Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Posta Romana (2020)

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#109
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,823
  • Înscris: 13.03.2005
Ai sunat la ei sa ii intrebi?

#110
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Nu au raspuns si nu prea am timp, o sa le dau fwd la mail si raspund ei daca e scam.

M-am gandit ca poate exista un singur user care a intrat pe https://etransfer.po...a.ro/site/login, eu n-am avut in viata mea cont acolo, daca aveau ceva de transmis putea fi in corpul mailului, nu ?

Toate hyperlink-urile din mail catre etransfer.posta-romana.ro trimit insa trebuie sa-ti faci cont nou, ceea ce mi se pare putin aberant.

Pare frauda https://etransfer.po...eni-si-conditii

Nu seamana deloc cu cel original https://awb.posta-ro...eni-si-conditii

#111
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004
Faza ca au cnp-ul asta nu inseamna nimic, cnp-ul e dat peste tot, inclusiv pe bonurile de masa Posted Image Posted Image Posted Image

#112
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 15.07.2005
Adresa de livrare a coletului dumneavoastra E6862345689RO este gresita, va rugam sa actualizati adresa in 24 de ore sau va fi returnata: https://is.gd/ywUBuw
N-am nimic de primit ... Link-uri duce către o adresă cu logo-ul postei dar cred că e o făcătură.
A mai primit cineva ceva de genul ăsta?


#113
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 15.07.2005
Revin cu detalii ... link-ul duce catre o pagina fake a postei romane si acolo iti cere sa introduci date persoanle ( am bagat date fictive sa vad daca ma duce spre o noua fereastra unde imi cere date bancare) ...evident ca dupa ce am introdus datele, am apasat continua si ... noua fereastra cerea datele cardului pentru a putea plati .... suma fiind modica  0.96 ROL. Posted Image

Edited by excentryc, 27 April 2023 - 13:07.


#114
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Văi văi nici la posta nu mai e sigur

#115
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,206
  • Înscris: 08.12.2006
Nu va mai plangeti atat de Posta Romana.

Royal Mail tocmai ce mi-a pierdut al 5-lea colet de la inceputul acestui an...da, PIERDUT, declarat evaporat complet, si ca sa fiu mai specific...EVAPORAT cu tot cu produse in ele. Coletele, binenateles, au fost platite pantru serviciul de curierat, recunoscut de Royal mail ca au fost pierdute dar bani iinadarat....nicodata. Am facut cerere pentru returnarea banilor pe servicul de curierat care de fapt nu a fost efectuat...nici pomeneala de returnat banii.

Asa ca...nu va mai cramponati atat de Posta Romana, sunt altii @mai civilizati@ care sunt cel putin la fel de nasoi, poate chiar mai nasoi.

Edited by cuculea, 29 April 2023 - 08:35.


#116
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Lasă vraja, ia uite ce despăgubiri da Royal Mail:

https://www.royalmai...ion-policy-loss

Ai despăgubiri și de întârziere acolo, nu numai de pierdere.

Cat am stat in UK n am auzit sa nu despăgubească.

Plus

Claims for a refund of the Royal Mail Special Delivery Guaranteed® fee must be submitted within 14 days of posting.

** Additional compensation may be payable if Special Delivery Guaranteed by 1pm items items are delivered 7 or more working days after the due date.

# For information on Royal Mail Special Delivery Guaranteed® items arriving on the due date, but after the specified delivery time go to www.royalmail.com/special-delivery

Plus că te costa câteva GBP și l aduce familiei la una in Ro cu toate factajele preluare livrare.

Edited by Razvan319, 29 April 2023 - 09:41.


#117
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,206
  • Înscris: 08.12.2006
Ei uite ca pe mine nu m au despagubit.

Si British Airwais AR trebui sa se supuna legislatiei internationale cu privire la intarzierile mai mari de 3 ore si sa dea despagubiri, am avut un zbor cu ei intarziat 4 ore...am ajus la tribunal cu ei pe tema asta pentru ca nu vor sa dea despagubirea , avocatul zice ca am caz solid , dar BA prefera sa nu dea , cu toate ca pe site ul lor scrie clar ca se supun normelor internationale . Inca ma judec cu ei pentru aprox 400 de lire ce trebuie sa despagubeasca, dar nu e vorba de bani ci de un principiu...

Asa si cu Royal mail..au scris negru pe alb...te intreb...concret ,TU personal, ai luat vreo despagubire de la ei , pe fapte ? Eu nu ...cu toate ca am cerut o si ei au recunoscut ca au pierdut coletele.

Oricum, alta era ideea...Posta Romana nu e chiar cea mai de KK at posta din lume, sunt alti mai mari si mai nasoi ca Posta Romana.

Edited by cuculea, 29 April 2023 - 10:15.


#118
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004
Nenorociti capitalistii astia decadenti! Posted Image Mai bine cu Posta Romana unde vine angajatu si inmoaie creionul chimic in gura ca sa iti scrie chitanta de primire cu el.

Edited by Alexis, 29 April 2023 - 15:51.


#119
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Postcuculea, on 29 aprilie 2023 - 10:08, said:

Ei uite ca pe mine nu m au despagubit.

Si British Airwais AR trebui sa se supuna legislatiei internationale cu privire la intarzierile mai mari de 3 ore si sa dea despagubiri, am avut un zbor cu ei intarziat 4 ore...am ajus la tribunal cu ei pe tema asta pentru ca nu vor sa dea despagubirea , avocatul zice ca am caz solid , dar BA prefera sa nu dea , cu toate ca pe site ul lor scrie clar ca se supun normelor internationale . Inca ma judec cu ei pentru aprox 400 de lire ce trebuie sa despagubeasca, dar nu e vorba de bani ci de un principiu...

Asa si cu Royal mail..au scris negru pe alb...te intreb...concret ,TU personal, ai luat vreo despagubire de la ei , pe fapte ? Eu nu ...cu toate ca am cerut o si ei au recunoscut ca au pierdut coletele.

Oricum, alta era ideea...Posta Romana nu e chiar cea mai de KK at posta din lume, sunt alti mai mari si mai nasoi ca Posta Romana.

Posta Romana mi a trimis coletul in partea cealaltă a țării, s-au pierdut 2 săptămâni aiurea, l au returnat pe costul meu dus-intors.

Am făcut reclamație , au făcut ancheta , după vreo alte 40 de zile răspuns: greșeală angajatei xy care a fost mustrată în scris.

Despre bani, nimic, s a plimbat coletul prin toată țara pe banii mei.

Bineînțeles că totul era praf înăuntru, PR le aruncă din mașini, nu le manipulează.

Este YouTube plin cu filmări.

Edited by Razvan319, 30 April 2023 - 08:17.


#120
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,206
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAlexis, on 29 aprilie 2023 - 15:49, said:

Nenorociti capitalistii astia decadenti! Posted Image Mai bine cu Posta Romana unde vine angajatu si inmoaie creionul chimic in gura ca sa iti scrie chitanta de primire cu el.
Nu ai inteles ideea…iar ironia ta e naspa.

#121
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004
Da, puteai sa imi trimiti si tu reclamatia prin posta in loc sa-mi dai reply aici Posted Image

#122
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Povestea din aprilie era atac informatic

https://www.posta-ro...informatic.html

#123
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 21.02.2022
Din cauza platii facturilor posta e nefuncțională. Am vrut să pun un colet dar m-am lăsat păgubaș.😡

#124
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,642
  • Înscris: 10.04.2009
welcome to the stone age :lol:

asta a fost, este si va fi Posta Romana (intentionat lasata in paragina)... evident ca dupa ce va fi vanduta pe 2 lei va aduce profit urias acelui "baiat destept" (vedeti cazul Petromidia)

#125
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 21.02.2022

View Postbeavis03, on 28 septembrie 2023 - 09:02, said:

welcome to the stone age :lol:

asta a fost, este si va fi Posta Romana (intentionat lasata in paragina)... evident ca dupa ce va fi vanduta pe 2 lei va aduce profit urias acelui "baiat destept" (vedeti cazul Petromidia)
Exclus! Valoarea imobiliară a Poștei nu ar putea fi egalată nici în 1000 de ani de rentabilitate. Poșta are doar valoare imobiliară. In alte state nici nu mai există poștă. O spun cu tristețe.

Edited by echoshoworacle, 28 September 2023 - 09:50.


#126
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,571
  • Înscris: 02.09.2006
Exceptind tot felul de state obscure, in care state civilizate nu mai exista serviciul postal?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate