Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

666

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#91
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 16 noiembrie 2019 - 17:54, said:

cine sunt aceia? si ce fac ei?
'am vazut ca o mare de sticla amestecata cu foc; si pe marea de sticla, cu lautele lui Dumnezeu in mana, stateau biruitorii fiarei, ai icoanei ei si ai numarului numelui ei. (Apoc.15:2)'

#92
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ei doar biruie? nu fac nimic?

#93
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 16 noiembrie 2019 - 17:59, said:

ei doar biruie? nu fac nimic?
Doar atat mai poci sa-ti spui: daca in vechime era extrem de dificil a se pastra documentele ce atestau statutu de slugi ale unor regimuri diabolice pentru a fi pedepsite acele persoane la schimbarea rejimului, astazi, in epoca digitala statele de plata ale slugilor fiarei se pastreaza 1000 de ani. :)

Edited by Dude_2nd, 16 November 2019 - 18:02.


#94
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dude, Dumnezeu nu se invarte in jurul homosexualilor, este mai presus de atat
nu inteleg ce face usa? omora? altii au omorat mai mult, fara usa ne intoarcem la dictatura fiindca oamenii sunt nebuni

#95
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 16 noiembrie 2019 - 18:05, said:

, fara usa ne intoarcem la dictatura fiindca oamenii sunt nebuni
'au inceput sa se inchine fiarei, zicand: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?" (Apoc.13:4)'

Ceea ce ai scris mai sus e un exemplu de catalog de idolatrie si inchinare fiarei.
Un crestin stie ca doar Imparatia lu Dumnezeu poate opriorice abuz, orice dictatura si orice nebunie omeneasca. Da tu nu crezi in Imparatia lu Dumnezeu.

Edited by Dude_2nd, 16 November 2019 - 18:13.


#96
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
esti irecuperabil, aproape ca mi-as dori sa fii un smecher ca sa nu fii nebun

#97
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 16 noiembrie 2019 - 18:13, said:

esti irecuperabil, aproape ca mi-as dori sa fii un smecher ca sa nu fii nebun
Multam.
Facem pariu ca nu ti se va atrage atentia ca aci nu se discuta persoane ci idei? :)

Legit, crezi tu in Imparatia lu Dumnezeu? :)

#98
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2019 - 15:49, said:

'Cand se desparte un barbat de nevasta sa, pe care o paraseste, si ea ajunge nevasta altuia, se mai intoarce barbatul acesta la ea? N-ar fi chiar si tara aceea spurcata? Si tu ai curvit cu multi ibovnici, si sa te intorci iarasi la Mine? - zice Domnul. (Ier.3:1)

Daca insisti totusi in teologia antihrista,mai ai o prorocie:
'Iata ca vi se lasa casa pustie; (Mat.23:38)'

Posted Image
Orice trece peste aceste cuvinte ale adevaratilor proroci ai lu YHWH, vine de la Cel Rau prin Anticrist. Posted Image

Ia mai cauta si versetele care spun invers! Ca sa fii cinstit in cautarea dumitale.

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2019 - 16:48, said:

Penca eu NU sunt sluga fiarei. Posted Image

Tin sa-ti reamintesc ca Moise a scris ca 'daca cineva nu va asculta de cuvintele Mele, pe care le va spune el(Hristos in care nu crezi tu)in Numele Meu, Eu ii voi cere socoteala. (Deut.18:19)'

Si dumitale chiar ti se pare ca asculti de cuvintele lui Hristos?!

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2019 - 17:01, said:

Tu ai tupeu sa vb de imaginatie.... Posted Image

Fiara nu e imaginară, ea exista si e stapanul tau, penca in timp ce fugi de darwin te inchini ei. Iar inchinarea la fiara, chiar daca dai din gargara despre Isus combinat cu niscai ascetim, este un pacat ce NU se iarta:'Daca se inchina cineva fiarei si icoanei ei si primeste semnul ei pe frunte sau pe mana,
10. va bea si el din vinul maniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat in paharul maniei Lui; si va fi chinuit in foc si in pucioasa, inaintea sfintilor ingeri si inaintea Mielului.'


N-a stricat nici legea nici prorocii, ci le-a implinit. Dar tocmai de asta Curvei celei mai i s-a datcartea de despartire, conform cu Legea , pentru preacurvie.
Posted Image


Io zic sa-ti iei o lupa si o oglinda si sa vezi bine ce-i pe fruntea dumitale...

View PostDude_2nd, on 16 noiembrie 2019 - 17:39, said:

N-am zis asta niciodata(asta ca sa fie linistite slugile fiarei).
Am zis in schimb ca usa este imperiul tuturor imperiilor ce implineste toate semnalmentele entitatii profetice numita fiara.

Nici un alt imperiu n-a avut puterea ei asupra 'oricarei natiuni , oricarui popor...'(apoc.13:7) nici un alt imperiu nu a dus stindardu poposexualitatii precum acest imperiu, ever. Etc.

Pai, ia o stampila si insemneaza-i, daca tot esti asa de sigur ca-s dracu pe pamant!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate