Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Abonament ieftin (4-5 euro) pt client vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,538
  • Înscris: 18.10.2011
Intrebare:

Se da: client Vodafone Platinum, client de 15+ ani

Se cere:
- am nevoie de un abonament ieftin, chiar fara net sau alte extrafeatures
- am nevoie de cateva ore (sub 20) de convorbiri nationale pe luna (dar nu obligatoriu, se poate plati pt ele), SMSuri etc.
- ceva in genul vechiului Vodafone Special 4 (la 4 euro), care insa este retras

Multam.

PS: ma refer la ceva mai ieftin decat ce e aici: https://www.vodafone.ro/abonamente - mai ieftin decat Red 9 exista? Ideea e ca pentru ce am eu nevoie pe acel telefon nu-s dispus sa platesc 9 euro lunar.
PS2: Ma refer la ceva personal, nu oferta business.

Edited by aaaa4567, 16 January 2020 - 12:51.


#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Si la relatii clienti vodafone nu te-au lamurit ?!

#3
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
dar de ce nu treci pe cartela? o sa ai oferta mai avantajoase acolo. nu se poate (nu vor) sa faca un abonament special pentru tine.

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Suna la fidelizare si vezi ce-ti ofera. Cred ca sunt singurii care mai ofera abonament de 5E (in afara de Telekom si Digi).

PS: la cartela (5.95E de plata) ai 1.000 minute nationale (vreo 18 ore). Asta in cazul in care vrei sa ramai in retea.

#5
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
unica alternativa pe care am gasit-o a fost Digi 2 euro... am portat toate cele 3 numere Vodafone din familie, 2 numere erau din 1999

nu am gasit absolut nici o deschidere la Vodafone customer-support, si ei si Orange nu au decat abonamente cu milioane de minute desi tu vorbesti doar 10 minute pe luna, e consumerism bagat pe gat cu forta

Edited by Oxigen1234, 16 January 2020 - 13:14.


#6
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
La relații clienți, ceri oferta de retenție, eventual le spui că vrei să renunți. Mamei mele cu vechime identică cu a ta i-au făcut ofertă prin noiembrie de 4 euro fără TVA cu nelimitat Vodafone, 400 minute naționale, 100 și ceva de minute internaționale UE, 2 GB net plus 3 GB bonus lunar pentru vechime. Bineînțeles că nu trebuie să te gândești la telefoane și alte chestii. Cartela nu e o opțiune deoarece mi-e mai ușor să îi plătesc eu abonamentul decât să stau încurcat cu încărcări și oferte în permanentă schimbare.

Edited by TLGTLC, 16 January 2020 - 13:19.


#7
Stef_Stef

Stef_Stef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 17.08.2016
exista abonament tip "cartela"...aceleasi bebeficii ca la cartela, acelsi pret

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu stiu cum o fi acum, dar in 2007 cand am sunat eu la fidelizare (client Gold, peste 200E valoarea de acum, pe luna la facturi), idiotii mi-au zis ca daca imi dau mai multe minute, imi irosesc viata la telefon. Imaginati-va ca un idiot este platit sa le livreze asa SF-uri, la training.
Deci, prepay si plata programata. Sau alt operator. Esti rezistent daca ai stat peste 15 ani la Vodafone. Esti dependent, te trateaza ca atare.

#9
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Am trecut toata familia la Digi. Prea moka acolo ca sa ramai la Orange sau altii.

Edited by mariovrs, 16 January 2020 - 13:37.


#10
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postmariovrs, on 16 ianuarie 2020 - 13:36, said:

Am trecut toata familia la Digi. Prea moka acolo ca sa ramai la Orange sau altii.
Si eu am trecut la Digi, de la Orange, dupa ce au bagat retea si la tara.

Edited by d-ardeleanu, 16 January 2020 - 13:47.


#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostPololica, on 16 ianuarie 2020 - 12:59, said:

singurii care mai ofera abonament de 5E (in afara de Telekom si Digi).

Buna asta.
Din 4 companii, astia sint sigurii care... plus altele 2.
Deci 75% sint singurii care fac si dreg :)

#12
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,538
  • Înscris: 18.10.2011

View PostPololica, on 16 ianuarie 2020 - 12:59, said:

Suna la fidelizare si vezi ce-ti ofera. Cred ca sunt singurii care mai ofera abonament de 5E (in afara de Telekom si Digi).

PS: la cartela (5.95E de plata) ai 1.000 minute nationale (vreo 18 ore). Asta in cazul in care vrei sa ramai in retea.

Da, cam asa a fost si in cazul asta (era mai mare abonamentul initial, dar statea nefolosit). De fapt, chiar cred ca voiam sa renunt la el, ca nu aveam ce face si plateam aproape aiurea o suma; si... se aduna. Nu inteleg de ce nu au mentinut si o asemenea oferta, ca sunt si oameni care vor sa vorbeasca ocazional si atat...

Bun, am vazut in mare optiunile. Va multumesc tuturor.

Edited by aaaa4567, 16 January 2020 - 14:00.


#13
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005

View Postaaaa4567, on 16 ianuarie 2020 - 12:49, said:

Intrebare:

Se da: client Vodafone Platinum, client de 15+ ani

Se cere:
- am nevoie de un abonament ieftin, chiar fara net sau alte extrafeatures
- am nevoie de cateva ore (sub 20) de convorbiri nationale pe luna (dar nu obligatoriu, se poate plati pt ele), SMSuri etc.
- ceva in genul vechiului Vodafone Special 4 (la 4 euro), care insa este retras

Multam.

PS: ma refer la ceva mai ieftin decat ce e aici: https://www.vodafone.ro/abonamente - mai ieftin decat Red 9 exista? Ideea e ca pentru ce am eu nevoie pe acel telefon nu-s dispus sa platesc 9 euro lunar.
PS2: Ma refer la ceva personal, nu oferta business.

Scrie-le sa-ti faca o oferta pentru tine. Eu am ajuns sa am un abonament de 3 euro.Nu vor, spune-le ca pleci la concurenta.

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Care e diferența între client platinuium, gold, bronze și alte metale ce mai au ei?
În funcție de vechime, valoarea facturii sau după număr? (072xxxxyyy)
Va scrie pe factura și titlul? Platinuium, gold, bronze, lemn? ;)

#15
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Posttrollerul_de_serviciu, on 16 ianuarie 2020 - 13:59, said:

Buna asta.
Din 4 companii, astia sint sigurii care... plus altele 2.
Deci 75% sint singurii care fac si dreg Posted Image

Mai citam si noi complet sau ne dam aiurea in barci? Orange nu mai ofera la fidelizare abonamente de 5E (din ce am vazut pe topic, bag seama ca sunt exceptii care au pastrat abonamentele), Vodafone ar oferi, dar nici acolo n-am mai vazut de ceva timp*.

*n-am stat sa iau toate paginile, la virgula, dar am vazut doar o oferta (exceptie) de 5E care este similara cu cea de cartela, deci nu vad de ce as accepta abonament daca am aceeasi chestie la cartela.

#16
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
Cel mai bun abonament este prepay-ul

#17
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postaaaa4567, on 16 ianuarie 2020 - 12:49, said:

Intrebare:

Se da: client Vodafone Platinum, client de 15+ ani

Se cere:
- am nevoie de un abonament ieftin, chiar fara net sau alte extrafeatures
- am nevoie de cateva ore (sub 20) de convorbiri nationale pe luna (dar nu obligatoriu, se poate plati pt ele), SMSuri etc.
- ceva in genul vechiului Vodafone Special 4 (la 4 euro), care insa este retras

Multam.

PS: ma refer la ceva mai ieftin decat ce e aici: https://www.vodafone.ro/abonamente - mai ieftin decat Red 9 exista? Ideea e ca pentru ce am eu nevoie pe acel telefon nu-s dispus sa platesc 9 euro lunar.
PS2: Ma refer la ceva personal, nu oferta business.

Vezi ca erau niste ab la 2-3 eur, WOW nu stiu cum se numeau. Aveau resurse garla pentru pretul lui. Fara roaming, bineinteles.
Cauta aici mai multe detalii. Uita-te de pe la pagina 720 inainte

https://forum.softpe...page__st__13068

LE : uite aici 2 postari :

1. Posted 15 December 2019 - 20:45
New Member
Grup: Members
Posts: 3
Înscris: 16.12.2008
Am primit doua oferte dupa ce i-am anuntat ca vreau sa trec la cartela doua abonamente:
Vodafone Avantaj WOW 6 National fara telefon - 6 eur / luna
2000 minute nationale/SMS nationale
60000 MB trafic national
minute/SMS nelimitate in retea
400 minute internationale
fara roaming - trebuie schimbat abonamentul in caz ca doresc optiunea asta
perioada contractuala 12 luni
Vodafone Avantaj WOW 3 fara telefon - 3 eur / luna (exista si varianta cu 15000 MB la 2 euro)
minute nationale nelimitate
250 SMS nationale / SMS nelimitate in retea
30000 MB trafic national
200 minute internationale
Nelimitat Social media
fara roaming - trebuie schimbat abonamentul in caz ca doresc optiunea asta
perioada contractuala 6 luni



2. Posted 10 January 2020 - 13:57
Junior Member
Grup: Members
Posts: 83
Înscris: 24.03.2017
Deoarece vroiam pentru numarul unuia dintre parinti abonamentul WOW 2 cu 15 GB postat de anumiti colegi mai sus, am sunat luni la *222 precizand ca vreau sa fiu contactat pentru alt abonament precizand expres ca vreau acest abonament - tipul care mi-a preluat cererea stia de acest abonament.
Sunt sunat astazi de un tip de la departamentul de fidelizare/retentie si imi precizeaza ca el nu a auzit in viata lui de acest abonament (mai avea un pic si se jura pe toate cele); in acest sens i-am precizat ca tipul care mi-a preluat cererea stia de acest abonament, dar mi-a spus nonsalant ca pot sa il sun pe tipul cu cererea sa imi implementeze oferta daca acesta stia de ea Posted Image Singurele abonamente pe care putea sa mi le ofere sunt prezentate in cele ce urmeaza:
- la 3 EUR - 250 min nationale si 1 GB net, fara roaming;
- la 5 EUR - abonament tip cartela, 1000 min, 250 sms nationale si 30 gb net. fara roaming;
-la 5 EUR - nelimitat peste tot, 5GB de net, fara roaming.
I-am zis sa faca cerere sa treaca numarul pe cartela; si aici cu argumente ca la cartela e mai scump, etc.
Sa vedem daca o sa mai fiu sunat de la departamentul de rezilieri cu o oferta ok.

Edited by Magicwisewolf, 16 January 2020 - 16:21.


#18
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mda, daca esti copil, cel mai ok e prepay. Daca esti om serios, care chiar are nevoie sa poata folosi telefonul, oricand, chiar si vara, la mare, unde retelele sunt incarcate, normal sa aiba nevoie de abonament. Cand reteaua e saturata, primii ejectati sunt cartelistii, apoi cei cu abonamente ieftine. cu cat ai un abonamnt mai scump, sansa sa poti vorbi e mai mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate