Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

UPC România va dispărea în anul 2020. Adio!

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#37
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Mda, dar daca e s-o iei asa intr-un oras mare gen municipiu oricum exista mai multe magazine Vodafone, gen 10-15, ce mai conteaza inca unul in plus, fue si rebranduit din UPC? Nu mai punem la socoteala cele partnere gen Arsis sau Total GSM etc.

#38
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
A venit anuntul oficial: https://www.upc.ro/u...evine-vodafone/

#39
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 _-GEORGE-_, on 29 februarie 2020 - 20:12, said:

A venit anuntul oficial: https://www.upc.ro/u...evine-vodafone/

Interesant. As fi vrut o singura factura pt toate serviciile, dar se pare ca cel putin o vreme voi primi facturi separat pt mobil si pt net + tv

Chiar si aplicatia... Mi-ar fi palcut una singură, nu fiecare serviciu in alt app.

Edited by blackskorpion, 29 February 2020 - 20:33.


#40
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
E greu sa implementeze bazele comune. Nu este simplu un copy& paste. Probabil ca intr-un an sau doi, vor fi toate la comun

#41
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Sunt modificari de bun simt,nu vad de ce atata agitatie!
Nu se modifica nimic la factura,cont de client,nu se scumpeste (momentan) nimic... eu sunt client si UPC si Vodafone asa ca... hai sa mergem inainte!Posted Image

#42
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

 a_d_y, on 29 februarie 2020 - 21:37, said:

E greu sa implementeze bazele comune. Nu este simplu un copy& paste. Probabil ca intr-un an sau doi, vor fi toate la comun
da, e foarte greu sa cauti in doua baze daca exista acelasi utilizator si e si mai greu sa unesti doua baze de date sa vezi ce ai in comun si ce e diferit
:facepalm:

#43
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 STARTREK1, on 02 martie 2020 - 19:30, said:

da, e foarte greu sa cauti in doua baze daca exista acelasi utilizator si e si mai greu sa unesti doua baze de date sa vezi ce ai in comun si ce e diferit
Posted Image

Asa ii place romanului, sa isi dea cu parerea chiar daca n-are treaba cu subiectul.

Si pe langa asta sa mai si faca misto de altii, chiar daca au dreptate

#44
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 a_d_y, on 29 februarie 2020 - 21:37, said:

E greu sa implementeze bazele comune. Nu este simplu un copy& paste. Probabil ca intr-un an sau doi, vor fi toate la comun

Amuzant! In tara IT-istilor (scutiti de impozite) nu e posibila crearea unui program/algoritm care sa uneasca doua baze de date dupa niste criterii cum ar fi adresa, cnp...
Manual daca s-ar face si tot ar dura mai putin de 2 ani.

 k0r3k7, on 03 martie 2020 - 08:28, said:

Asa ii place romanului, sa isi dea cu parerea chiar daca n-are treaba cu subiectul.

Si pe langa asta sa mai si faca misto de altii, chiar daca au dreptate

Da, asa e... Am vazut la tv cum niste firme de IT din marele Cluj se ofereau sa faca ele gratuit unirea bazelor de date din Anaf, primarii, politie, sanatate, sa faca posibila plata oricarei amenzi sau oricarui impozit pe net. Nu se vaitau ca ar fi ceva complicat, ba din contra.

Edited by cristi712, 04 March 2020 - 05:40.


#45
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Degeaba , dacă  la dânșii in servere e haos ....mai pui si upc...sa vezi ce erori le da , să nu le dea cu virgulă

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cristi712, on 04 martie 2020 - 05:39, said:



Amuzant! In tara IT-istilor (scutiti de impozite) nu e posibila crearea unui program/algoritm care sa uneasca doua baze de date dupa niste criterii cum ar fi adresa, cnp...
Manual daca s-ar face si tot ar dura mai putin de 2 ani.
Romania e "tara it-stilor" mediocri. Vezi ce a pățit Telekom cand a schimbat (unificat) sistemul de billing pentru mobil...

#47
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 addelin, on 04 martie 2020 - 06:46, said:

Romania e "tara it-stilor" mediocri. Vezi ce a pățit Telekom cand a schimbat (unificat) sistemul de billing pentru mobil...

Nu stiu ce s-a intamplat cu sistemul de billing. Sau te referi la faptul ca dupa unificare au reusit sa bage compania in gard?

Oricum, Digi are toate serviicile pe o singura factura si e totul in regula. Deci se poate.

#48
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Tin eu minte cum a fost .Nu puteai fie sa platesti factura, desi emisa nu exista, fie plateai, da nu aparea platita .
A fost o distractie pe cinste .

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cristi712, on 05 martie 2020 - 05:55, said:

Oricum, Digi are toate serviicile pe o singura factura si e totul in regula. Deci se poate.
Evident ca se poate, doar ca nu prea ai cu cine. Din cauza asta și durează foarte mult timp.

#50
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Si la telekm aveam toate pe o singura factura .

#51
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
Și la Orange totul a fost ok, pe factura, când am trecut toate serviciile la ei.

#52
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Cum se procedeaza daca ultima factura din septembrie mi-a venit pe minus -9,54 lei si vreau sa renunt la ei, la analogic, adica sa nu mi-l reactiveze ei automat eu avand cerere de intrerupere pt. lunile de iarna? Mi se returneaza banii inapoi la casierie sau prin codul IBAN?

#53
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Trebuie sa mergi intr-un magazin sa faci o cerere de returnare. in 14 zile , dupa ce primesti mesaj pe telefon, poti sa-ti iei banii

#54
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
La țară am abonament UPC (TV+internet+telefonie fixă). De vreo două săptămâni cei de la Digi sunt zi de zi pe teren la instalarea de cabluri și, implicit, la semnarea de contracte noi. Cum în București am Digi și sunt foarte mulțumit, aș trece la ei. Pe site (vezi captura de ecran) se menționează că, dacă nu vreau, pot să renunța la serviciile UPC de la 31 martie. Cam asta aș vrea să fac. O notificare prin email ar fi suficientă (mai ales în condițiile date)? Ce-ar mai putea implica asta?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate