Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

666

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#19
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
10. Sunt si sapte imparati: cinci au cazut, unul este, celalalt n-a venit inca, si cand va veni, el va ramane putina vreme.
11. Si fiara, care era, si nu mai este, ea insasi este al optulea imparat: este din numarul celor sapte, si merge la pierzare.

e posibil ca cei care au fost contemporani cu hitler sa fi fost acesti imparati

 Dude_2nd, on 12 noiembrie 2019 - 09:21, said:

666 este legat strict de Imparatu Babilonulu. Deci Nero si Hitler ies din schema, cu toate ca au ucis si evrei printre milionanele de alte victime.
Ca sa calculezi acest numar babilonic, ai nevoie sa tudiezi putinistoria Babilonului. Aici, numerele erau utilizate in  dreptu zeitatilor.
Numaru 60 era numaru zeilor mari.Marduk,Anu,posedau acest numarca semnal suprematiei lor fata de zeii de rand.
Ei bine, Imparatu Babilonului a zilelor dinurma, va avea ca.numar 666 adica va fi zeu suprem a Babilonului si a omenirii:''toti locuitorii pamantului i se vor inchina, toti aceia al caror nume n-a fost scris, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului care a fost junghiat. (Apoc.13:8)'' Daniel, vorbeste despre acelasi lucru, spunand ca:'Imparatul va face ce va voi; se va inalta, se va slavi mai presus de toti dumnezeii si va spune lucruri nemaiauzite impotriva Dumnezeului dumnezeilor; si va propasi pana va trece mania, caci ce este hotarat se va implini. (Dan.11:36)'
Adica, imperiu suprem a tuturor imperiilor - Babilonu cel Mare-va cere ascultare si inchinare din partea intregii lumi. Dupa cum se vede astazi. Posted Image

Voi aveti de tata pe diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru. El de la inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentru ca in el nu este adevar. Ori de cate ori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii. (Ioan.8:44)

#20
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 excentryc, on 12 noiembrie 2019 - 09:11, said:

Eu zic ca recordul absolut il are Dumnezeu Posted Image
Dupa cum zice si Scriptura: Am ajuns la cunoştinţa că tot ce face Dumnezeu dăinuieşte în veci, şi la ceea ce face El nu mai este nimic de adăugat şi nimic de scăzut, şi că Dumnezeu face aşa pentru ca lumea să se teamă de El.

Marit sa-i fie Numele!

#21
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,545
  • Înscris: 25.04.2007

 legit10, on 12 noiembrie 2019 - 09:06, said:



este foarte clar pentru orice dobitoc
Imi pare rau ca ti s-au terminat antipsihoticele.

#22
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dude_2nd, on 12 noiembrie 2019 - 09:21, said:

666 este legat strict de Imparatul Babilonului. Deci Nero si Hitler ies din schema, cu toate ca au ucis si evrei printre milioanelel de alte victime.
Ca sa calculezi acest numar babilonic, ai nevoie sa studiezi putin istoria Babilonului. Aici, numerele erau utilizate in  dreptu zeitatilor.
Numaru 60 era numaru zeilor mari. Marduk, Anu, posedau acest numar ca semnal suprematiei lor fata de zeii de rand.
Ei bine, Imparatul Babilonului a zilelor din urma, va avea ca numar 666, adica va fi zeu suprem a Babilonului si a omenirii:''toti locuitorii pamantului i se vor inchina, toti aceia al caror nume n-a fost scris, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului care a fost junghiat. (Apoc.13:8)'' Daniel, vorbeste despre acelasi lucru, spunand ca:'Imparatul va face ce va voi; se va inalta, se va slavi mai presus de toti dumnezeii si va spune lucruri nemaiauzite impotriva Dumnezeului dumnezeilor; si va propasi pana va trece mania, caci ce este hotarat se va implini. (Dan.11:36)'
Adica, imperiu suprem a tuturor imperiilor - Babilonu cel Mare - va cere ascultare si inchinare din partea intregii lumi. Dupa cum se vede astazi. Posted Image
Uitati-va neinitiatilor si luati seama!
Asta inseamna explicatie, in context socio-cultural istoric, impanata cu versete biblice relevante!
Nu merge doar sa spui asa, la plezneala Posted Image

Edited by penticostalul, 12 November 2019 - 11:34.


#23
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
660 adolf hitler

Attached Files


Edited by cut3ryan, 12 November 2019 - 11:58.


#24
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007

 legit10, on 12 noiembrie 2019 - 08:23, said:

18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase.

Iosif Stalin - Hold my beer

#25
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
bai, eu sunt cristian gavrilescu, voi sunteti dude si penticostalul

#26
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

 legit10, on 12 noiembrie 2019 - 08:41, said:

in al doilea razboi mondial au murit 72 de milioane de oameni, record absolut, sa nu mai vorbim de ororile razboiului
Dar un loc de munca sau altceva de facut, nu ai ? Ai incercat un spital de psihiatrie sau un tratament bun pentru problemele pe care le ai ? In afara de telenovela religioasa, poti altceva ?

#27
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

 Fjell, on 12 noiembrie 2019 - 12:09, said:

Dar un loc de munca sau altceva de facut, nu ai ? Ai incercat un spital de psihiatrie sau un tratament bun pentru problemele pe care le ai ? In afara de telenovela religioasa, poti altceva ?

spune-mi un lucru cert pe care il stii, ceva orice

#28
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 11.08.2003
Threadul asta e de rahat. Am nimerit-o?

#29
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Stiu ca exist si ca acum sunt in pauza de masa !!! Diferenta dintre noi doi ? Tu...murdaresti forumul cu tot felul de telenovele religioase, te dai mare credincios, ne tot ameninti cu cat de religios esti si ca abia astepti sa se intample ceva rau celor din jurul tau. Ti-as fi dat o definitie mai ampla, dar trece timpul asta atunci cand ai de munca...
Pocaitule, am un filipinez la munca ! Un necajit ca nimeni altul de pe lumea asta. Nu cunoaste pe nimeni, nu vorbeste limba, este speriat ca daca-l dau afara de la munca...este terminat ! Nici bani pentu mancare nu are, dar in nereligiozitatea mea, mi-am permis sa il ajut . Si il ajut cat pot, cum pot ! Ii voi lua un cadou pentru Craciun, il voi invita la masa de Craciun, voi incerca sa il incurajez, sa il invat, atat cat imi permite viata. Este o chestie de o zi, obositule ! Te vei ridica de la tastatura plin de ura, pentru ca atat poti ! Cauta o poveste religioasa despre razbunare, ca te pricepi la asa ceva !

#30
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ar fi bine sa nu ai rahat la gura, zic si eu

#31
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

 sorin147, on 12 noiembrie 2019 - 12:18, said:

Threadul asta e de rahat. Am nimerit-o?
O, daaaa ! Nu observi ce mentalitate medievala avem pe aici ? Poate cineva se va indura si va inchide postul sau va bana mizeria religioasa de pe forum.

#32
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

 Fjell, on 12 noiembrie 2019 - 12:20, said:

Stiu ca exist si ca acum sunt in pauza de masa !!! Diferenta dintre noi doi ? Tu...murdaresti forumul cu tot felul de telenovele religioase, te dai mare credincios, ne tot ameninti cu cat de religios esti si ca abia astepti sa se intample ceva rau celor din jurul tau. Ti-as fi dat o definitie mai ampla, dar trece timpul asta atunci cand ai de munca...
Pocaitule, am un filipinez la munca ! Un necajit ca nimeni altul de pe lumea asta. Nu cunoaste pe nimeni, nu vorbeste limba, este speriat ca daca-l dau afara de la munca...este terminat ! Nici bani pentu mancare nu are, dar in nereligiozitatea mea, mi-am permis sa il ajut . Si il ajut cat pot, cum pot ! Ii voi lua un cadou pentru Craciun, il voi invita la masa de Craciun, voi incerca sa il incurajez, sa il invat, atat cat imi permite viata. Este o chestie de o zi, obositule ! Te vei ridica de la tastatura plin de ura, pentru ca atat poti ! Cauta o poveste religioasa despre razbunare, ca te pricepi la asa ceva !


prietene, e un om , vorbeste frumos, altfel iti faci reclama ca tu esti cineva

#33
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Fjell, on 12 noiembrie 2019 - 12:20, said:


Pocaitule, am un filipinez la munca ! Un necajit ca nimeni altul de pe lumea asta. Nu cunoaste pe nimeni, nu vorbeste limba, este speriat ca daca-l dau afara de la munca...este terminat ! Nici bani pentu mancare nu are, dar in nereligiozitatea mea, mi-am permis sa il ajut . Si il ajut cat pot, cum pot ! Ii voi lua un cadou pentru Craciun, il voi invita la masa de Craciun, voi incerca sa il incurajez, sa il invat, atat cat imi permite viata. Este o chestie de o zi, obositule ! Te vei ridica de la tastatura plin de ura, pentru ca atat poti ! Cauta o poveste religioasa despre razbunare, ca te pricepi la asa ceva !
E cumva de religie crestina de vrei sa-l inviti de craciun ? Pai il vei timora si mai mult cu astfel de actiuni. E mai bine sa-i aduci mancare pana va primi salariul, sau daca e prea mare efortul , sa va uniti mai multi si sa-i cumparati mancare. Asta e cu adevarat un ajutor util, nu prostii cu invitatii de craciun, ca sa va distrati pe seama lui.

#34
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 genius, on 12 noiembrie 2019 - 08:40, said:

Ce dracu e ăla număr de om ?
numarul de telefon al omului

#35
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
paco m-ai uimit

Edited by legit10, 12 November 2019 - 12:34.


#36
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011

 legit10, on 12 noiembrie 2019 - 12:24, said:



prietene, e un om , vorbeste frumos, altfel iti faci reclama ca tu esti cineva
Pai este cineva deoarece face ceva cu acel om..tu faci acel ceva ca sa iti faci si tu reclama?? 100% ca nu faci; esti ostenit si in trollat (macar acolo de erai un as..)Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate