Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Netflix VS Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
Mi-am facut cont pe Amazon Prime si pe Netflix, am activat deocamdata doar versiunile FREE. Daca imi fac conturi noi cu IP de US pe aceste servicii de streaming, contentul e cel oferit pentru Europa daca ulterior intru pe aceste servicii cu IP romanesc? Pe Amazon Prime am gratis 7 zile iar pe Netflix am gratis 30 zile. Tot ce mi s-a parut interesant la Amazon Prime era ca ofera serialul MR. ROBOT dar vad ca sezoanele recente sunt indisponibile. Partea buna la Amazon Prime e ca au seriale si filme originale dar in rest sunt filme vechi sau seriale vechi neinteresante.
Pe Netflix aceeasi poveste cu serialele, sezoanele recente indisponibile, serialele originale toate la locul lor si disponibile, iar la capitolul filme stau mai bine.
Pentru cei mai vechi in lumea aplicatiilor de streaming mai sus numite, au suport in limba romana, subtitrare in limba romana, meniul in limba romana?

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,259
  • Înscris: 24.02.2007
Ar fi prea simplu sa ai doar un IP din US pentru a beneficia de content de acolo...

#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Bun venit in 2014!

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 28.12.2008
Doar ce mi-am anulat, mă rog, suspendat abonamentul de Netflix pentru că am realizat că plăteam mai mult degeaba lunar, în sensul că nu aveam timp/chef să urmăresc.

Amazon Prime nu am folosit dar Netflix are suport/subtitrare/meniu în limba română.

Edited by driftking91, 12 December 2019 - 20:59.


#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
Si acum fa-ti cont si la HBO Go si pe urma si la Apple TV+ , Disney+, Hulu (daca te descurci ca acestea 3 nu sunt disponbile oficial in RO ) ...

Continutul oferit difera la fiecare serviciu de streaming in functie de tara.

Edited by MD, 12 December 2019 - 21:07.


#6
boolah

boolah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 28.04.2009

 iri_rim, on 12 decembrie 2019 - 20:48, said:

Tot ce mi s-a parut interesant la Amazon Prime era ca ofera serialul MR. ROBOT dar vad ca sezoanele recente sunt indisponibile. Partea buna la Amazon Prime e ca au seriale si filme originale dar in rest sunt filme vechi sau seriale vechi neinteresante.
Mr. Robot este si pe HBO Go. Sunt ceva filme vechi dar faine pe Amazon Prime, din pacate insa continutul e subtirel inca ... Am avut la un moment dat abonament pe toate trei, Netflix, Amazon, HBO Go ... am renuntat insa la Amazon Prime pentru ca nu ofereau suficient pentru 6 euro. O sa le mai dau o sansa pe 6 luni cu 3 euro la un moment dat, sa vad daca merita sau nu ...

#7
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Pe netflix o sa gasesti greu VPN care sa mearga si sa nu fie banat.
Au investit mult in prevenire si s-a cam stricat treaba.

#8
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Amazon Prime nu are subtitrari in limba romana sau, daca or fi, sunt extrem de putine, eu nu am dat de ele. Daca este o cerinta importanta, clar Netflix este de preferat.

#9
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Foloseste cu incredere cele 7 zile gratis de Amazon Prime ca a aparut The Expanse - sezonul 4 iar dupa aia mai vezi tu ce alegi.

Edited by Stecheru, 13 December 2019 - 08:15.


#10
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

 themis, on 13 decembrie 2019 - 07:54, said:

Amazon Prime nu are subtitrari in limba romana

La cateva seriale nu are nici in engleza.. doar in ceva limba nordica.

#11
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019
Amazon Prime-ul romanesc nu merita in opinia mea, continutul e subtire rau. Nu o sa prea gasesti subtitrari romanesti pe el.
Netflix  in schimb merita si are subtitrari  la tot.
Ca sa iti faci cont nou de Amazon Prime si Netflix cu IP de US vei avea nevoie de un VPN pe care va trebui sa il folosesti in continuare daca vei vrea sa vezi si continutul de acolo.
Daca nu mai folosesti VPN( adica vei avea IP de Romania) Amazon Prime iti ofera extrem de putine titluri iar in cazul Netflix vei avea acces la continutul de aici.

Daca vrei sa accesezi tot continutul  Amazon Prime fara VPN poti sa iti faci cont de UK, Germania sau Italia. Continutul din UK e chiar impresionant, ei au Mr Robot in timp real( adica un episod pe saptamana, in acelasi timp cu americanii). Si continutul din Germania e super dar ei dubleaza si daca nu stii germana ...

#12
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
La Disney+ si Hulu mi-am facut cont dar aici vorbeam de lupta intre acesti doi mamuti de servicii streaming, Amazon Prime vs Netflix.

Am urmarit serialul Doom Patrol pe HBO GO, momentan nu stiu daca e si pe HBO GO, dar serialul Titanii descoperit pe Netflix are foarte mare legatura cu serialul Doom Patrol si trebuiesc urmarite impreuna.

Edited by iri_rim, 13 December 2019 - 14:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate