Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Sistem audio

  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salut, nu ma prea pricep asa bine, am achizitionat un subwoofer Pyle PLD12WD cu o statie Pyle PB1845X.
Subwoofer-ul are 3200w maxim, RMS nu stiu exact cat are...
Specificatii statie Pyle: 500 Watts x 4 Output
1000 Watts x 2 Bridged Output (500W x 2 + 1000W x 1)4 X 125 watts RMS @ 4 Ohms * 4 X 200 watts RMS @ 2 Ohms
Specificatii subwoofer: 3200 Watts Peak Power
Magnet Weight: 2 x 100 oz.
Nominal Impedance: Dual 4 Ohms
Are legat pe statie minusurile de la bobine pe un canal si plusurile pe un canal, in bridge. Adica ii da doar 125w subwoofer-ului ? Am nevoie de inca un cablu rca ca sa leg pe toate 4 canalele in bridge... Ma depaseste situatia, nu stiu cata putere ii da acum subwoofer-ului si cata ii va da dupa ce leg toate 4 canalele.
Mai am o statie Spectron care scoate 266w x 1 rms la 4 ohmi, am pus subwoofer-ul pe ea dar nu se aude nici macar pe aproape la fel de bine ca pe cea pyle si nu inteleg de ce... Daca am facut gresit spuneti-mi va rog, multumesc.
Edit: nu are cutia originala, este una de tip bass reflex si nu suna tocmai cum ar trebui, am facut un calcul si rezulta un EBP de 27.7 ceea ce ar rezulta o incinta sealed, am dreptate ?

Edited by Andrei2221, 12 September 2019 - 00:27.


#2
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Poate deoarece Pyle are putere dubla.

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Amplificatorul e pe 4 canale si functioneaza si in punte 2 cate 2 dar impedanta minima suportata in punte e 4ohmi.
Traductorul e cu bobina dubla(2x4ohmi).
Ai 2 posibilitati, bobinele inseriate pe 2 canale in punte sau o singura bobina pe 2 canale in punte.
Ca sa scoti untul din difuzorul ala se poate face o golanie:O bobina pe 2 canale in punte si a doua pe celelalte 2 canale in punte.

Edited by geo123, 12 September 2019 - 20:49.


#4
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View Postgeo123, on 12 septembrie 2019 - 20:45, said:

Amplificatorul e pe 4 canale si functioneaza si in punte 2 cate 2 dar impedanta minima suportata in punte e 4ohmi.
Traductorul e cu bobina dubla(2x4ohmi).
Ai 2 posibilitati, bobinele inseriate pe 2 canale in punte sau o singura bobina pe 2 canale in punte.
Ca sa scoti untul din difuzorul ala se poate face o golanie:O bobina pe 2 canale in punte si a doua pe celelalte 2 canale in punte.
Ok, am inteles, dar daca fac "golania" aia sunt sanse sa stric amplif-ul sau difuzorul ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate