Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

666

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#37
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene, dincolo de banii mei eu am din ce trai, stau pe un puscoi de bani, imi permit din banii mei sa donez de cate ori e necesar


mama are o pensie din Israel si ma ajuta, cu banii mei fac ce imi trece prin cap

Edited by legit10, 12 November 2019 - 12:56.


#38
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002

View PostFjell, on 12 noiembrie 2019 - 12:21, said:

O, daaaa ! Nu observi ce mentalitate medievala avem pe aici ? Poate cineva se va indura si va inchide postul sau va bana mizeria religioasa de pe forum.


asta se întîmplă cînd unii confunda softpedia cu terenul lor de joacă sau de recrutare de noi prozeliți.

nu-ș cum se face că în loc să deschidem ochii, ne afundăm tot mai mult în negura nesiguranței și fricii. analfabetismul ăla funcțional își spune cuvîntul!

trezirea, măi! sînteți în anul (aproape) douăzeci-douăzeci, cum zicea mama analfabeților! am trecut de mult de vremurile cînd un popă sau ceva echivalent lui ne conducea pe căi doar de el știute!

ț

#39
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View PosttEo, on 12 noiembrie 2019 - 12:53, said:



asta se întîmplă cînd unii confunda softpedia cu terenul lor de joacă sau de recrutare de noi prozeliți.

nu-ș cum se face că în loc să deschidem ochii, ne afundăm tot mai mult în negura nesiguranței și fricii. analfabetismul ăla funcțional își spune cuvîntul!

trezirea, măi! sînteți în anul (aproape) douăzeci-douăzeci, cum zicea mama analfabeților! am trecut de mult de vremurile cînd un popă sau ceva echivalent lui ne conducea pe căi doar de el știute!

ț

te rog sa imi spui un adevar, din orice domeniu, ceva ce stii tu

#40
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
adevăr grăiesc: sîntem o nație de proști! conduși de proști și mai mari!
alt adevăr: nu facem nimic să schimbăm asta!
alt adevăr: ne merităm soarta!
și încă unul: fantasmagoriile pseudo-religioase NU ne vor face mai deștepți!
mai vrei?

Edited by tEo, 12 November 2019 - 13:31.


#41
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 12 noiembrie 2019 - 08:23, said:

18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lbM58lvPS6g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

gematria este calcularea unui numar dintr-un nume, cuvant, fraza, fiecare litera are un numar alocat. daca in alfabetul englez, german numerotezi litera z cu 1 si incepand cu litera z, numerotezi apoi 2, 3, 4, etc pana la 10, apoi numerotezi literele 10,20, 30 etc, pana la 100, apoi 100, 200, 300, etc pana la ultima litera cuvantul (numele) hitler este 666. aceasta este una dintre gematriile posibile

https://en.wikipedia...er_of_the_Beast

in gematria "adevarata" alfabetul evreiesc, nero este singurul om cunoscut care are numarul 666

8. Fiara pe care ai vazut-o era, si nu mai este. Ea are sa se ridice din Adanc si are sa se duca la pierzare. Si locuitorii pamantului, ale caror nume n-au fost scrise de la intemeierea lumii in Cartea Vietii, se vor mira cand vor vedea ca fiara era, nu mai este, si va veni. -

din acest citat se intelege ca fiara va trai de 2 ori

ce asemanari sunt intre hitler si nero? ambii au luptat impotriva evreilor, ambii s-au sinucis cand au pierdut, nero i-a omorat pe pavel si petru, ambii au fost cei mai mari criminali in istoria umanitatii, intr-un cuvant 666. poate ca Dumnezeu i-a dat 2 sanse sa fie om dar 666 le-a refuzat

View Postmarcusdefeis, on 12 noiembrie 2019 - 08:31, said:

dorel ce parere are?

Parerea mea este ca lui Genius i-a scapat din vedere faptul ca 666 reprezinta atat un numar, cat si un nume si un semn. Ceea ce nu prea se potriveste la Hitler si Nero, desi recunosc ca-i foarte interesant faptul ca numelor lor poate fi asociat numarul 666.

Apocalipsa 13:17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.

Si fiara mai are si o icoana la care oamenii se inchina. O icoana care vorbeste!

Apocalipsa 14:9 Apoi a urmat un alt înger, al treilea, şi a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei şi icoanei ei şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mână,

Edited by Dorel666, 12 November 2019 - 13:53.


#42
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sunt 2 fiare dorele, cine nu se inchina lui darwin, nu poate munci, nu poate face nimic, acum
te intreb, ce este TV-ul? ce vedem? filme(minciuni) curvie( ne uitam la sexul opus) sport( castiga cea mai tare bestie)

daca nu crezi in darwin esti considerat nebun si asta de ani buni

Edited by legit10, 12 November 2019 - 14:34.


#43
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007

View Postlegit10, on 12 noiembrie 2019 - 14:34, said:

sunt 2 fiare dorele, cine nu se inchina lui darwin, nu poate munci, nu poate face nimic, acum
te intreb, ce este TV-ul? ce vedem? filme(minciuni) curvie( ne uitam la sexul opus) sport( castiga cea mai tare bestie)
Pericol mare cu bigotii astia. Auzi, te uiti la un film documentar despre animale si asculti minciuni. O vedem la stiri pe proasta Romaniei si cica preacurvim. Ori poate a vrut sa zica de aia?
Urmarim un meci de tenis in care Halep o bate pe Bianca Andreescu si de fapt am vazut cum cea mai tare bestie a invins-o pe bestia mai slaba.
Dar un astfel de specimen habotnic, ce debiteaza asemenea delirari, ce fel de bestie este?

#44
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View Postlegit10, on 12 noiembrie 2019 - 14:42, said:

sunt 2 fiare dorele, cine nu se inchina lui darwin, nu poate munci, nu poate face nimic, acum
te intreb, ce este TV-ul? ce vedem? filme(minciuni) curvie( ne uitam la sexul opus) sport( castiga cea mai tare bestie)

daca nu crezi in darwin esti considerat nebun si asta de ani buni
Paranoia, chestia de pe care postezi aberatia asta medievala religioasa, este un fel de televizor virtual. Sa nu imi spui ca nu te uiti la filmulete pe youtube sau nu ai cont de facebook, etc...?
Tu faci parte din jegurile alea care-si bat familia, invidiaza vecinii sau prietenii, dar iti permiti sa faci pe marele credincios al softpediei, caci doar aici esti cineva. Cand inchizi calculatorul, esti un nimeni...si un nimeni vei ramane pana in veci !

#45
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene poti comenta ceva legat de subiect? stiu sa jignesc dar nu se cade

#46
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

legit10, on 12 noiembrie 2019 - 10:02, said:




Voi aveti de tata pe diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru. El de la inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentru ca in el nu este adevar. Ori de cate ori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii. (Ioan.8:44)
Aceasta descriere citata de tine se aplica evreilor ce L-au ucis pe Isus, fiii evreilor care i-au ucis pe prorocii autentici a lu YHWH.
Ca si completare la ce ai citat, este asta:''Prin aceasta marturisiti despre voi insiva ca sunteti fiii celor ce au omorat pe proroci. (Mat.23:31)''

Iar Ioan Apocalipticu este si mai precis:''acolo a fost gasit sangele prorocilor, si al sfintilor, si al tuturor celor ce au fost injunghiati pe pamant.".Deci in Cetatea cea Mare, acum inovnica a paratului Babilonului. :)

Edited by Dude_2nd, 12 November 2019 - 18:32.


#47
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Egiptului, care v-am scos din robie; Eu am rupt legaturile jugului vostru si v-am facut sa mergeti cu capul ridicat.
14. Dar daca nu Ma ascultati si nu impliniti toate aceste porunci,
15. daca nesocotiti legile Mele si daca sufletul vostru uraste randuielile Mele, asa incat sa nu impliniti toate poruncile Mele si sa rupeti legamantul Meu,
16. iata ce va voi face atunci: voi trimite peste voi groaza, lingoarea si frigurile, care vor face sa vi se stinga ochii si sa piara viata din voi. Samanta o veti semana in zadar, caci o vor manca vrajmasii vostri.
17. Imi voi intoarce fata impotriva voastra si veti fi batuti si veti fugi dinaintea vrajmasilor vostri; cei ce va urasc va vor subjuga si veti fugi fara sa fiti urmariti chiar.
18. Daca, cu toate acestea, nu Ma veti asculta, va voi pedepsi de sapte ori mai mult pentru pacatele voastre.
19. Voi frange mandria puterii voastre, voi face ca deasupra voastra cerul sa fie de fier, si pamantul de arama.
20. Vi se va istovi puterea fara folos: pamantul vostru nu-si va da roadele, si pomii de pe pamant nu-si vor da roadele.
21. Daca si dupa aceasta va veti impotrivi si nu veti voi sa Ma ascultati, va voi lovi de sapte ori mai mult pentru pacatele voastre.
22. Voi trimite impotriva voastra fiarele de pe camp care va vor lasa fara copii, va vor nimici vitele si va vor imputina; asa ca va vor ramane drumurile pustii.
23. Daca pedepsele acestea nu va vor indrepta si daca va veti impotrivi Mie,
24. Ma voi impotrivi si Eu voua si va voi lovi de sapte ori mai mult pentru pacatele voastre.
25. Voi face sa vina impotriva voastra sabie, care va razbuna calcarea legamantului Meu; si cand va veti strange in cetatile voastre, voi trimite ciuma in mijlocul vostru si veti fi dati in mainile vrajmasului.
26. Cand va voi trimite lipsa de paine, zece femei va vor coace paine intr-un singur cuptor si vi se va da painea cu cantarul; veti manca, dar nu va veti satura.
27. Daca, cu toate acestea, nu Ma veti asculta si daca va veti impotrivi Mie,
28. Ma voi impotrivi si Eu voua cu manie si va voi pedepsi de sapte ori mai mult pentru pacatele voastre.
29. Veti manca pana si carnea fiilor vostri, veti manca pana si carnea fiicelor voastre.
30. Va voi nimici inaltimile pentru jertfa, va voi darama stalpii inchinati soarelui, voi arunca trupurile voastre moarte peste trupurile moarte ale idolilor vostri, si sufletul Meu va va uri.
31. Va voi lasa cetatile pustii, va voi pustii locasurile sfinte si nu voi mai mirosi mirosul placut al tamaiei voastre.
32. Voi pustii tara, asa ca vrajmasii vostri care o vor locui vor ramane incremeniti vazand-o.
33. Va voi imprastia printre neamuri si voi scoate sabia dupa voi. Tara voastra va fi pustiita, si cetatile voastre vor ramane pustii.
34. Atunci tara se va bucura de Sabatele ei, tot timpul cat va fi pustiita si cat veti fi in tara vrajmasilor vostri; atunci tara se va odihni si se va bucura de Sabatele ei.
35. Tot timpul cat va fi pustiita, va avea odihna pe care n-o avusese in anii vostri de Sabat, cand o locuiati.
36. In inima acelora dintre voi care vor mai ramane in viata, in tara vrajmasilor lor, voi baga frica; si ii va urmari pana si fosnetul unei frunze suflate de vant; vor fugi ca de sabie si vor cadea fara sa fie urmariti.
37. Se vor pravali unii peste altii ca inaintea sabiei, fara sa fie urmariti. Nu veti putea sa stati in picioare in fata vrajmasilor vostri;
38. veti pieri printre neamuri si va va manca tara vrajmasilor vostri.
39. Iar pe aceia dintre voi care vor mai ramane in viata ii va apuca durerea pentru faradelegile lor, in tara vrajmasilor lor; ii va apuca durerea si pentru faradelegile parintilor lor.
40. Isi vor marturisi faradelegile lor si faradelegile parintilor lor, calcarile de lege pe care le-au savarsit fata de Mine si impotrivirea cu care Mi s-au impotrivit, pacate din pricina carora
41. si Eu M-am impotrivit lor si i-am adus in tara vrajmasilor lor. Si atunci inima lor netaiata imprejur se va smeri si vor plati datoria faradelegilor lor.
42. Atunci Imi voi aduce aminte de legamantul Meu cu Iacov, Imi voi aduce aminte de legamantul Meu cu Isaac si de legamantul Meu cu Avraam si Imi voi aduce aminte de tara.
43. Tara insa va trebui sa fie parasita de ei si se va bucura de Sabatele ei in timpul cand va ramane pustiita departe de ei; si ei vor plati datoria faradelegilor lor, pentru ca au nesocotit poruncile Mele si pentru ca sufletul lor a urat legile Mele.
44. Dar, si cand vor fi in tara vrajmasilor lor, nu-i voi lepada de tot si nu-i voi uri pana acolo incat sa-i nimicesc de tot si sa rup legamantul Meu cu ei; caci Eu sunt Domnul Dumnezeul lor.
45. Ci Imi voi aduce aminte, spre binele lor, de vechiul legamant prin care i-am scos din tara Egiptului, in fata neamurilor, ca sa fiu Dumnezeul lor. Eu sunt Domnul."
46. Acestea sunt randuielile, poruncile si legile pe care le-a statornicit Domnul intre El si copiii lui Israel, pe muntele Sinai, prin Moise.

citeste cu atentie

#48
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Cand Prorocia vorbeste despre o fiara ce are un numar, in mod sigur nu trebe sa ne uitam dupa fiare scrise cu numere pe ele.
Asadar, cum fiara reprezinta ceva, acel numar reprezinta altceva. A cauta numere intr-un alt context decat cel al cuturii babiloniene -caci fiara are ca nume ''Babilonu cel MARE-este una din caile spre aberatiunile spiritual-crestine.

'Ierusalime, Ierusalime, care omori pe proroci si ucizi cu pietre pe cei trimisi la tine! De cate ori am vrut sa strang pe copiii tai cum isi strange gaina puii sub aripi, si n-ati vrut.Iata ca vi se lasa casa pustie;'

Da,pustie pentu ca Sotul i-a dat cartea de despartire pentru infidelitate(Ez.16).
Este posibila intoarcerea la femeia lasata din pricina de curvie?
'Cand se desparte un barbat de nevasta sa, pe care o paraseste, si ea ajunge nevasta altuia, se mai intoarce barbatul acesta la ea? N-ar fi chiar si tara aceea spurcata? Si tu ai curvit cu multi ibovnici, si sa te intorci iarasi la Mine? - zice Domnul. (Ier.3:1)'

#49
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
bai, Dumnezeu nu renunta la evrei, nu intelegi?

#50
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
'Iudeu nu este acela care se arata pe din afara ca este iudeu; si taiere imprejur nu este aceea care este pe din afara, in carne. (Rom.2:28)
Ci iudeu este acela care este iudeu inauntru; si taiere imprejur este aceea a inimii, in duh, nu in slova; un astfel de iudeu isi scoate lauda nu de la oameni, ci de la Dumnezeu. (Rom.2:29)''

Dupa cum vezi, la evrei ca natiune a renuntat demult. Astazi e cu iudeii. Iar iudeii nu sunt ceea ce par.

#51
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
mai omule neinformat, ai citit ce am bolduit mai sus?

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Da.
Legamantu cu ei a fost perpetuat prin Isus si cei 12 Apostoli, NU prin natiunea ce l-a respins.:)

#53
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
44. Dar, si cand vor fi in tara vrajmasilor lor, nu-i voi lepada de tot si nu-i voi uri pana acolo incat sa-i nimicesc de tot si sa rup legamantul Meu cu ei; caci Eu sunt Domnul Dumnezeul lor.
45. Ci Imi voi aduce aminte, spre binele lor, de vechiul legamant prin care i-am scos din tara Egiptului, in fata neamurilor, ca sa fiu Dumnezeul lor. Eu sunt Domnul."
46. Acestea sunt randuielile, poruncile si legile pe care le-a statornicit Domnul intre El si copiii lui Israel, pe muntele Sinai, prin Moise.


mai incerc odata

Edited by legit10, 12 November 2019 - 19:06.


#54
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
''iata, vi se lasa casa pustie...''
Tot ce trece peste aceste profetii a lu Hristos, vine de la ghici: Antihrist.

Steaua Zeului Remfan(FA.7:43) , -asa zisa stea a lu David-marturiseste si ea acest adevar
https://youtu.be/AKcUxrHFnRg.

Edited by Dude_2nd, 12 November 2019 - 19:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate