Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Magarie mare la NEXTGEN!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
De multi ani abonat la aceste jeguri devenite, a fost totul ok pana acum
Am tv si net de la ei,cu factura electronica
In decembrie au trecut la finalu facturii, nota precum ca vor modifica,scumpi ab. la internet,de parca solicitasem eu asa ceva(ma pis pe viteza voastra)
Oare cati dintre noi citesc o factura, atata timp cat nu sunt modificari in ea
De abia sapt. trecuta cand vreau sa platesc, vad ca e mai mult, fata de cele pana acum
Ma duc azi la ei sa clarific situatia, telefonic nu am rezolvat nimic, mi s-a spus ca se poate face ”rollback”, revenirea la abonamentul initial
Vad ca duduia incepe sa butoneze p-acolo, intreb, de ce dureaza asa mult, cica tre sa scoata aditional pt asta, la care eu intreb, se modifica cu, ceva asta, si-mi raspunde, voi fi sub contract(eu eram la liber)
Final, nu mai scoate nimic si da-mi cerere reziliere, fac ceva pe serviciile voastre
Toata aceste ”mestesuguri” se fac doar pt abuzarea si inselarea clientului cu generare de profit
Daca esti abonat la astia, verifica-ti situatia, de asta am si povestit asta

Edited by ceanu1980, 27 January 2020 - 20:55.


#2
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 ceanu1980, on 27 ianuarie 2020 - 20:47, said:

In decembrie au trecut la finalu facturii, nota precum ca vor modifica,scumpi ab. la internet

Textul ala e f. important
Pui un scan aici cu el?

#3
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
La UPC tot asa, de ani de zile cate doi lei, cate trei lei la fiecare cateva luni. Anul trecut (prin decembrie; ma refer la 2018) m-am sictirit (ajunsese la vreo 70 si ceva) si am scos TV-ul (oricum nu mai il foloseam de cativa ani).

Duduia "ca de ce" ...etc.
Eu: "Ca n-am nevoie ca 30% din timpul meu de viata sa ma uit la reclame".
"Bine, va facem un nou contract"
"Nu vreau contract"
"Pai nu se poate"
"Ba se poate, invoc reziliere"

in fine, imi fac cu contract pe un an, dar le zic dinainte sa scrie acolo (in databasele lor) ca eu oricum la iarna inchid de tot... ca ma mut.
"Unde"
"La Hunedoara"
"Pai va mutam abonamentul"
"Okay" .si imi suprim un ranjet....
Anul asta (noiembrie)
"Inchid contractul, restitui echipamentul (modemul)
"Pai nu puteti inca"
"Cautati acolo, v-am zis de anul trecut ca ma mut"
"Pai va mutam abonamentul"
Mda
"Locatia dvs ..."
"Lunca Cernii" Posted Image
(nu au acoperire acolo....)  Posted Image

Edited by addysoftware, 27 January 2020 - 21:24.


#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
desigur, este o pagina intreaga

Attached Files


Edited by ceanu1980, 27 January 2020 - 21:28.


#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
supararea mea ca oamenii nu reactioneaza
in timpul petrecut acolo un nenea de aprox 60 ani, vine sa plateasca tv, avea bani fix, a trebuit sa mai puna ceva, marire decembrie
care vrea sa plateasca, eu nu

 addysoftware, on 27 ianuarie 2020 - 21:28, said:

Da' topicul asta nu e la sectiunea care trebuie. A fost gresit deschis aici. Ar trebui mutat la "Pareri despre produse sau servicii".

sincer, nici nu am stiut unde sa-l incadrez, rog mutare adecvata

nu contest legalitatea acestei masuri, de aceea nici nu am ce sa reclam(anpc)
modul de a mai trage cativa bani si duduia de la ghiseu, daca nu intrebam de se modifica ceva,nici nu avea vreo intentie sa ma informeze

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Un user vechi ca tine deschide un subiect care tine de telecom pe aria Auto?

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
Asta da greseala, nu m- am uitat la arie, rog inca o data mutarea

#8
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019

 ceanu1980, on 27 ianuarie 2020 - 20:47, said:

De multi ani abonat la aceste jeguri devenite, a fost totul ok pana acum
Am tv si net de la ei,cu factura electronica
In decembrie au trecut la finalu facturii, nota precum ca vor modifica,scumpi ab. la internet,de parca solicitasem eu asa ceva(ma pis pe viteza voastra)
Oare cati dintre noi citesc o factura, atata timp cat nu sunt modificari in ea
De abia sapt. trecuta cand vreau sa platesc, vad ca e mai mult, fata de cele pana acum
Ma duc azi la ei sa clarific situatia, telefonic nu am rezolvat nimic, mi s-a spus ca se poate face ”rollback”, revenirea la abonamentul initial
Vad ca duduia incepe sa butoneze p-acolo, intreb, de ce dureaza asa mult, cica tre sa scoata aditional pt asta, la care eu intreb, se modifica cu, ceva asta, si-mi raspunde, voi fi sub contract(eu eram la liber)
Final, nu mai scoate nimic si da-mi cerere reziliere, fac ceva pe serviciile voastre
Toata aceste ”mestesuguri” se fac doar pt abuzarea si inselarea clientului cu generare de profit
Daca esti abonat la astia, verifica-ti situatia, de asta am si povestit asta
Si ce n-ai priceput.
S-a marit pretul, te-au instiintat si ai acceptat tacit noul pret.
Acum te-ai dus sa negociezi o oferta mai buna, ei ti-au oferit o oferta mai buna, cu discount fata de cea pe care o ai in prezent si ai acceptat-o tacit.
Dar iti fac aceasta oferta cu discount doar cu conditia unui contract pe aceasta noua oferta cu discount.
Tu ai ales sa refuzi oferta pe motiv ca... nici tu nu stii exact.
Asta e capitalismul. E aiurea sa spui ca nu intelegi capitalismul din moment ce tu spuneai ca esti comerciant, deci ar trebui sa stii capitalism pe paine ca deja il aplici precum o fac si furnizorii.
In capitalism, mai ales capitalismul corporatist acaparezi piata apoi o faci sa joace dupa cum canti tu. Si asta cu ajutorul populatiei care te si aplauda cand incepi sa canti.

Edited by sergr, 27 January 2020 - 23:10.


#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 ceanu1980, on 27 ianuarie 2020 - 20:47, said:

Oare cati dintre noi citesc o factura, atata timp cat nu sunt modificari in ea

De-acum o sa citesti
Poti incerca la protectia consumatorului ca nu ai fost instiintat separat de factura, asa cum ar fi normal

Oricum zi mersi ca e doar 3 lei.
Pentru mine inseamna furt, dar ma rog...

#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
chestia e ca au si ciuntit grila. au scos eurosporturile si discovery, asa ca nu prea sunt motive sa-i iubesti.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 ceanu1980, on 27 ianuarie 2020 - 21:35, said:

supararea mea ca oamenii nu reactioneaza
Pai nu trebuie sa reactioneze, trebuie sa fie calmi si sa decida daca raman la ei sau nu.

#12
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Alt topic in care ne dam saraci ca ne majoreaza astia abonamentele cu 3 lei, apoi urlam pe forum ca vrem servicii de top, vrem calitate, vrem gust, cum dracu sa va dea aia calitate daca voi va caliciti la 3 lei, am ajuns patetici, nu vad urletele la gaz, la energie electrica, la RADET, norocul nostru ca ne varsam furia pe mizeria din telecomunicatii, ca acolo avem si noi unde sa fugim, in rest taceti si inghititi

#13
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
Nu te-ai gandit ca ar fi alta reactia daca intai ar livra calitate si cantitate maxima si apoi ar scumpi?
Ca asa doar cu scumpitul cu promisiunea ca va fi mai bine s-a saturat lumea, ca stiu ca raman numai cu promisiunea si cu banii luati degeaba.
Dar nici macar ei nu sustin cumva ca maresc ca sa livreze calitate... ci maresc ca sa sporeasca profitul pentru patronat, in timp ce scad calitatea si cantitatea.

Edited by sergr, 28 January 2020 - 01:31.


#14
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 sergr, on 28 ianuarie 2020 - 01:30, said:

Nu te-ai gandit ca ar fi alta reactia daca intai ar livra calitate maxima si apoi ar scumpi?
Ca asa doar cu scumpitul cu promisiunea ca va fi mai bine s-a saturat lumea, ca stu ca raman numai cu promisiunea si cu banii luati degeaba.
Dar nici macar ei nu sustin cumva ca maresc ca sa livreze calitate... ci maresc ca sa sporeasca profitul pentru patronat.

Lucrezi la ei ? Ai cumva idee care sunt indicatorii economici?, eu iti spun parerea mea, au scumpit pentru ca nu se mai poate, toata lumea a tinut preturile jos, in frunte cu gigi care are si acum preturi de dumping,in domeniul serviciilor concurenta ucide intotdeauna firmele medii si mici, intre timp ne bucuram ca ne da gigi cu 3 euro dar tot un cacat face, priviti si voi imaginea de ansamblu, salariile au crescut iar din pix, ai idee ce inseamna asta ? nu ai, pentru ca nu ai condus in viata ta o firma, daca ai avea 100 de angajati, si guvernul zice sa le dai cate 100 de lei la fiecare, de unde scoti banii aia ? din pamant ? din copaci ? hai sa gandim un pic

#15
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
O prostie asta cu preturi de dumping, nu exista asa ceva. Se face profit generos.
Cunosc personal doi patroni de retele fixe catv si internet, care vanzand abonamente de 15-25 de lei au facut avere, apoi au mai facut o mica avere si cand au vandut retelele catre marii furnizori. Si nici macar nu au fost primii care au facut asa ceva, ci ultimii, s-au apucat de asta dupa ce ceilalti fusesera deja cumparati de marii operatori.

#16
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

 Platon, on 28 ianuarie 2020 - 01:22, said:

......... va caliciti la 3 lei, am ajuns patetici, nu vad urletele la gaz, la energie electrica, la RADET, norocul nostru ca ne varsam furia pe mizeria din telecomunicatii,........
Hehe, daca nu intri pe aria "Casa verde".... sa vezi acolo ce se "urla" pe Electrica, si uneori si pe gaze, dar mai ales pe electrica, ca deh, panouri si baterii ..

#17
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
Prelungirea tacita este echivalentul la, am facut noi un sondaj si a reiesit ca abonatii nu mai vor eurosport si restul
Daca ma respecti cat de putin ca si client, trimite mail separat de factura orice modificare, nu cauta sa inseli consumatorul, imi pare rau ca nu sunt multi ca mine, sa nu accepte mizeriile astea si reziliere

#18
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007

View PostPlaton, on 28 ianuarie 2020 - 01:22, said:

Alt topic in care ne dam saraci ca ne majoreaza astia abonamentele cu 3 lei, apoi urlam pe forum ca vrem servicii de top, vrem calitate, vrem gust, cum dracu sa va dea aia calitate daca voi va caliciti la 3 lei, am ajuns patetici, nu vad urletele la gaz, la energie electrica, la RADET, norocul nostru ca ne varsam furia pe mizeria din telecomunicatii, ca acolo avem si noi unde sa fugim, in rest taceti si inghititi
Ei na, cum sa nu? M-au anuntat de noul tarif la Enel, le-am spus adio si m-am mutat la RDS cu electrica. Mult mai bine. La gaz, stand la bloc si neplatind mult, 9 lei /persoana in decembrie, e drept ca nu am reactionat ca nu simt scumpiri. La Radet insa, am 24-25 grade acum in apartament, dece sa ma plang?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate