Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Garmin Fenix 6X Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#37
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
https://support.garm...2wd1I84D2BKy7m9

Quote

A Proof of Purchase will be required in order to verify the purchase is eligible for the full Garmin product warranty.  The Proof of Purchase is a copy of the original sales receipt from the original retailer.

Deci, e OK si de pe OLX dar ai nevoie de chitanta/factura originala.

Edited by ro_explorer, 19 December 2019 - 22:19.


#38
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Poți încerca cum am spus mai sus https://www.jurawatc.../garmin-fenix-6 cu codul promo de e mare afișat pe site acum 10% plus ca în ro îl trimit fără taxe aduni un discount de 30% asta înseamnă că același ceas care în România e 3800 îl iei din UK cu 3100-3200 cu tot cu transport și ai și garanție 2 ani

Edited by marius_optimist, 20 December 2019 - 07:21.


#39
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Știți ce mă dă cel mai tare în spate? Faptul că nu l-am văzut niciodată pe live ceasul. Îmi doresc 51 de mm dar știu că e posibil să fie mare pe mâna mea( i am a skinny man)... Nu știu nici ecranul cum se vede pe live. Care sunt diferențele între un ecran amoled și unul mpi. Nu concurează nimeni cu genul ăsta de display-uri în lumină naturală sau în soare puternic, asta-i clar. Nu găsesc în România un magazin să-l văd expus să îl probez un pic.
Sper să nu fac vreo greșeală. Până acum am mers doar cu Apple watch. La Garmin având în vedere prețul l-aș ține măcar vreo doi ani, nu zic mai mult...

#40
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004

View Postgigiultrafin, on 20 decembrie 2019 - 08:42, said:

Știți ce mă dă cel mai tare în spate? Faptul că nu l-am văzut niciodată pe live ceasul. Îmi doresc 51 de mm dar știu că e posibil să fie mare pe mâna mea( i am a skinny man)... Nu știu nici ecranul cum se vede pe live. Care sunt diferențele între un ecran amoled și unul mpi. Nu concurează nimeni cu genul ăsta de display-uri în lumină naturală sau în soare puternic, asta-i clar. Nu găsesc în România un magazin să-l văd expus să îl probez un pic.
Sper să nu fac vreo greșeală. Până acum am mers doar cu Apple watch. La Garmin având în vedere prețul l-aș ține măcar vreo doi ani, nu zic mai mult...

ecranul e departe de ecranul apple watch. sper ca nu ai asteptari similare, pentru ca sunt doua categorii complet diferite.

daca esti din buc il poti vedea si pune la mana in baneasa mall (undeva sub istyle la parter e un magazin de ceasuri)

View Postmarius_optimist, on 20 decembrie 2019 - 07:17, said:

Poți încerca cum am spus mai sus https://www.jurawatc.../garmin-fenix-6 cu codul promo de e mare afișat pe site acum 10% plus ca în ro îl trimit fără taxe aduni un discount de 30% asta înseamnă că același ceas care în România e 3800 îl iei din UK cu 3100-3200 cu tot cu transport și ai și garanție 2 ani

intr-adevar diferentele sunt mari. dar care e faza cu taxele?

#41
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
UK încă e în UE. Nu sunt taxe.

Edited by ro_explorer, 20 December 2019 - 09:24.


#42
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
De văzut ceasul îl poți vedea în București la sport guru și la trisport, nu știu ce nebunie cei de la jura însă în momentul când pun livrare în România dau un discount echivalent cu taxele din UK adică 20%, iar acum suplimentar mai au un cod de 10 %. Asa ca prețul ajunge ff bun pt livrare în România.

#43
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Dar codul acela de 10% trebuie menționat undeva sau automat se face reducerea ? Cel cu safir costa 750 de euro adică echivalentul a 3600 de lei.
Tot e bine

Doi la mână oare în cât timp ajunge comanda oare ?

#44
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Îl pui în cos produsul, pasul 2 alegi unul din produsele gratuite, după care dai înainte, și aici la pasul 3 o sa vezi ca ai prețul redus cu 20% și ai un cam unde bagi codul de 10% și o sa vezi ca de la 750 lire ajunge 562 lire plus 16 lire transport

Attached Files


Edited by marius_optimist, 20 December 2019 - 13:09.


#45
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Carbon Grey vs Black se referă doar la culoare ? Aveți idee dacă e vb și de materialul folosit? Să știu dacă rămân la varianta cu safir sau simplă...

#46
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Carbon grey din câte știu eu e pt carcasa din titan, nu  mai e carcasa neagra ci gri însă sincer negru e mai stilat.

#47
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
in denumirea fiecarui ceas apar niste detalii

DLC - diamnond like coating - o protectie extra la zgarieturi
Titanium - dupa cum numele o zice din Ti (tineti cont ca e de fapt o imbinare intre Ti si plastic) - si mai sunt si cele care au si bratara din Ti (vented)

Daca nu au aceste detalii in denumire atunci sunt din material standard (oricare o fi ala ca nu stiu :) )

#48
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postmarius_optimist, on 20 decembrie 2019 - 14:43, said:

Carbon grey din câte știu eu e pt carcasa din titan, nu  mai e carcasa neagra ci gri Ă®nsă sincer negru e mai stilat.

O fi el mai stilat dar îmi e teamă să nu se ciobească și să arate că dracu apoi. Așa pe argintiu nu m-ar deranja zgârieturile și chiar și așa se poate polișa, așa cum poți face la ceasurile scumpe. Cel mai avantajos e din titan sincer, culoarea naturală...

#49
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Aici e vb de fiecare cu gusturile lui, eu am vrut titan dar nu îmi place griul de îl are pe polimer, asa ca am zis pas la titan, am avut un ceas de titan era un fulg dar și pe ala la zgâriat. Vezi pe forum la garmin e un topic cu f multe poze de la utilizatori cu diverse versiuni de ceasuri, cu sau fără titan, cu sau fără safir, cu curea de piele, de titan, etc. Eu acolo m-am convins ca acel gri de la titan nu îmi place, vezi ca zic și cum e în funcție de cât are fiecare mana de mare etc,. La lansare a fost 6x pro solar cu 3200 și cel din titan era 3800 cu tot cu brățară din titan, eram cu ele în cos și nu știam dacă sa le iau sau nu ma oprea lipsa safirului și bine am făcut ca îmi e ok 5x actual, ce îmi place noua serie f mult e senzorul nou de hrm care e funcțional sub apa și mi-ar fii bun în piscina în rest pot trai fără. La culoare tu decizi însă arunca un ochii în acel topic e păcat sa nu le vezi cum arata și la mana și cu multe curele

#50
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
6x de 51 de mm a picat. E prea mare de mâna mea și dacă aș face compromisul acesta ar trebui să-l port un pic mai sus de încheietură să nu mă jeneze fix la încheietură că mă atinge de oase( sunt slăbănog în alte cuvinte).
6-le simplu e mai ok pentru mine. Acum o să mă credeți nebun dar îmi pare atât de rău că nu-mi pot lua varianta de ecran cea mai mare încât parcă mă dă înapoi cu achiziția. Psihologic vorbind este ca și cum nu-mi pot lua varianta de top. Bine că am găsit să-l probez totuși să mă lămuresc...

#51
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Asta e culmea. Dimensiunea nu dictează topul. Toate 3 din seria pro sunt identice ca hardware. E ca și cum ai zice ca nu îți iei iphone 11 pro pentru ca 11 pro max e prea mare și asta înseamnă că nu e varianta de top.

#52
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postro_explorer, on 23 decembrie 2019 - 10:55, said:

Asta e culmea. Dimensiunea nu dictează topul. Toate 3 din seria pro sunt identice ca hardware. E ca și cum ai zice ca nu îți iei iphone 11 pro pentru ca 11 pro max e prea mare și asta înseamnă că nu e varianta de top.

Știu, în ideea în care ai mai mult conținut și vezi mai bine ce trebuie văzut. Dar recunosc faptul că am eu piticii mei.

#53
PIO77

PIO77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.04.2007
Salut,
de curand sunt posesorul unui Fenix 6 safir negru (DLC). M-am jucat putin la el, dar mi-ar prinde bine putin ajutor din partea celor mai cu experienta. Bateria ma tine maxim 6 zile! Voi cum tineti setat Backlight la "During Activity" si cum la "Not During Activity"? "Timeout" pentru ce este, mai exact?
Multumesc anticipat!

#54
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Cat tracking cu GPS faci cu ceasul? In mod "ceas" cu monitor permanent de puls si fara tracking pe mine ma tine vreo 3 saptamani pline.

Backlight-ul eu l-am setat asa:

not during activity:
Keys: after sunset
Alerts: after sunset
Gestrure: off
Timeout: 8 sec
Brightness: 5% (sincer, nu am nevoie de mai mult, ceasul e perfect vizibil in aproape toate situatiile).

La "during activity" sunt aproape aceleasi setari, dar si "gestures" l-am pus pe: after sunset.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate