Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Recomandare scaun gaming

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
Se pare ca mai este un aspect de care trebuie sa tin cont atunci cand aleg scaunul de gaming.
Am vazut ca la unele modele spatarul formeaza cu sezutul unghi de 90 grade iar la alte modele spatarul e lasat pe spate.
Am inteles ca modelele cu spatarul lasat pe spate sunt potrivite pt gaming console.

#20
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
Ce parere aveti de scaunele de gaming marca Arka Chairs?
Doar la Arka chairs gasesti pe emag doar voturi de 5 stele la multe modele.

#21
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
In caz ca mai exista si alte persoane interesate de scaune de gaming e necesar sa mai fac niste precizari dupa ce zilele trecute am mai citit cateva zeci de comentarii si am vazut pe youtube toate videoclipurile in care erau prezentate scaune de gaming de buget de la noi.
E clar ca pt un adult cu inaltimea peste 1.75 m si peste 80 kg e musai sa se orienteze catre scaune directoriale ergonomice.
Spun asta dupa ce am vazut videoclipurile pe youtube care erau de fapt niste unboxing-uri facute de pusti cu varsta intre 6- 16 ani. Am cautat cateva ore pe youtube dar nu am gasit nici un review.
Am vazut un unboxing la Serioux Torin facut de un pusti care nu avea mai mult de 8 ani si constitutie normala pt varsta lui. Cand s-a asezat in scaun sezutul era cam mare pt el dar spatarul era facut pt el. Atat doar ca buretele pt zona cervicala trebuia sa fie cu 5 cm mai jos.Deci e vorba de un pusti care nu avea mai mult de 35 kg si 1.2 m.
Era sa uit ca am gasit totusi un unboxing facut de un colaborator pc garage. Spunea ca un prieten l-a rugat sa-i cumpere din afara un scaun gaming cu buget 250 euro.  Nu cred ca are respectivul mai mult de 1.7 m si 80 km. Mama cand s-a asezat pe scaun.. a recunoscut si el ca nu sta prea comod, picioarele le tinea lipite din cauza sezutului facut pt pusti... ziceai ca e pedepsit saracul la cum statea de chircit.
Deci acum inteleg de ce se insista sa se stea mai intai pe scaun inainte de a da comanda.

Revenind la scaunele directoriale ce sa comand pt ca cele de buget pana in 600 lei sunt imitatii nereusite. Nu exista nici un review la vreun model ca sa nu joc la pacanele.
Am intelss ca modelele cu ... off... sunt de evitat ca sunt imitatii cu probleme, la dedeman cel mai zcump model are 3 comentarii cu cate 1 stea. Raman dd luat in calcul doar modelele de la Kring gen bokai, lincoln.

PS. Va rog nu mai recomandati scaunul markus de la Ikea ca nu mai suport sa aud de el. Am inteles e un model reusit de 400 lei vandut la 600 lei cu cu 10 ani garantie pt piston si cadru dar la care se rupe spatarul dupa cateva luni si mu-- garantie. Probabil toti angajatii ikea s-au adunat intr-o sala si au primit ordin sa laude scaunele de la ikea postand argumentul:am si eu scaun la firma si am fost atat de multumit incat am comandat si pt acasa....



#22
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
Te apuca groaza!!!!!!
Dupa cateva ore de studiat ajung la conluzia ca merita sa cumpar un model la 600 lei marca Arka Chairs.
Dupa alte cateva ore de cautat site-ul mama Arka chairs renunt si aplic alta metoda.
Vad ca pe emag doar firma Zendeco vinde scaune Arka chairs si gasesc pe site un nr de mobil si sun cerand detalii suplimentare despre brandul Arka Chairs.
Raspunsul e rapid... sunt in sedinta nu pot vorbi acum dar va sun mai tarziu.
Dupa 6 ore fara sa ma sune... wow ce surpriza... insist si mai gasesc pe site un alt nr de mobil.
Sun si imi rapunde o doamna care imi spune ca brandul Arka Chairs e o pacaleala. Ca de fapt cei de la Zendeco au proiectat aceste modele sub brandul Arka chairs si ca scaunele sunt facute de chinezi. Mda le-au proiectat pe naiba.
Arka Chairs sunt niste imitatii facute de chinezi. Culmea e ca baietii de la Zendeco au avut noroc pt ca cele mai multe comentarii de pe emag sunt pozitive si sanse mari sa pice multi in capcana.

Cred ca imi bag picioarele si comand un scaun de 300 lei de la dedeman ceva scaun ergonomic directorial.


#23
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.130
  • Înscris: 30.04.2017
Nu ai magazine unde locuiesti gen jysk sa mergi sa vezi si sa testezi? Mi se pare mai usor asa.

#24
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
Am comandat Scaun gaming Trust GXT 707R Resto v2 Black/Red de la pc garage. Pret 722 lei cu transport.
E plin netul de reviewuri la modelul asta si pe youtube sunt zeci de prezentari.
Nu cred ca gaseam altceva mai bun la banii astia.
Sa va spun si ca ieri am fost la media galaxy sa probez scaunele disponibile.
M-am asezat pe genesis nitro 790 si ma lipesc cu spatele de spatar ca sa vad unde ajunge perna pt cervicala si era ok insa se ridica sezutul. Extrem de incomod. Imposibil sa stai la PC cu spatele lipit de spatar. Dupa juma de ora cred ca te dor muschii de la gambe de mori.  Indicat ar fi sa ai niste ghete de schi si sa le lipesti de parchet. Asa garantat nu iti iei zborul cand stai cu spatele lipit de spatar.
Am aflat ca la nitro 770 poti sta cu spatele lipit de spatar fiind mai rigid mecanismul de balansare. Din pacate la altex azi s-a dus promotia la 592 lei si era pretul azi de 900 lei.
M-am asezat si pe un scaun Myria si m-am lipit cu spatele de spatar sa vad unde ajunge perna si... cat pe ce sa ma dau pe spate. Am avut noroc.
Am fost si la Flanco si m-am asezat pe un Serioux turin. Astia de la Serioux nu au treaba cu scaunele de gaming. Perna din zona lombara e atat de bombata ca te rupe de spate. Daca stai cu spatele lipit de spatar nu atingi decat cele 2 perne cu spatele. Zona spatarului dintre cele 2 perne ramane virgina si am 110 Kg si tot nu am reusit sa ating cu spatele zona resp.



#25
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.483
  • Înscris: 28.09.2008
Azi am asamblat scaunul Trust gxt 707r.
M-am asezat cu emotii pe el si din fericire nu se lasa pe spate cand stau cu spatele lipit de spatar.
E din alta liga fata de genesis nitro 790.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate