Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Siemens CDR - 500

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
radu889

radu889

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 06.03.2019
Am acest radio pe un Opel si vreau sa il schimb cu unul aftermarket care are intrare AUX.


Ce fel de mufa imi trebuie la el din aceasta lista

https://4carmedia.co...ry/adapters/19/

#2
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
E vorba de Astra G/Zafira A, nu? Nu trebuie sa iei niciun adaptor, pentru ca noul player ar trebui sa vina cu cablu/adaptor pentru mufe ISO, cum are masina. Daca ai comenzi pe volan si vrei sa le pastrezi, cauti adaptor special pentru playerul pe care il montezi. Eu am cumparat de pe un grup de pasionati, de pe fb (100 lei). Sunt cateva modele de la Sony care n-au nevoie de adaptor, dar nu merita investitia pentru un player simplu, 1din. Ah, sa nu uiti sa inversezi firul rosu cu cel galben, ca noul player sa nu piarda setarile, si sa anulezi cablul alb+albastru ca sa nu iti dispara data de pe display-ul central al masinii. Pentru alte detalii, imi poti da mesaj in privat.
PS: Ce player vrei sa montezi?
PPS: O sa-ti trebuiasca un adaptor pentru mufa antenei radio, e vreo 5-10 lei la orice magazin de electronice/auto.

Edited by Cojocel, 05 December 2019 - 20:46.


#3
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Subscriu cele spuse de @Cojocel, nu ti trebuie nicio mufa pt aux, conditia este ca radioul ales sa aibe aux, INSA asa cum a spus si cojocel se pierd comenzile pe volan si posturile de radio in sine, daca intentionai sa bagi prin telefon sau stick e numai bine, singurul lucru care-ti trebuie este casetofonul in sine  https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png)

Edited by CostyNn96, 05 December 2019 - 21:38.


#4
radu889

radu889

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 06.03.2019
Cel cu aux are mufa standard. Nu m-am uitat la Siemens sa vad ce mufe are ca eu stiam ca astea de pe masina originale nu au mufe standard

Revin maine dupa ce il scot si vad daca se potrivesc

Este Astra G

Playerul cu aux este Kenwood si ma intereseaza auxul ca sa bag acolo un receptor bluetooth.

#5
radu889

radu889

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 06.03.2019
A mers cu cablul de la celalalt player. Mersi. Era cat pe ce sa iau un cablu adaptor de Astra H cu 80 de lei :)
A mai ramas o mufa goala acolo, nu stiu pentru ce este.
Si Siemensul este mult mai mare, de vreo 2 ori, si nici nu se aude asa tare ca astalalt + ii lipsesc multe functii

#6
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
A 3-a mufă e pentru comenzile de pe volan. Îți las mesaj în privat cu numele unor persoane care fac adaptoare, pentru că nu știu dacă am voie să le fac reclamă aici. Numa' bine!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate