Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Unde s-a facut economia la Logan?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
537 replies to this topic

#523
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai pe mine nu ma intereseaza cat costa astea. Dimpotriva masinile fiind in aceeasi clasa ar trebui sa aiba preturi la consumabile si la revizii identice.Hai insa sa nu stricam topicul asta cu comparatii cu accentul.Spune-mi doar atat:t i se pare mult sa dai la revizia de 15.000 de km 300 RON?

#524
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Maximuse vezi ca o sa ajungi in curand ca Geo sau Bulica daca o mai tii asa.

#525
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
matrixule:vezi ca esti offtopic si ca ca de obicei te bagi singur in seama si deviezi discutia acestui topic. Dar in sfarsit.. ce-i nou in asta, pe topicul asta  vad ca tu numai te iei de oameni. :death:  :puke:

#526
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Nu mi se pare deloc scumpa tocmai asta e problema. TIE ti se parea extrem de scumpa revizia la Accent iar mai multi ti-am demonstrat ca de fapt e tot 3,5 - 4 mil deci e normala. Atata tot.

#527
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai vezi :) loganul e relativ ieftin de intretinut :D

#528
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Si Accentul la fel  :D

#529
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o fi :) dar aici discutam de Logan :P

#530
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
cred ca o sa se califice ambele echipe

#531
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Eu as merge pe mana arbitrului. (si pe fatza lui ca a stricat Real - Barca)

#532
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005

View Postandrei_r, on Apr 6 2006, 14:28, said:

Eu as merge pe mana arbitrului. (si pe fatza lui ca a stricat Real - Barca)
hai ma lasa, ca n-a stricat mare lucru, oricum tineam cu barca :D

#533
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cred ca ar fi indicat sa revenim la subiectul topicului.. ;)

#534
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006

View Postjarrive, on Apr 6 2006, 14:30, said:

hai ma lasa, ca n-a stricat mare lucru, oricum tineam cu barca :D

Eu cu Real  :naughty:

:lol:

#535
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Apr 6 2006, 13:13, said:

Cat despre revizii e o diferenta intre 3 milioane - 3 milioane jumate maximum (si poti sa scoti revizia si la 2 milioane - 2 milioane jumate) si 4-5-6 milioane cat e la accent. Cat despre faptul ca la accent fac mai multe lucruri in revizie, ma indoiesc :) pana la urma revizia e revizie la toate masinile si in general se verifica cam aceleasi lucruri si se fac cam aceleasi schimburi.
Cred ca ai omis sa te uiti la titlul topicului.
Se vorbeste numai despre Logan.
Pentru comparatii cu accentul du-te pe alta pagina.
Aia cu versus :peacefingers:

View Postromaximusro, on Apr 6 2006, 14:22, said:

o fi :) dar aici discutam de logan :P

dar daca zice cineva ceva, ca raspuns al replicilor tale,
brusc iti aduci aminte :death:  :nonobad:

#536
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

View Postromaximusro, on Apr 6 2006, 13:41, said:

matrixule:vezi ca esti offtopic si ca ca de obicei te bagi singur in seama si deviezi discutia acestui topic. Dar in sfarsit.. ce-i nou in asta, pe topicul asta  vad ca tu numai te iei de oameni. :death:  :puke:
Inchide ca te sun eu!

#537
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
maximusule trebuie neaparat sa ne facem forum altundeva ca sa putem discuta de Logan fara sa te bagi in seama la fiecare post?

uite ce zic, ne mutam altundeva. la fun, sau oriunde o fi, facem acolo alte topice, numai cu promisiunea ca nu calci pe acolo.

ti-am mai explicat. mai bine vezi-ti de articolele tale acolo si nu mai vorbi de lucruri la care macar n-ai ajuns sa le vezi personal (kilometri, revizii, abs, etc)


ps: 7 mii luna asta la l200 din care 3000 ai mei. daca se mentin drumurile in ritmul asta masina trece de 80 de mii pana in vara. si tine minte ca e luata pentru carat, nu pentru alergat.

#538
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postcatalinmariescu, on Apr 5 2006, 18:27, said:

Dupa cum am scris te invit sa-mi prezinti scuze aici pentru acuzele mai mult sau mai putin voalate in legatura cu posibilitatea ca eu sa-mi fi facut clone ca sa pot scrie ce vreau.
A trecut destul timp si ai avut tot timpul necesar pentru a verifica,asa cum ai scris urmeaza sa-mi prezinti scuze.
Am vazut o analiza interesanta acum cateva saptamani la BizBazar cu Moise Guran in care era o analiza a influentei cursului euro asupra pretului Logan.
Concluzia d-lui Guran era ca in mod normal scaderea cursului euro nu ar trebui sa duca la cresterea pretului masinii deoarece Dacia castiga din faptul ca 40% din piese se importa iar pierderea prin exporturi era mai mica. Intrebat de aceste lucruri d-ul Stroe o dadea pe alaturi cu "politica de preturi a firmei".
Moise Guran a concluzionat fata de reprezentantul Dacia ca in timp ce ei se gandesc sa scumpeasca Loganul ca vezi  doamne  euro a scazut, la alte marci aceeasi scadere a euro duce la un pret mai mic platit de clienti pentru ca pretul nu se modifica.
Seamana foarte mult cu ce au facut cei de la Romtelecom care dupa ce au avut abonamentele in lei,vazand ca euro creste au trecut la tarifarea in euro(ca de suntem europeni),cand euro a inceput sa scada au dat-o din colt in colt si au scumpit fara justificare abonamentul in euro.RUSINE!
Imediat a inceput fenomenul de retragere a abonatilor care s-au saturat sa dea o gramada de bani pe nimic si sa stea la cheremul unor mincinosi si profitori.
Pentru comportament corect in aceeasi situatie mentionez ca abonamentele Orange si Connex nu au crescut desi dolarul are ani buni de cand sta cuminte sau chiar coboara.

Pentru cine nu a inteles despre ce este vorba!


View Postromaximusro, on Apr 5 2006, 19:44, said:

catalinmarescu:nu ma obosesc sa iti raspund, pentru ca esti offtopic :) Am convingerile mele legate de userul respectiv,rave..Cat despre pretul masinii in lei el a ramas cam la fel cu cel de la lansare, asa ca nu vad unde e problema. Cat despre ce a zis andrei_r preturile nu "variaza" in euro asa cum ai lasa sa se inteleaga dragul mosului,in fiecare marti,ci atunci cand platesti loganul se ia ca referinta  cursul din fiecare marti al euroului ,care e valabil toata saptamana.
Nu sunt deloc off topic atunci cand insist sa-mi prezinti scuze(mie si celorlalti vizati de tine) pentru toate acuzele aduse...sper ca esti barbat.....ai spus ca-mi vei cere scuze dupa verificari...ai avut tot timpul sa faci lucrul asta,te astept!
Despre off topicuri,Maximus are mai bine de jumatate!Acum si-a adus aminte sa-i traga pe altii de urechi. :nonobad:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate