Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Ansamblul Rezidential Tomis Park Constanta

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#91
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011
Eu am inteles ca la GranVia nu este proprietate, au probleme cu terenul. Uitati-va pe site ul lor sa vedeti ca nu ofera posibilitatea cumpararii prin credit imobiliar! Doar cash sau rate la dezvoltator. Asta înseamnă ca nu pot legal prin banca!
Referitor la Tomis Park eu tot sper ca acea parcare se va face si nu ne-a prostit ca la piata! Sper!

#92
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Nu se face parcarea, iti garantez, poti sa te duci sa intrebi. A fost doar pentru a obtine PUZ, în speță pentru a se îndeplini numărul de locuri de parcare raportat la numărul de apartamente. Legea prevede ca trebuie sa le aiba prevăzute pentru a obtine autorizatie dar nu condiționează recepția imobilului de numărul de locuri de parcare. Se da receptia pe un angajament al constructorului ca va construi ulterior locurile de parcare dar ghici ce, nimeni nu verifica daca se tine de angajament si nu exista sancțiuni.

Edited by wizeron, 17 June 2020 - 21:15.


#93
dezkreator

dezkreator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2009
ok, sa zicem ca nu se va face, dar ce se intampla cu spatiul pe care urma sa se construiasca parcarea? ca de lasat parloaga nu cred ca se va intampla, iar dezvoltatorul oricum vinde locurile asa ca nu ar avea interes sa nu o construiasca. Sa construiasca altceva ar trebui modificat proiectul, sa lase locul liber ar pierde bani, sa planteze copaci si iarba nu au interes

#94
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Va sfătuiesc să vă duceți sa întrebați acum la showroom daca se face parcarea din spate ca sa va convingeti. In locul parcarii se ca face o clădire pentru sala de fitness Nextfit.
Cei de la Nextfit vor sa faca o piscină olimpică in clădirea respectivă care va avea 2 etaje.
La început sala va funcționa în blocul din fața dar la final se va muta in clădirea respectivă.

Edited by wizeron, 19 June 2020 - 10:24.


#95
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Cam multe semne de intrebare....bine de la niste novici.Realitatea poate fi alta.Au inceput finisajele, mergeti si voi pe acolo, vedeti, intresati-va...doar veti cumpara apartamentele.

#96
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011

View Postwizeron, on 19 iunie 2020 - 10:16, said:

Va sfătuiesc să vă duceți sa întrebați acum la showroom daca se face parcarea din spate ca sa va convingeti. In locul parcarii se ca face o clădire pentru sala de fitness Nextfit.
Cei de la Nextfit vor sa faca o piscină olimpică in clădirea respectivă care va avea 2 etaje.
La început sala va funcționa în blocul din fața dar la final se va muta in clădirea respectivă.
Pai si cine vine aici unde va parca? Iti dai seama ca o sala asa de mare are nevoie de multe locuri de parcare, plus locatarii din zina. Dupa cum spui tu va fi MARE harababura!

#97
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Cel mai probabil vor face câteva locuri de parcare în spate. Salvarea este posibil sa vina de la sala polivalenta care se va construi în fața ansamblului. Acolo se ca construi o parcare maricica. Din pacate este o strategie a celor de la Tomis Park sa isi vândă locurile de parcare din subteran vor fi multicele si nu stiu cine vrea sa dea 8400 de euro pe un loc de parcare. Sunt multe ap cu 2 camere si studiouri si nu stiu cati vor sa dea banii ăștia.
Ps. Ghici unde se va construi clădirea din link-ul de mai jos.
https://www.uct-medi...o-sala.html?m=1

Edited by wizeron, 21 June 2020 - 11:24.


#98
dezkreator

dezkreator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2009
da...frumoasa parcare vom avea Posted Image

ok...deci sa ne gandim serios unde vom parca masina/masinile...la Kaufland sau la Auchan? :D

#99
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Salut baieti
Legat de aerul conditionat, ramaneti cu ce va pun ei ori puneti cu 2/3 splitere?
Si o nelamurire am daca stiti cumva, geamurile de la dormitoare unde nu este balcon, cum vor fi mai exact? Sunt pe jumatate, si se deschide sus, sunt cu totul gen usa, dar in cazul asta se face balcon frantuzesc pentru siguranta... ??

#100
ovidiu_costa

ovidiu_costa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.05.2009
Ei vor monta aparate Vortex de 12000 btu. Atentie mare la unitatea externa daca doriti sa schimbati modelul. Consola unde se monteaza unitatile parca am masurat-o la 1.10 m. Posibil sa fie izolata pe ambele parti cu polistiren de 10 cm. ar mai ramane vreo 0.9 m pe lungime dar tb si ceva spatiu pt a putea face legaturile (din cate am inteles min 10 cm in fiecare parte). Conteaza si geometria unitatii exterioare.
Cel mai bine ar fi sa verificati cu atentie inainte de cumparare sa fiti sigur ca puteti monta aparatul dorit, in caz de optati pt alt model.
Pana la urma nu cred ca sunt asa rele cele Vortex cativa ani ar trebui sa mearga fara probleme, iar cel mai important lucru sunt incluse in pret (  la Daikin un aer conditionat 12000 btu e de la aprox 3000 lei la 8000 lei), plus montajul.

#101
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Dilema mea e daca imi este de ajuns o sigura unitate. Daca nu am 2 variante
1.Sa pun prin ei cu 2 sau 3 splitere, urmeaza sa primesc oferta.
2. Sa pun eu inca o unitate externa, insa am uitat sa intreb daca vom avea voie sa mai agatam pe fatada inca o unitate de aer
Legat de geamuri am inteles ca vor face un fel de balcon frantuzesc din sticla...

#102
dezkreator

dezkreator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2009


Aparatele Vortex sunt bune...eu am unul de 4 ani merge f bine...un coleg are unul de 15 ani si la fel merge bine...eu imi voi monta o a doua unitate exterioara pe balcon

Edited by dezkreator, 10 July 2020 - 14:37.


#103
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Esti sigur ca se poate?
Desi nu ar fi rau sa se poata, mi as dori sa fie interzis, nu vreau sa apara pe bloc ca ciupercile 100 de unitati exterioare ca ciupercile, strica toata fatada blocului!

#104
dezkreator

dezkreator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.05.2009
In balcon, jos...nu montez nimic pe fatada

#105
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Am inteles
Cred ca voi opta pentru 2 splitere si o unitate ext

#106
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Salut
Stiti cumva cand vom putea achizitiona locurile de parcare ?

#107
ovidiu_costa

ovidiu_costa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.05.2009
din cate stiu prin regulament nu e permisa instalarea aparatelor in alt loc decat in consolele prevazute. unitatile split sunt mai voluminoase, nu sunt sigur ca pot fi montate in consola prevazuta de constructor. in actualul apartament racesc cu un aparat de 12000 o suprafata de 80 mp , dar amplasat pe hol, nu peste tot fac 20 grade, dar 24 e cel mai cald.

#108
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Deci nimeni nu stie nimic de achizitia locurilor de parcare ?? Asa linste..
Legat de montajul cu splitere, au spus ca pun ei contra cost.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate