Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Garmin Fenix 6X Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#19
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Se pare ca ai noroc.
Din ce-am vazut pe forum, cei cu IOS au mult mai putine probleme decat cei cu Android.

#20
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Să-mi explice și mie cineva vă rog, cum naiba reușiți să dormiți cu ditamai ceasul la mână?  Eu n-am reușit nici cu un Apple watch de la 1 l a seria 4 și abia suport un Xiaomi miband4, care și la asta o dau uneori jos. Nu vă strânge peste noapte, nu vă doare, nu simțiți că vă ia din somn și vă trezește ceva care n-ar trebui să fie pe mână? Mă gândesc că e varianta cea mai mare a ceasului. Întotdeauna mi-am dorit să pot monitoriza somnul și să pot purta ceasul în permanență. Respect celor care reușesc...

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu daca nu am ceasul la mana ma trezesc si il caut.
La fel ziua, daca nu am ceasul la mana parca imi lipseste un membru ... Il dau jos intentionat, dupa cum am mai zis, doar la duș si in pat, cand nu dorm Posted Image (momente cand ajunge in dock-ul de incarcare).

E doar o chestie de obisnuinta banuiesc (port ceas la mana 24/7 de vreo 30 de ani .... a devenit o parte din mine). In plus, mereu mi-au placut ceasurile masive.
Unul din avantaje le de a dormi cu ceasul este alarma de dimineata pe care o am pe vibratie pe ceas si in felul asta ma pot trezi fara sa imi deranjez jumatatea mai buna (in momentele cand trebue sa ma trezesc inaintea ei). Restul tine de monitorizare permanenta a datelor biometrice.

Edited by ro_explorer, 03 December 2019 - 00:00.


#22
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Asa cum ti-a raspuns si @ro_explorer mai sus, m-am obisnuit atat cu ceasul la mana incat atunci cand nu-l am simt ca imi lipseste ceva.
La fel am purtat nonstop ceasurile de la Samsung (de la Gear la Watch) si o scurta perioada Huawei GT.
E strict chestie de obisnuinta. Posted Image

Edited by emilcioran99, 03 December 2019 - 08:50.


#23
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Mi-a venit o notificare acum legata de un update la software sensor.
Sper sa repare bug-urile de pana acum si sa meagra ok.
Vedem dimineata daca REM si body battery merg ok.

#24
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Vesti rele.
Tot nu am REM, in plus mi-a disparut si Awake.
Body battery e 0 (zero). Posted Image

#25
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
La mine vad ca merg toate ok, mai puțin Rem. Încearcă și tu masuri drastice, gen reset ceas.

#26
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Am incercat si rezultatul a fost acelasi.

Dupa cel de-al 3-lea restart, mi-a reaparut Awake.
Atat si nimic mai mult.

Attached File  Screenshot_20191204-094701_Connect.jpg   89.05K   76 downloads

#27
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Astazi au lansat o noua versiune de soft: 5.0.

#28
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
La mine vad ca functioneaza corect ... aseara am vazut un mesaj pe ecran cu ceca "sensor update" ...
Acum vad ca exista REM azi-noapte ... si nu tin minte sa ma fi trezit, deci awake 0 suna corect.
Ce sa spun se pare ca si-a revenit la normal.

Attached File  File_001.png   122.86K   54 downloads

#29
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Si la mine si-a revenit odata cu acel update de senzor.

#30
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Dacă aleg să-mi iau varianta cu safir e mai întunecat ecranul comparativ cu cel din gorilla? Am văzut o discuție prin care se relata această treabă.
Pe de altă parte mă gândesc că ar fi primul smartwatch care trece praful de 800 de euro și dacă tot fac acest pas oare merită un safir !"?

#31
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Safirul este mai reflectiv decât sticla minerala, fie și gorilla. Asta înseamnă că în exterior, dacă pui un safir și un gorilla unul lângă altul, safirul va părea mai întunecat dar e doar o iluzie optica datorata nivelului de reflectivitate.
În interior ambele arata identic. Dacă nu te deranjează suta aia de euro extra pentru safir, go for it. Eu nu am găsit online pe amazon.de versiunea safir altfel as fi luat-o. Poate ca nu este nici o diferență reala dacă nu dai cu ceasul de pietre dar îți dă, asa, un sentiment fals de siguranță.

#32
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Sau să renunț la 100 de euro pentru safir, și pentru o mai mare siguranță să-i pun o folie dedicată că am văzut că se găsește. Fiind ercanul rotund nu cred că  va incomoda cu ceva

#33
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Merge și cu folie dar îți îngroașă un pic ceasul și, ca sa  vei ironia sortii, folia adauga reflectivitate și ajungi în aceeași situație ca cu safirul.

#34
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Mă enervez că nu găsesc varianta 6x pro 51 MM cu cadranul din titan și ecranul safir. Acel carbon mă gândesc că va căpăta mici imperfecțiuni și zgârieturi în timp... Doar la varianta de 46 de mm am văzut ceasul ideal sau varianta solară..

#35
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Depinde unde cauti, ca de gasit se gasesc. Dupa un an si o luna de fenix 5x cu safir care nu are nici o zgarietura in aceleasi conditii in care orice alt ceas pe care l-am avut nu a scapat fara semne pe ecran, recomand safirul. Am fost la un pas ca la lansare sa imi iau un fenix 6x pro solar, ce m-a retinut a fost tocmai lipsa ecranului safir, iar 6x pro ma atrage. Daca vrei de afara vezi ca pe jura watch din uk au preturi f bune pt livrarea in Romania. Saltul fata de fenix 3 e mare fata de fenix 5x e o idee mai mic iar fata de fenix 5x plus e si mai mic. Ce mai pot spune despre safir e ca e un magnet de amprente, dar dupa o tura in piscina si un dus la sala se rezolva si curatarea de ecran.

#36
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Dacă aleg să-l iau de pe olx( l-am găsit pe cel pe care mi l-aș dori eu în culoarea clasică argintiu titanium, două curele adică cea portocalie și încă una din piele maro plus ecranul safir natural și dimensiunea de 51 de mm). Prețul este de 3600 de lei. Probabil că nu voi primi garanție sau bon fiscal așa că vă întreb dacă merită sau nu la banii ăștia și dacă există prin Garmin vreo garanție internațională în genul apple, măcar un an în caz de nicaz...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate