Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

greseala majora in terminator 2

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019

View Postkarax, on 26 decembrie 2019 - 18:09, said:

asta da, insa s-ar fi venit in final cu armata si ar fi aruncat pe el proiectile incendiare.
din moment ce topitoria respectiva l-a distrus tragem concluzia ca un proiectil cu aceeasi temperatura l-ar fi distrus.
Gresit, nu temperatura l-a distrus, ci faptul ca era cufundat complet in chestia aia pentru mai mult timp. Gen inecat vs improscat cu apa.

#38
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
exista proiectile in armate cu destula incarcatura incat sa il scufunde in temperatura ridicata.

daca nu se putea improviza relativ repede un container purtat de un elicopter.

si poate ca un proiectil nu l-ar fi scufundat insa cu siguranta acolo unde ajungea ii distrugea din material. asa incat daca se trageau mai multe proiectile il distrugeau

#39
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 21.04.2007

View Postkarax, on 26 decembrie 2019 - 21:11, said:



sa le luam pe rand.
1 da asa e putini aveau telefoane insa urmarirea cu camionul se petrece pe km intregi deci e probabil nu, ca cineva sa vada totusi si sa dea un telefon
2 camere de supraveghere prin mall-uri exista inca din anii 70-80
3 nu cred, americanii nu sunt genul sa se joace cu securitatea , cred ca se gaseau in mall-uri destui paznici
4 despre ce bogati vb tu? eu cand am mers in mall in bucuresti am vazut etaje cu marile firme si cu preturi destul de mari pentru niste simple haine sa zicem si asta e doar un exemplu. in america exista destula clasa de mijloc atunci incat sa zici ca cineva ar fi avut telefon mobil in mall
5 politia ar fi realizat repede ca au de-a face cu un robot. existau de mult elicoptere cu camere de luat vederi in america la politisti. da si tu un search dupa "helicopter chase highway" sau in genul si gasesti destule exemple din anii trecuti
6 armata ar fi venit cu un avion/elicopter. si by the way de obicei marile orase au si garnizoane aproape tocmai in caz de atac.
7 politia si armata au canale oficiale prin care discuta in scopul de a preveni un eventual conflic major. vezi cazul violentelor din 1992 din cartierele de negri. acolo a intervenit intr-un final garda nationala.
8 armata ar fi vazut instant pe camera din elicopterul ce filma si se prindeau despre ce e vorba. asta daca nu cumva vedeau dinainte cu satelitii
9 politistii de mall nu sunt ca cei pe care i-ai observat in filme. de regula politistii sunt stricti in ceea ce priveste inclusiv politistii de mall, tocmai datorita chestiei ca in mall este aglomeratie mare, si este risc de atac terorist sau de nebuni care trag cu arme automate.



in multe am observat insa la asta am vrut sa fac topic
Nu mai fuma prostii înainte să te uiți la un film.

#40
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkarax, on 27 decembrie 2019 - 19:02, said:

exista proiectile in armate cu destula incarcatura incat sa il scufunde in temperatura ridicata.

daca nu se putea improviza relativ repede un container purtat de un elicopter.

si poate ca un proiectil nu l-ar fi scufundat insa cu siguranta acolo unde ajungea ii distrugea din material. asa incat daca se trageau mai multe proiectile il distrugeau
Tu nu înțelegi că e doar un film?
Ce drac o tot dai în prosteală?

#41
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 16.08.2010

View Postericmario, on 28 decembrie 2019 - 10:50, said:

Tu nu înțelegi că e doar un film?
Ce drac o tot dai în prosteală?

N-ai inteles nimic. Un film SF trebe sa fie real...                Posted Image

View Postkarax, on 26 decembrie 2019 - 16:43, said:

un film insa de obicei filmele trebuie sa fie oarecum reale

Edited by FreeThinker, 28 December 2019 - 11:14.


#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in special un film SF care e pentru cunoscatorii de stiinta.

#43
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postdan1980_25, on 26 decembrie 2019 - 17:03, said:

Spune-mi un film care pare oarecum real...

tinker tailor soldier spy
este un film de spionaj tip james bond fara explozii si cascadorii si gadgeturi si tampenii

unii oameni care au lucrat in intelligence au spus ca reda destul de exact atmosfera si stilul acelor vremuri si cum se lucra in mi5
nu era nimic glamorous, niste mosi prafuiti cu dosare si hartii

cam ca la noi la bugetari astazi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate