Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

UPC România va dispărea în anul 2020. Adio!

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#55
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

 Otineu, on 24 martie 2020 - 12:49, said:

La țară am abonament UPC (TV+internet+telefonie fixă). De vreo două săptămâni cei de la Digi sunt zi de zi pe teren la instalarea de cabluri și, implicit, la semnarea de contracte noi. Cum în București am Digi și sunt foarte mulțumit, aș trece la ei. Pe site (vezi captura de ecran) se menționează că, dacă nu vreau, pot să renunța la serviciile UPC de la 31 martie. Cam asta aș vrea să fac. O notificare prin email ar fi suficientă (mai ales în condițiile date)? Ce-ar mai putea implica asta?
Intreaba la Relatii cu clientii UPC ca noi (abonatii UPC) nu suntem call-center sa stim ce se intampla si daca renunti tu la ei pana pe 31 martie!

#56
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
nu eram si inca nu sunt asa entuziasmat sa zic adio UPC-ului.

#57
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

 zyppster, on 24 martie 2020 - 13:34, said:

nu eram si inca nu sunt asa entuziasmat sa zic adio UPC-ului.
Eu am RDS-ul la usa apartamentului si nu renunt la UPC. La RDS nu m-as abona nici daca mi-ar plati ei abonamentul!
Cine are RDS sa se bucure de el. Eu nu dau TV-ul de la UPC si nici Internetul... cu upload-ul ala mic cu tot! Se va rezolva si problema upload-ului.

Edited by Tehnicianul090370, 24 March 2020 - 20:50.


#58
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Stii de ce am plecat de la UPC in 2008? (atunci aveau doar analogic, inca nu aparuse digitalul) Din cauza ca pica foarte des cablul si tinea ore intregi si nu aveai unde sa reclami, casieria era doua ore pe saptamana intr-o maghernita de tinichea! Cand aparuse Dolce la farfurie era de vis, in comparatie cu astia!

#59
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
Attached File  91148514_548620106059869_3337902712476925952_n.jpg   69.64K   91 downloads

#60
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Cum sa pui pe butuci o companie.... suportul cica o sa fie la *222 =)) e clara treaba...

Quote


Stimate Client,
Ca urmare a finalizării fuziunii prin absorbție a UPC Romania de către Vodafone România începând cu data de 31.03.2020, am actualizat politica noastră de confidențialitate prin integrarea proceselor de prelucrare a datelor cu caracter personal preluate de la UPC Romania. Am inclus de asemenea și o serie de modificări menite a asigura un grad mai mare de claritate și acuratețe în ceea ce privește procesele de prelucrare a datelor cu caracter personal efectuate de Vodafone Romania. Astfel, modificările includ:
precizări / clarificări privind terminologia utilizată în cadrul politicii noastre de confidențialitate; precizări / clarificări privind categoriile de date pe care le prelucrăm, inclusiv din perspectiva categoriilor de date prelucrate în procesele preluate de la UPC Romania;
detalii / clarificări suplimentare privind scopurile în care prelucrăm datele cum ar fi:
- evaluările / analizele pentru prevenirea utilizării abuzive a serviciilor;
- detalii privind modul în care vă prelucrăm datele pentru îmbunătățirea serviciilor și produselor;
- detalii / clarificări privind verificările precontractuale privind eligibilitatea.
detalii / clarificări suplimentare privind categoriile de destinatari ai datelor dvs.



https://www.vodafone...itate/index.htm

https://www.vodafone...set/v575440.pdf

Edited by StefanRO, 27 March 2020 - 13:42.


#61
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

Stimate client,

Vă reamintim faptul că procesul de fuziune dintre Vodafone și UPC continuă, astfel încât dorim să vă informăm că, începând cu data de 31 martie 2020, Vodafone România S.A. devine furnizorul dumneavoastră de servicii fixe de comunicaţii electronice. Această modificare apare în urma fuziunii dintre cele două companii, Vodafone România S.A. absorbind UPC România S.A. Toate drepturile și obligaţiile UPC România S.A. vor fi preluate de către Vodafone România S.A. Condiţiile contractului nu se vor modifica.
Plata facturii pentru serviciile fixe și TV va avea ca furnizor Vodafone și se va face în contul IBAN afișat pe factură. Dacă plătești factura prin internet banking, UPC România va fi înlocuit cu Vodafone – pentru servicii fixe și TV.

În cazul în care pentru plata facturii ai activat serviciul bancar de direct debit, te informăm că suma de plată prevăzută în factură va fi reţinută de bancă în numele Vodafone România S.A.

Telefoanele de contact și suport pentru serviciile de care beneficiaţi, 031 100 1000 și 031 110 0872, vor fi în continuare disponibile pentru dumneavoastră.Denumirea serviciilor dumneavoastră nu va mai cuprinde UPC, iar serviciul Alo Nelimitat UPC se va redenumi în Alo Nelimitat în reţeaua fixă Vodafone.
Politica de confidenţialitate privind datele cu caracter personal, aplicabilă serviciilor dumneavoastră va fi politica Vodafone, iar varianta actualizată a acesteia poate fi consultată pe site-ul Vodafone începând cu data de 25 martie 2020 aici.

Nu în ultimul rând, dorim să vă comunicăm faptul că din aprilie 2020 toate notificările și informările vor veni din partea Vodafone România S.A. În cazul în care beneficiaţi și de servicii mobile furnizate de Vodafone, veţi primi în continuare două facturi.
Datele de identificare ale Vodafone România S.A. sunt următoarele:
VODAFONE ROMÂNIA S.A. cu sediul social în București, strada Barbu Văcărescu, nr. 201, Clădirea Globalworth Tower, sector 2, Cod poștal 020276, CUI 8971726, atribut fiscal RO, înregistrată la Registrul Comerţului București sub nr. J40/9852/1996.


Edited by STARTREK1, 27 March 2020 - 17:01.


#62
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
De la preluare nu au mai miscat absolut nimic, nu tu teste, nu tu modificari pe analog, absolut nimic. Inca e Loop-ul UPC pe zona recomandari, site-ul UPC inca merge, site-ul Vodafone nu e terminat nici acum, pe Android nici acum nu am primit update la aplicatie. Nu au facut nicio oferta noua, nu au adus niciun echipament nou.
Ba chiar astazi au facut reclama la aplicatia lor Vodafone TV, dar nimic despre serviciile UPC.
Asta ma face clar sa cred ca vor vinde mai departe si ca nu le pasa..... altfel nu-mi explic.

#63
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Facturarea au preluat-o prima ca acolo e casul.
Restul... cu timpul.. e timp...

#64
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 ronuquet, on 06 aprilie 2020 - 16:20, said:

De la preluare nu au mai miscat absolut nimic, nu tu teste, nu tu modificari pe analog, absolut nimic. Inca e Loop-ul UPC pe zona recomandari, site-ul UPC inca merge, site-ul Vodafone nu e terminat nici acum, pe Android nici acum nu am primit update la aplicatie. Nu au facut nicio oferta noua, nu au adus niciun echipament nou.
Ba chiar astazi au facut reclama la aplicatia lor Vodafone TV, dar nimic despre serviciile UPC.
Asta ma face clar sa cred ca vor vinde mai departe si ca nu le pasa..... altfel nu-mi explic.

Site-ul upc nu l-au inchis nici in ungaria nici in cehia. Au nevoie inca de el pt platforma my upc. Au zis ca deocamdata nu se schimba nimic altceva decât numele companiei. Nu ma așteptam sa se intample altceva in faza asta..

#65
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 emanu900, on 06 aprilie 2020 - 16:30, said:

Facturarea au preluat-o prima ca acolo e casul.
Restul... cu timpul.. e timp...

Facturarea se face la fel, in aceleasi conturi bancare, atat că se face in numele Vodafone fix & tv si nu UPC. Au pus alt nume, atata tot.

Pana vor integra complet reteaua, baza de date, etc, serviciile se vor comercializa tot separat, pe facturi separate de cele de telefonie specifice Vodafone.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate