Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Sectiune noua - LAPTOPURI

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

Poll: Se doreste adaugarea unei sectiuni dedicate laptopurilor/tabletPC/ mobile computing? (159 member(s) have cast votes)

Se doreste adaugarea unei sectiuni dedicate laptopurilor/tabletPC/ mobile computing?

  1. DA, ar fi super (126 votes [79.25%])

    Percentage of vote: 79.25%

  2. NU, nu ma intereseaza (16 votes [10.06%])

    Percentage of vote: 10.06%

  3. sunt indiferent (17 votes [10.69%])

    Percentage of vote: 10.69%

Vote Guests cannot vote

#1
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
Domnilor,
       Laptopurile au inceout sa faca parte din viata noastra din ce in ce mai mult. Problemele acestor echipamente suint oarecum diferite decat cele ale desktopurilor recomand deschiderea unei sectiuni separate pentru tratarea pe larg a acestor aspecte. Voi ce spuneti?

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu vad rostul unei asemenea sectiuni noi, in primul rand pentru ca tot hardware este si problemele ce apar tot probleme sunt indiferent ca apar de la un laptop sau de la un desktop

#3
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
rostul unei sectiuni noi este acela ca laptopurile au probleme SPECIFICE!!! si aceasta sectiune ar tr sa fie aici in partea de HARDWARE!!!

de exemplu intra si tu pe www.notebookforums.com ... poate intelegi de ce.


PS: Apropos de rostul unei sectiuni .. eu nu vad rostul sectiunii Auto News ... din moment ce specificul general al forumului este de software si hardware. Nu cred ca o sa caut ceva despre masini pe forumurile de aici.. ci pe ceva specializat. Ma gandesc cum ar fi o sectiune de IT pe forumurile auto ...:))

Edited by gyany, 15 March 2006 - 10:20.


#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
:) nu stiu de ce te ataci, mi-am sustinut si eu punctul de vedere. Care nu e musai singurul  corect.

Edited by romaximusro, 15 March 2006 - 10:53.


#5
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
nu m-am atacat deloc. Si eu mi-am exprimat punctul de vedere.:)

#6
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
subscriu la ce a zis @gyany.

Laptopurile au probleme specifice care tin de performante, mobilitate, baterie etc. Nu sunt chiar ca niste desktopuri

#7
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
DA, sustin o arie dedicata laptop-urilor si Table PC-urilor.

#8
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
si normal ca merita laptopurile o atentie mai aparte, sustin si eu o sectiune 9 dedicata in totalitate acestor aparate fine.

#9
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
va multumesc domnilor pentru reactia voastra. Va rog continuati.... tr sa ii convingem pe admini si faca si o astfel de arie.

#10
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postgyany, on Mar 15 2006, 14:22, said:

va multumesc domnilor pentru reactia voastra. Va rog continuati.... tr sa ii convingem pe admini si faca si o astfel de arie.

As fi mai mult decat incantat si bucuros sa apara si o sectiune dedicata problemelor si nu numai legate de notebook-uri!
Pt cine nu stie... problemele hardware si orice alteva sunt destul de mult diferite de ale unui desktop!
Deci, o astfel de sectiune ar fi mai mult decat binevenita!

#11
vladadrian

vladadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 29.11.2005
si eu sunt de acord , ar fi f bine venita o astfel de sectiune noua :)

#12
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006
Eu consider intemeierea unei asemenea arii extrem de utila. Cred ca multi au probleme cu tot ceea ce numim mobile computing si nu au unde sa posteze. Ar fi foarte utila. Sunt PRO.  :peacefingers:

#13
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Are cineva pb cu unitatea dvd dupa o perioada > de un an?
Nu's de ce dar eu am avut tot timpul senzatia ca lentila este prea expusa... si uite ca acum nu prea mai vrea sa citeasca ce a scris!

Edited by mihailamba, 15 March 2006 - 23:34.


#14
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Da merita o arie noua. Pana acum, timp de cativa ani de zile, nu ma interesa acest capitol de nici o culoare, acum, caut ca nebunul tablet-uri, pda-uri, specificatii, etc. Este cam dificil printre hdd-uri, placi video, etc.

#15
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
keep up the replyes

#16
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

View Postromaximusro, on Mar 15 2006, 10:13, said:

nu vad rostul unei asemenea sectiuni noi, in primul rand pentru ca tot hardware este si problemele ce apar tot probleme sunt indiferent ca apar de la un laptop sau de la un desktop
Sustin ce spune userul din quote!

#17
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
daca un moderator spune asta inseamna ca e nashpa ... ma intreb ceilalti moderatori ce au de zis?
ideea este sa fii open minded .. dar e klar ca aici nu se pune problema de asa ceva.

macar aruncati aici o privire aici: http://www.notebookforums.com/

Edited by gyany, 17 March 2006 - 11:08.


#18
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postromaximusro, on Mar 15 2006, 10:13, said:

nu vad rostul unei asemenea sectiuni noi, in primul rand pentru ca tot hardware este si problemele ce apar tot probleme sunt indiferent ca apar de la un laptop sau de la un desktop
Problemele hardware nu sunt de loc aceleasi. Sau rezolvarea lor.

Acum este un topic de 25 de pagini unde se discuta despre laptopuri. Comparatii, specificatii, oferte, tips and tricks, modele noi, masurarea temperaturii, injurii la o marca sau alta, ... toate varza la un loc.
Probabil pana la urma se va face, incet incet. Acum cateva zile s-a organizat si Arena.

De fapt ar trebui doar o subsectiune "laptopuri", sau "sisteme mobile", nu e mare chestie.

My 2 cents.

PS: topicul mai bine ar fi mutat la site&forum feedback, daca se vrea a fi citit si de admini.

Edited by don_dannielo, 17 March 2006 - 11:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate