Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

macOS 10.15 Catalina

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postneagu_laurentiu, on 11 octombrie 2019 - 04:39, said:

https://support.appl.../en-us/HT208436

Asta-i noutatea principala.

referitor la "noutatea asta" am si eu o problema cu unele programe care le-am achizitionat si acum nu mai le pot folosi. Spre exemplu am Illustrator si Premiere de la Adobe cumparat pe versiunea 32bit, acum nu mai functioneaza, zice sa le fac update dar nu merge. Ca sa trec la 64bit este gratuit din partea Adobe, aveti idee?

Mai am si Sopcast si alte softwaruri care nu le mai gasesc pe 64bit pentru ca nu au fost updatate. Mare rahat ce au facut astia.

#38
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Merge super bine pe Macbook Pro late 2013. Nu-mi mai merge uTorrent which sux.

#39
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Au trecut la 64-bit tocmai sa forteze dezvoltatorii sa actualizeze aplicatiile dar se pare ca nu merge conform planului.

#40
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Exista Transmission.

#41
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Nu știu dacă e locul / topicul potrivit, dar va rog sa ma ajutați:

Avem o retea mixta, cu computere Windows si Mac-uri.
Avem o imprimanta (multifunctionala) de retea care poate scana pe statiile din retea, in foldere shared pe fiecare statie.
Pe Mac-uri am făcut cate un shared folder pe Desktop, dar cand imprimanta trimite fisierul pdf, userul de oe Mac, (cu drepturi de admin) nu poate deschide fisierul decat daca schimb proprietatile fisierului in Get info.
Acolo adaug userul de pe Mac, cu drepturi RW, si apoi poate sa vada pdf-ul.

Folderul shared are setat userul de Mac cu drepturi RW, inclusiv pt toatr fisierele incluse in folder...

Una peste alta, e incomod sa tot schimb drepturile pt fiecare nou fisier scanat.

Multumesc pentru orice sugestie, idee.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate