Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

UPC România va dispărea în anul 2020. Adio!

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#1
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Vodafone, al doilea cel mai mare operator de telefonie mobila din tara noastra, ar putea absorbi, pana la finele lunii martie a anului viitor, UPC Romania.


Aceasta operatiune face parte dintr-o tranzactie mai mare, realizata la nivel international.

Vodafone a cumparat deja din luna iulie 2019 nu mai putin de 99,8% dintre actiunile UPC Romania. Iar potrivit unui document consultat de jurnalistii de la Profit.ro, procesul de fuziune prin absorbtie (a UPC Romania de catre Vodafone) a fost gandit sa se finalizeze pana la finele lunii martie 2020. Atunci, UPC se va transforma în Vodafone, iar clienții vor fi preluați de operatorul de telefonie mobilă.

Sursa https://www.observat...-in-martie-2020

Edited by megafanro, 02 January 2020 - 23:25.
...actualizare...


#2
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Cum " vodafone " in mintea multora , este egal cu teapa si hotia , probabil ca multi vor renunta .

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

 3matrix, on 27 decembrie 2019 - 21:43, said:

Cum " vodafone " in mintea multora , este egal cu teapa si hotia , probabil ca multi vor renunta .
Stai linistit, Vodafone are imagine mult mai buna in ochii multora decat UPC.

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 3matrix, on 27 decembrie 2019 - 21:52, said:

Astia sint terminati definitiv . Au cele mai praste selectii de programe . NU.
ghici cine urmeaza sa bea apa dupa ei, cand s-or apuca expertii lu' VoLTE anuntat
acu' 6 ani de "selectii"... sa vezi cu ce pofta o sa va uitati apoi la grila lu' iNES si o
sa va amititi de UPC la gura sobei...

LE: postare de scrisa de un fost mare fan si client (vechi) UPC, actual la RDS cu
ceateveu'. si de ceva vreme si la ailalti de care ziceam mai sus.

Edited by dygey, 27 December 2019 - 22:02.


#5
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Ramine de vazut . Oferte sint , cum exista si " oferta " sa le dai ...bip ....

#6
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Va recomand sa aveti grija la limbaj.

#7
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Cine se aseamana se aduna.

#8
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

 3matrix, on 27 decembrie 2019 - 21:43, said:

Cum " vodafone " in mintea multora , este egal cu teapa si hotia , probabil ca multi vor renunta .
Dimpotrivă, vodafone stă mult mai bine la capitolul încredere decât UPC.

Edited by megafanro, 02 January 2020 - 23:26.
...actualizare...


#9
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

 qawHaq1, on 28 decembrie 2019 - 00:11, said:

Dimpotrivă, vodafone stă mult mai bine la capitolul ĂŽncredere decât UPC.

Este cunoscut "vodafone" din telefonie .
In veci nu va putea sa asigure ca upc ani de zile de serviciu impecabil, fara stres , fara probleme .
Eu m-am nevoie de un operator care sa ma streseze cu "noutati " ci sa- mi asigure serviciu de calitate neintrerupt .
Grila de programe upc este superioara rcs rds .
Nu sportul conteaza .

Edited by megafanro, 02 January 2020 - 23:26.
...actualizare...


#10
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.05.2006
uimitor cata lume mai are cablu inca...de ce ai vrea sa platesti un serviciu inutil, ca sa te uiti la antena 3 sau la meciurile lu' Concordia Chiajna?

#11
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Problema este ca daca ai nevoie de suport vei sta mult si bine dupa dansii Posted Image Ca le este lene sa verifice ceva Posted Image

Am dat email + mesaj pe facebook LUNI si mi-au raspuns Vineri , cica raspund dupa cum vin mesajele... e clara treaba ...

Edited by StefanRO, 28 December 2019 - 09:25.


#12
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Noi astia care avem abonamente atat la UPC si Vodafone nu primim nimic? Nici macar Netflix ? Eu sunt clientul acestor companii inca de pe vremea cand purtau denumirea de CONNEX si Kappa, la fel si parintii & socrii.
Nu mi se pare corect cum procedeaza VF cu acest merger, daca erau domni bagau si ei niste abonamente avantajoase all inclusive (voce, date si televiziune HD/4k). Eu platesc lunar la doua proprietati ~ 60 de euro la UPC, basca vreo 35 € pentru Vodafone...deci enorm in comparatie cu oferta celor de la RDS.
Nu am migrat atatia ani de la UPC din simplul motiv ca au grila de programe net superioara si asta e un aspect important pentru doi pensionari si o gospodina...ca nah, daca ar fi dupa mine as tine televizorul doar pe rol de monitor extern.
Eu asta speram (televiziune, date si voce) in acelasi pachet si la un tarif competitiv cu RDS...vad insa ca o tin cu magariile, routere MIFI de care nu are nimeni nevoie si alte balarii.

Edited by doxan, 28 December 2019 - 10:44.


#13
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 wiseguy76, on 28 decembrie 2019 - 07:30, said:

uimitor cata lume mai are cablu inca...de ce ai vrea sa platesti un serviciu inutil, ca sa te uiti la antena 3 sau la meciurile lu' Concordia Chiajna?

Nu ni s-a permis sa pastram doar Internetul, boss. Au zis ca nu au un astfel de abonament, doar Internet.

 StefanRO, on 28 decembrie 2019 - 09:24, said:

Problema este ca daca ai nevoie de suport vei sta mult si bine dupa dansii Posted Image Ca le este lene sa verifice ceva Posted Image

Am dat email + mesaj pe facebook LUNI si mi-au raspuns Vineri , cica raspund dupa cum vin mesajele... e clara treaba ...

UPC sau Vodafone?

Asistenta clienti f. buna a UPC de la mine e unul din motivele pentru care inca am UPC.

#14
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018

 LunaCrystal, on 27 decembrie 2019 - 21:53, said:

Vodafone are imagine mult mai buna in ochii multora decat UPC.

 qawHaq1, on 28 decembrie 2019 - 00:11, said:

vodafone stă mult mai bine la capitolul încredere decât UPC.
s-o credeti voi! Vomafoamea e aceeasi apa de ploaie ca si UPC-ul, fac aceleasi magarii clientilor cum face si UPC, deci s-a ales bine compania care va dizolva UPC, fix niste escroci care dizolva alti escroci.
Inca din punctul meu de vedere, chiar daca avea petele lui, mizeria lui de sub "unghii" UPC era mult mai bun de un milion de ori decat vagauna Vodafoamea care e de N ori mai escroaca decat UPC.
Dar repet, companiile astea nu sunt departe una de alta la nemultumit clientii insa vodafone intrece orice masura cu mult fata de UPC, pot sa spun ca sunt la capitolul nesimtire si jecmanit clientii cu 210% mai mult fata de UPC.

Va veti lamuri voi cand Vodafone vor elimina canale grup si vor scumpi abonamentele cu japca cum au facut de ani de zile clientilor de telefonie.

Edited by iri_rim, 28 December 2019 - 14:55.


#15
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Eu zic de Vodafone,  la Upc nu am treaba , dacă nu lasa oamenii pe care îi are UPC.ul acuma , putem zice ca se migrează mulți in alte firme de tv/net...

#16
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

 3matrix, on 28 decembrie 2019 - 04:36, said:

Este cunoscut "vodafone" din telefonie .
In veci nu va putea sa asigure ca upc ani de zile de serviciu impecabil, fara stres , fara probleme .
Eu m-am nevoie de un operator care sa ma streseze cu "noutati " ci sa- mi asigure serviciu de calitate neintrerupt .
Grila de programe upc este superioara rcs rds .
Nu sportul conteaza .
Fiecare cu experienţele lui. Ce spui tu despre UPC (o mizerie de la care am plecat) spun eu de vodafone, la care sunt de când era connex, adică un serviciu fără probleme. Dacă am avut probleme apărute la RDS, de orice natură, au fost rezolvate în cel mult două-trei ore, fără nicio glumă. Despre grila de programe, nu prea mai ştiu ce are UPC acum, dar din cele 160 ale RDS, pentru mine, cel puţin 40 sunt utile. Nu mă uit la sport. Are vreo 25 de programe de film, la pachetul maxim. Prin ce se face superioară grila de la UPC? Întreb pentru că nu ştiu.

#17
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Sa speram ca nu nu vor face șmecheria sa treacă la preturi in Euro si marirea abonamentelor. Nu știu dacă dupa absorbtie vor mai fi asa darnici la retenție

#18
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
UPC e singurul care are Viasaturile doar SD si doar in pachetul maxim, ala de 45 de lei+canalele nemtesti tot acolo! E o marlanie, d-asta vor ramane mult si bine sub un milion de clienti! De analogicul ala infect cu doar 43 de canale la 29 lei, cel mai scump de pe piata, nu mai vorbesc...The winter is coming!😤

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate