Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Magarie mare la NEXTGEN!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
cine vrea sa le plateasca, sa le dati si nevestele si ce mai vreti voi, dar nu sari la mine ca nu accept asa ceva
nenorocitii si-au facut planul destul de bine,au trimis notificari ca scumpesc din decembrie,dar la sf lunii au terminat-o cu pachetul discovery
scumpesti, apoi jumulesti pachetul, doar coincidenta!!!!!
nu spuneau ei ca daca acceptau noua propunere de la aia, trebuia majorat la client, pai ei au majorat fara sa lase aceeasi grila

#20
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postsergr, on 28 ianuarie 2020 - 01:46, said:

O prostie asta cu preturi de dumping, nu exista asa ceva. Se face profit generos.
Cunosc personal doi patroni de retele fixe catv si internet, care vanzand abonamente de 15-25 de lei au facut avere, apoi au mai facut o mica avere si cand au vandut retelele catre marii furnizori. Si nici macar nu au fost primii care au facut asa ceva, ci ultimii, s-au apucat de asta dupa ce ceilalti fusesera deja cumparati de marii operatori.


Cunosti personal niste gainari, nu faci avere cu preturi de 15 si 25 de lei prietene, iti faci rost doar de batai de cap, se vede ca nu ai condus in viata ta macar o retea de cartier, ai fi stiut ca nu merge cu preturi de dumping pe servicii, ca iti dai cu tesla in OO, eu stiu foarte bine ce inseamna asta, intreaba...sau mai bine lasa,

#21
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010

View Postceanu1980, on 28 ianuarie 2020 - 09:52, said:

cine vrea sa le plateasca, sa le dati si nevestele si ce mai vreti voi, dar nu sari la mine ca nu accept asa ceva

Bun, acum ce faci, stai fara net si TV? Sau ai avut un plan B?

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
depus cerere reziliere, dar nu vor sa ma lase in pace de la 1 feb
ca trebuie 30 zile inainte
luna viitoare cel mai probabil voi deveni client rds, se vor bucura copiii de minimax

#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
Azi am gasit oferta in poarta la rds, tv si net  42 lei, primu an 50% reducere, deja sa ma bucur ce a facut nextgen?

#24
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
gata, dupa toata supararea, tre sa merg la nextgen sa le multumsc
am semnat acum contract tv+net la 38 lei/luna
am renuntat la oferta de 50% reducere 12 luni si am optat pt tichete cadou in VALOARE de 500 lei la instalare

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Prahova sau in ce judet ? Posted Image

#26
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008

View Postcatalinman, on 29 ianuarie 2020 - 18:39, said:

Prahova sau in ce judet ? Posted Image

mne, asa mai la nord, unde se agata harta-n cui, SV

#27
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Dupa ce am citit topicul am facut o verificare, in factura din decembrie 2019 am primit notificarea ca voi trece automat la un "upgrade" de la abonamentul Heavy 100 Mbs la Power 350 Mbs. In ianuarie a venit prima factura mai scumpa pe abonamentul Power 350 Mbs, fara ca in realitate sa beneficiez de viteza mai mare. In urma sesizarii mele a sosit un reprezentant, a constatat, a spus cu parere de rau ca asa e dar nu stie ce echipament e la scara, problema a ramas in lucru pe site-ul nextgen, sa vedem evolutia. Dat fiind ca am o reducere la abonament de acum vreo doi ani in urma unei prelungiri iar factura actuala e mai mica decat ar fi normal iar 100 Mbs sunt prea suficienti, nu ma stresez prea tare, insa peste cateva zile voi insista, la urma urmei au scumpit si m-au pacalit, gestul conteaza :) .

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
ai si televiziune de la ei?

#29
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostFane, on 04 februarie 2020 - 16:59, said:

ai si televiziune de la ei?
nu am deloc televiziune :)

#30
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
la cat ai netul?

#31
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Factura mi-a venit pana in decembrie 23 lei pentru abonament Heavy, apoi 28 lei pe ianuarie pentru nextpower 350. Viteza la Internet e aceeasi.

#32
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Deci, tocmai m-am intors de la sediul Next-Gen. Dupa cum mi-a spus casiera, de la 1 ianuarie s-au upgradat automat abonamentele la NextPower 350. Am corectat-o si i-am spus ca s-a upgradat doar factura, nu si serviciile. S-a uitat pe sesizare si a spus ca este data la tehnic cu mentiunea montarii unui nou router, presupun ca inlocuirea celui de la scara blocului.
Deci, dupa cum banuiesc, reteaua s-a trecut pe fibra optica pana la scara, facturile s-au marit, insa switch-urile nu sau inlocuit, urmeaza sa se inlocuiasca la pastele cailor. Providerul a mizat pe faptul ca nimeni nu citeste factura si o ia ca o scumpire care urmeaza scumpirile generale (de exemplu eu o primesc electronic si pur si simplu o platesc, fara s-o citesc, mai ales ca nu e o suma mare). Daca nu era acest topic habar n-aveam ca am upgrade la abonament. Nu, nu este o tragedie, personal am fost foarte multumit de serviciile Next-Gen, insa metoda lor este cam lipsita de etica, un upgrade fictiv si o scumpire a serviciilor. Deja am doua facturi platite fara sa beneficiez de noul serviciu, insa e vorba doar de 10 lei in plus (5 lei pe luna), intra la categoria "se mai intampla".
Casiera a fost un pic cam lipsita de amabilitate cand i-am spus cuvantul sesizare, dupa ce s-a uitat pe sesizare si a vazut ca firma este cam in culpa a devenit foarte amabila. Nici eu nu am insistat, nu-i vina angajatilor care probabil ca sunt prea putini ca sa acopere si depanarile, si montarile de echipament nou, netul merge foarte bine oricum si sunt sigur ca orice reclamatie pe la ANCOM sau ANPC care s-ar solda cu vreo amenda s-ar duce tot catre angajati iar firmei putin i-ar pasa.

Edited by spooky51, 07 February 2020 - 11:45.


#33
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
acum m-am uitat in istoric
acum un an plateam 55 lei, net+tv basic, din martie m-au scumpit cu 4 lei si ceva,atunci nu am zis nimic(ma mir de ce am tacut)
acum iara mai vor 3,1 lei
din asta reiese ca la fiecare scumpesc cat au chef, daca ai ab. mic scumpirea e mai mare
chiar azi au fost cei de la rds si m-au legat
nu fac fata la cablari noi,se aduc echipe din alte orase
bucurie va fi pe ai mei kinderi, minimax

Edited by ceanu1980, 07 February 2020 - 15:53.


#34
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018

 spooky51, on 07 februarie 2020 - 11:34, said:


router in scara nu ai, ai doar switch , si ca sa treaca pe net superior , le trebuie pus cica tehnologie "Gpon".
Am intrebat si eu..

#35
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002

 ceanu1980, on 07 februarie 2020 - 15:50, said:

acum m-am uitat in istoric
acum un an plateam 55 lei, net+tv basic, din martie m-au scumpit cu 4 lei si ceva,atunci nu am zis nimic(ma mir de ce am tacut)
acum iara mai vor 3,1 lei
din asta reiese ca la fiecare scumpesc cat au chef, daca ai ab. mic scumpirea e mai mare
chiar azi au fost cei de la rds si m-au legat
nu fac fata la cablari noi,se aduc echipe din alte orase
bucurie va fi pe ai mei kinderi, minimax
si eu i-am asteptat mai bine de 3 saptamani... la nextgen au tot scos programe in timp ce la digi au adaugat. problema e ca digi n-are fibra la mine pe strada zilele astea cand a fost vantoasa nu prea mergeau televizoarele. nici nu stiu cum sa procedez, ma gandesc sa pastrez si nextgen pt situatii disperate... :(

#36
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 StefanRO, on 07 februarie 2020 - 22:22, said:

router in scara nu ai, ai doar switch , si ca sa treaca pe net superior , le trebuie pus cica tehnologie "Gpon".
Am intrebat si eu..
Cred ca deja au trecut pe GPON (echipamente DASAN cred) in locul vechilor routere, doar ca de acolo intra tot in vechile switch-uri 100Mbs si mai trebuie sa inlocuiasca si switch-urile (cre dca echipamentul nou este Mikrotik).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate