Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Lumini rosu-albastru (ca politia) nou trend.

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#145
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,104
  • Înscris: 28.02.2006
Las' ca ai matale habar si pentru altii :)

#146
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MirceaDWC, on 01 noiembrie 2019 - 10:45, said:

APARTINAND! NU scrie nicaieri marcate, inscriptionate, cu referire la cele ale MI, MAPN si Parchetului, SRI. Singura situatie pe care legiuitorul a prevazut inscriptionarea ca fiind obligatorie este cea a autovehiculelor apartinand ANAF.

Dorine, eu cu tine am incetat orice discutie. Mai mult, te rog (inca o data) sa incetezi cu jignirile! Ai demonstrat cu succes ca te pricepi la ele.
Pentru ca  ANAF au numere normale... MAN si MAI sunt cu numere dedicate si usor identificabile. Despre SRI sau Parchet nu avem noi treaba cu ei deci nu trebuie indentificate in trafic Posted Image  Am senzatia ca merge cam incet procesorul... fa-i un upgrade!  Deci revenind, beculete de craciun pe masini ordinare nu te pot opri in trafic decat prin abuz, adica ilegal!

Edited by MembruAnonim, 01 November 2019 - 17:28.


#147
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,104
  • Înscris: 28.02.2006
Vezi ca sunt nenumarate masinile apartinand MAI cu numere normale. Toate masinile care se iau sau s-au luat vreodata in leasing au avut numere normale. Majoritatea masinilor de radar neinscriptionate au numere normale. Fix cu doua pagini in urma ai poze cu un BMW cu numere normale. Atat in varianta cu cat si fara inscriptii. Legea este clara, spune APARTINAND. Daca voia sa scrie INSCRIPTIONATE ar fi scris exact cum scrie la masinile ANAF. Apropo, si ANAF are masini neinscriptionate, si in virtutea legii acestea nu pot fi utilizate pentru oprirea in trafic. Insa au voie sa fie dotate cu lumini albastre...

Edited by MirceaDWC, 04 November 2019 - 10:09.


#148
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Legea e clara poate in Germania...La noi se lasa la latitudinea diversilor interpretarea ei. Atat de clare sunt legile noastre incat si judecatorii dau sentinte opuse in spete identice :D

Tu poti sa opresti la toate luminitele din oras si sa stai de vorba cu cine vrei tu... Eu nu vreau asta ;)

#149
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,104
  • Înscris: 28.02.2006
Raspunsul BPR la solicitarea mea:
Attached File  BPR.jpg   215.97K   33 downloads

In concluzie suntem obligati sa oprim la vehiculele echipate cu dispozitive de culoare rosie, care au in functiune si sirenele, nu doar luminile. Simpla aprindere a luminilor nu ne creaza nicio obligatie.

#150
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Exact asta ti-am scris si eu la mesajul #62 aici
Dar mult ti-a trebit sa intelegi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate