Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Piata imobiliara Iasi!

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
428 replies to this topic

#37
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Marine, daca dai peste vreun apartament ultracentral bantuit sau cu fosti proprietari dubiosi, sa-mi zici, eu ma bag la mocangeala.


Unde a fost vreunul casapit sau spanzurat sau vreo baba coapta...

#38
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019

 leusteanul, on 15 octombrie 2019 - 14:01, said:

Marine, daca dai peste vreun apartament ultracentral bantuit sau cu fosti proprietari dubiosi, sa-mi zici, eu ma bag la mocangeala.


Unde a fost vreunul casapit sau spanzurat sau vreo baba coapta...

Stai liniștit că NU află cumpărătorii că în bucătăria unde vor servi ei masa toată viața a murit o babă și a stat aia moartă pe jos în bucătărie până a făcut viermi la gât.

Dacă încep cu povești din astea cu mortăciuni iar vă scârbiți ce nenorociți și mincinoși sunt agenții imobiliari.

Edited by MARIN-lON, 15 October 2019 - 14:09.


#39
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Ei, nu!! Gura lumii vorbeste si vecinii barfesc. Cu putina diplomatie, afli tot!

Dar eu chiar vreau sa cumpar o mocangeala din asta de care fuge toata lumea, unde s-a petrecut vreo crima sau sinucidere.

Aduc popa si exorcizez dracii din locuinta aia si o dau la inchiriat sau o las pentru plodul meu, sa aiba si el locuinta ultracentrala.

Cu ce sa ma scarbesti, cu babe descarnate si pline de limbrici, hehe, pai asta inseamna un pret cu 40% mai mic, abia astept sa pun mana pe asa ceva!! Am stomacul de fier.

#40
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 MARIN-lON, on 15 octombrie 2019 - 13:34, said:



Și ce e rău ĂŽn asta ?

Sunt ZECI și ZECI de mii de apartamente goale ĂŽn blocurile vechi ĂŽn București, de ce nu SCAD prețurile ?

Sau de ce nu vând ăștia apartamentele astea dacă tot sunt prețurile mari ?

Că o duce lumea BINE, nu mai sunt muritori de foame ca să ĂŽși vândă de foame apartamentele ca acum 15 - 18 ani.

Până și babele văduve ĂŽși permit dintr-o singură pensie să treacă iarna fără datorii.

E lumea bogată ĂŽn București, nu mai sunt vremurile când după o iarnă ieșeau la vânzare multe multe apartamente cu RESTANȚE la ĂŽntreținere.

Asta NU ĂŽnțeleg cei care așteaptă CRIZA - lumea are bani și NU sunt obligați să ĂŽși vândă IEFTIN casele.
Lumea care are bani, o mare parte din ei plus pensionarii au salariile "tunate" din bani împrumutați de psd in speranta ca vor castiga alegerile insa tara e in colaps si cand va pocni buboiul sa vezi tu cum acei bogati se vor gasi in niste circumstante nu foarte placute financiar...

#41
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Tot la același preț se vând numai că se fac vizionările când dorm babele și când e lumea la lucru, adică între orele 14-17.

ȘTIU agenții cum să PROSTEASCĂ și să MINTĂ cumpărătorii naivi și creduli.

 leusteanul, on 15 octombrie 2019 - 14:15, said:

Ei, nu!! Gura lumii vorbeste si vecinii barfesc. Cu putina diplomatie, afli tot!

Dar eu chiar vreau sa cumpar o mocangeala din asta de care fuge toata lumea, unde s-a petrecut vreo crima sau sinucidere.

Aduc popa si exorcizez dracii din locuinta aia si o dau la inchiriat sau o las pentru plodul meu, sa aiba si el locuinta ultracentrala.

Cu ce sa ma scarbesti, cu babe descarnate si pline de limbrici, hehe, pai asta inseamna un pret cu 40% mai mic, abia astept sa pun mana pe asa ceva!! Am stomacul de fier.

Edited by MARIN-lON, 15 October 2019 - 14:20.


#42
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Promit ca-mi iau liber de la serviciu daca gasesc o mocangeala!!

#43
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 robylup, on 15 octombrie 2019 - 11:26, said:


Si eu am vrut, dar mi-a trecut...
FB_IMG_1571131226527.jpg FB_IMG_1571131231769.jpg FB_IMG_1571131243414.jpg

Asa arata un filtru de polen dupa 1 luna de zile... 20190824_101904.jpg
Am tot vazut stiri despre poluarea din iasi dar n-am crezut ca e chiar asa rau, practic cel mai ridicat nivel de poluare din tara..

#44
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Si Brasovul e poluat in draci, nu mai zic de Bucuresti, noi respiram praf de ciment si noxe si cacati de caine facuti praf!

Noi o sa crapam de cancere pulmonare.

#45
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 maladetz, on 15 octombrie 2019 - 14:36, said:

Am tot vazut stiri despre poluarea din iasi dar n-am crezut ca e chiar asa rau, practic cel mai ridicat nivel de poluare din tara..
Ce tara? In momentul ala era benzen de 2 ori peste Beijing, vezi poza 2 :))
M-am mutat in varf de deal in V lupului, e mai curat aerului

#46
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Bun, sa revenim la subiectul de baza sa vina criza sa scada preturile la imobiliare :)

#47
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
@maladetz vor avea de castigat tot bisnitarii, sunt vreo 2 si aici pe topic, in caz de criza. Vine criza, omul de rand nu are bani la saltea ca sa cumpere.

#48
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Mda, din pacate tot cei bogati profita cel mai mult insa e bine si pt cei care vor sa cumpere pt ei un apartament...

#49
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Abia astept sa vina criza aia si sa inghete piata imobiliara! Jos cu preturile!!

#50
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Cateodata am senzatia ca piata imobiliara e controlata cumva....

#51
meme10

meme10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 02.01.2011
nu e....:)

#52
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 maladetz, on 15 octombrie 2019 - 16:15, said:

Mda, din pacate tot cei bogati profita cel mai mult insa e bine si pt cei care vor sa cumpere pt ei un apartament...
Mai ales ca, in criza, nu scad salariile si nu raman unii si altii fara locuri de munca. Deci, da, sa vina criza - ca parca n'avem destui asistati, pensionari, handicapati si someri.

#53
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
flacaii cu criza, la anul in septembrie tot aici va gasesc intreband cand vine criza
bine, si acum vreo 2 ani tot la criza va gandeati
calm your tits!
o sa fie de munca si daca vine criza, de exemplu: un cuplu de 2 lucratori comerciali tot strang de o rata la o amarata de garsoniera
si la noi se construieste pentru oamenii cu bani in principal daca e sa ma uit la blocurile construite in zona Palas

 maladetz, on 15 octombrie 2019 - 14:36, said:

Am tot vazut stiri despre poluarea din iasi dar n-am crezut ca e chiar asa rau, practic cel mai ridicat nivel de poluare din tara..
sunt zone din Iasi care sunt poluate din cauza traficului congestionat,Tudor(2 benzi + tiruri), Podu Ros(tot fluxul de masini de la Ciurea, Horpaz, cartiere noi din capat Cug samd), Canta(intra tirurile si autobuzele in oras, Pacurari
poluarea asta numai cu restrictii o poti diminua

#54
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 dexterash, on 15 octombrie 2019 - 19:38, said:

Mai ales ca, in criza, nu scad salariile si nu raman unii si altii fara locuri de munca. Deci, da, sa vina criza - ca parca n'avem destui asistati, pensionari, handicapati si someri.
Stai linistit ca se taie si din ajutoare sociale si din pensii, tot ce s-a marit este artificial cu bani imprumutati scopul fiind electoral, iar salariile sunt deja mici, doar la buget e totul dublat/triplat tot cu bani imprumutati si tot cu acelasi scop, chiar crezi ca tara produce asa bine incat sa tina asa salarii la buget? O asistenta medicala ajunge la 8000ron/luna, un medic se duce lejer in 150.000ron/luna dar sunt si care iau 300.000/luna(garzi, vechime s.a.m.d), prin primarii la fel salarii si vouchere de vacanta de nici in tarile dezvoltate nu vezi asa ceva si o diferenta asa mare intre sectorul privat si cel bugetar. Cu salariile astea si cu super pensiile celor din parlament plus nu stiu ce salarii de cate 15.000eur/luna, FALIMENT scrie pe Romania Posted Image

Edited by maladetz, 15 October 2019 - 21:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate