Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Black Friday 2019 - faza pe Romania

* * * * - 16 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3469 replies to this topic

#1045
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 29.01.2016

 Mr. Incredible, on 14 noiembrie 2019 - 14:17, said:

Chiar asa de rau va merge de va plangeti ca tv-ul ala consuma mult? Mai tineti minte cat consumau crt-urile sau plasmele?

Cum e asta: cumperi tv 4k de minim 1.500 lei cu 1.000 lei si te plangi ca platesti cativa lei in plus pe luna la curent in comparatie cu alt tv care consuma 70-90W.
Asta ma mira si pe mine si m-a determinat sa fac un calcul simplu.
Sa zicem ca are un consum cu 50 W/h mai mare decat restul. La 8 ore de functionare pe zi, ar insemna 0.4 Kwh in plus/zi. In 30 de zile, ar insemna 12 Kwh in plus pe luna.
12 x 0.7 lei = 8.4 lei in plus pe luna. Pai, e cam mic copil pe langa cat consuma un congelator sau un calculator pe luna. Daca mai pui si la spalat si apoi tre sa mai si calci, un fier de calcat avand un consum de cel putin 2000 W/h, e deja tira cat consuma amaratul ala de tv...

#1046
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Daca le bagi la favorite le poti comanda mai usor sau nu faci nimic? Stiu ca in cos daca le bagi dispar deci nu e o solutie.

#1047
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Nu-i doar cu 50W peste restul, iar spălatul+călcatul le faci săptămânal nicidecum zilnic!...

 gerbil, on 14 noiembrie 2019 - 14:29, said:

Daca le bagi la favorite le poti comanda mai usor sau nu faci nimic? Stiu ca in cos daca le bagi dispar deci nu e o solutie.
Parcă se modificau codurile de produs înainte de-a începe campania efectivă, deci nici la FAVORITE nu cred că-i o soluție practică de-a comanda foarte rapid ceea ce te interesează.

#1048
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 29.01.2016
Bine, nu merita atunci.
Asteptati sa apara alea care sa consume cat un bec led. Si sa fie 500 lei cu 4K si smart, cu garantie 10 ani si sa fie si de brand.
Ce mai vreti unii de pe aici "...si cu sufletul in Rai."

Edited by Magicwisewolf, 14 November 2019 - 14:32.


#1049
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
In legatura cu concursul ala cu masina, si anul trecut a avut asa ceva dar din cate imi aduc aminte castigator nu s-a mai aflat, nu?

#1050
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Mi-am facut lista ....Ziceti si voi niste preturi demne de Black Friday pe bune?! Multam
1. Samsung Galaxy A10, Dual Sim, 32GB, 4G, Black, Card 32GB inclus....................................200 lei
2. Samsung Galaxy S10e, Dual SIM, 128GB, 6GB RAM, 4G, Black............................................ ?
3. Samsung Galaxy S9, Dual SIM, 64GB, 4G, Black.................................................................... ?
4. Samsung Galaxy S9 Plus, Dual SIM, 64GB, 6GB RAM, 4G, Black.......................................... ?
5. Samsung Galaxy Note 9, Dual SIM, 128GB, 6GB RAM, 4G, Midnight Black........................... ?
6. Samsung Galaxy S10, Dual SIM, 128GB, 8GB RAM, 4G, Black.............................................. ?

Edited by PostacheNegrutzi, 14 November 2019 - 14:36.


#1051
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005

 _______, on 14 noiembrie 2019 - 14:30, said:

Nu-i doar cu 50W peste restul, iar spălatul+călcatul le faci săptămânal nicidecum zilnic!...


Parcă se modificau codurile de produs înainte de-a începe campania efectivă, deci nici la FAVORITE nu cred că-i o soluție practică de-a comanda foarte rapid ceea ce te interesează.


Mda, Asta e nasol la emag. Dai refresh pana nu mai poti, incepe, se blocheaza site-ul, sau bagi in cos si se blocheaza la procesare si dupa iti apare stoc epuizat.

Edited by gerbil, 14 November 2019 - 14:34.


#1052
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 29.01.2016

 sergr, on 14 noiembrie 2019 - 14:33, said:

In legatura cu concursul ala cu masina, si anul trecut a avut asa ceva dar din cate imi aduc aminte castigator nu s-a mai aflat, nu?
Nu a revendicat nimeni premiul si a ramas la Stanciu, ca sa nu se umple de praf degeaba. Posted Image

#1053
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Din viață, cineva care pierde câte 8 ore/zi la TV:

 Magicwisewolf, on 14 noiembrie 2019 - 14:25, said:

La 8 ore de functionare pe zi
poate demonstra faptul că, acea persoană, nu deține absolut niciun job, singura activitate zilnică a ei fiind cea de-a posta pe softpedia, adică este întreținută de altcineva...

#1054
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Revin cu intrebarea: stie cineva la ce ora incepe Bank Friday la Banca Transilvania?

#1055
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 Mr. Incredible, on 14 noiembrie 2019 - 14:17, said:


Chiar asa de rau va merge de va plangeti ca tv-ul ala consuma mult? Mai tineti minte cat consumau crt-urile sau plasmele?

Televizoarele care consuma mai mult au panel de calitate, cu imagine buna, adâncime, toate alea.

Edited by Kres, 14 November 2019 - 14:42.


#1056
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 29.01.2016

 _______, on 14 noiembrie 2019 - 14:38, said:

Din viață, cineva care pierde câte 8 ore/zi la TV:

poate demonstra faptul că, acea persoană, nu deține absolut niciun job, singura activitate zilnică a ei fiind cea de-a posta pe softpedia, adică este întreținută de altcineva...
Pai asta era si ideea. Am pus cu mult mai multe ore decat functioneaza un tv in mod normal pe zi, intr-o casa normala.
Deci, suma de plata in plus la factura de energie electrica poate fi si cu doar 4-5 lei mai mare intr-o luna.
Cu atat mai mult nu ar trebui sa iti mananci din cur pentru asta...

#1057
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018

 gerbil, on 14 noiembrie 2019 - 14:34, said:

Mda, Asta e nasol la emag. Dai refresh pana nu mai poti, incepe, se blocheaza site-ul, sau bagi in cos si se blocheaza la procesare si dupa iti apare stoc epuizat.
O posibilă soluție practică, ar fi cu aplicația pentru mobil, însă eu am reușit doar ca s-achiziționez produsele vedetă cu un simulator de ANDROID sub Windows 10 Pro x64(deținând abonamentul cu 1000Mbs).

#1058
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Exista vreun script cu o interfata mai user-friendly asa ? Sugestii ? As cam vrea sa evit isteria aia de maine dimineata, daca exista posibilitatea...

#1059
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Poate sa scrie cineva o lista cu magazinele și când încep ? Mulțumesc.

#1060
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019

 TzapInferno, on 14 noiembrie 2019 - 14:45, said:

Exista vreun script cu o interfata mai user-friendly asa ? Sugestii ? As cam vrea sa evit isteria aia de maine dimineata, daca exista posibilitatea...
Nu exista, trebuie facut script custom.

#1061
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005

 _______, on 14 noiembrie 2019 - 14:42, said:

O posibilă soluție practică, ar fi cu aplicația pentru mobil, însă eu am reușit doar ca s-achiziționez produsele vedetă cu un simulator de ANDROID sub Windows 10 Pro x64(deținând abonamentul cu 1000Mbs).

Mersi de idee.

#1062
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
E vreo sfaraiala cu laptopul asta la 999?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate