Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

iPhone 11

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1235 replies to this topic

#91
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Am iPhone 8, anul trecut nu mi-au placut culorile asa ca nu am schimbat telefonul. Anul asta, cel putin din poze, ma incanta noul telefon. Si camerele, si spatele mat Posted Image

Astept sa vad cum e in realitate, astept inca o luna, doua (maxim pana la Craciun) sa vad daca apar surprize neplacute, gen marginea care se zgarie peste noapte si ma hotarasc.

O tot dati an de an ca e naspa noul iPhone, apoi astia fac vanzari record Posted Image

#92
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Nu e naspa noul iphone, dar nu e nici un salt mare in fata. Si mie imi pare rau pt ca viitorul telefon tot iphone o sa fie pt ca jmi e comod dar e dezamagitor ca nu mai inoveaza.
Nu mai fac de ceva vreme vanzari record, le-au scazut mult veniturile din telefoane, acum fac din alte produse mai multi bani.

In cazul meu, de la xsmax nu vad niciun motiv sa schimb telefonul anul asta, poate la anul.

#93
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004

View PostJm3k3ritza, on 12 septembrie 2019 - 21:18, said:

O tot dati an de an ca e naspa noul iPhone, apoi astia fac vanzari record Posted Image

un link cu vanzarile iphone pe ultimii 2 ani si market share? vreau sa vad si eu recordul ala.

#94
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,680
  • Înscris: 21.03.2005
E un record in sine faptul ca vand niste telefoane care sunt identice cu telefoanele lansate in anul anterior.

#95
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Fraților, m-am săturat de atâta hate an de an. iPhone e iPhone, indiferent cum arată și cum se procedează, e marketing, se bagă miliarde, dar emoția atunci când apare un nou iPhone pentru mine, încă există. Și asta pentru că, e prea tare simetria aceasta și sincronizarea între produse. Dețin câte un produs în parte din fiecare categorie, aș fi putut alege orice produs însă, sunt fanboy sau cum vreți să mă numiți. Că poate n-am bani să-mi iau an de an noile produse, poate e adevărat, dar niciodată nu voi proceda ca vulpea care nu ajunge la struguri. Mai aud pe aici băieți care doar pentru simplul fapt că nu le place 11 pro, decid să-și cumpere Samsung. Nu există așa ceva. Sunt atâtea produse pentru fiecare utilizator în parte . Eu nu aș putea să dețin niciodată un android, mai bine rămân cu un iPhone 7,8 decât să trec pe alt sistem de operare.
Și pentru cei care susțin că Apple nu inovează: gândiți-vă de două ori. Momentan toate telefoanele arată ca un iPhone, când au venit cu notch, au făcut toți notch și face ID. Când au lansat airpods, au scos toți mufa jack și au venit cu căști. Top vânzări tot airpods a rămas. Dacă iubiți compania asta și produsele lor rămâneți în tabăra lor. Nu poți să-ți schimbi dintr-o dată tabăra.


#96
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postgigiultrafin, on 13 septembrie 2019 - 07:10, said:

nu le place 11 pro, decid să-și cumpere Samsung. Nu există așa ceva.
Ba exista :)
Nu e lege sa cumperi doar iphone sau doar samsung. Sunt oameni care oscileaza tot timpul intre android si ios. Eu nu pot si nici nu stiu daca vreau...

#97
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,386
  • Înscris: 28.10.2018

View Postgigiultrafin, on 13 septembrie 2019 - 07:10, said:

Momentan toate telefoanele arată ca un iPhone, când au venit cu notch, au făcut toți notch și face ID.

La ce telefoane non Apple ai mai auzit tu de face ID?

#98
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu sunt fanboy Apple, imi plac f mult si alte telefoane gen S10 sau OnePlus, dar sunt prins in ecosistemul marului muscat. Toate serviciile de care am nevoie functioneaza ireprosabil dpmdv.
Iar faptul ca produsele lor isi pastreaza valoarea mult mai bine ca si restul imi permite sa fac schimbari anuale ale telefonului fara sa pierd multi bani.

#99
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Eu anul asta upgradez la un 11 Gold 256 sotia si un 11 Mint green 256 pentru mine. Sa vad unde marit cele 2 XS-uri ca in UK imi era usor.

Edited by Catean, 13 September 2019 - 08:09.


#100
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
iPhone ul e precum VW Golf. De la 6 încoace, pe exterior e cam același telefon. Au umblat puțin la faruri și la stopuri și a rezultat cam același telefon :D
Că e Apple sau Samsung, upgrade ul de la o versiunea curenta la cea noua este 90% cel putin, inutil. Restul e cancan.
80% din posesorii de iPhone ar putea linistiti sa ramana cu același telefon timp de 4 ani, fara probleme. Jumătatea mea are inca i7 și nu vrea altceva. Pentru FB și articole pe net nu ai nevoie de nimic în plus.
Din păcate, majoritatea pica in capcana de marketing a acestor giganți. Non stop. Plus mizeriile făcute la nivel de produs pentru limitarea duratei de viață.


#101
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postxcapefromhl, on 13 septembrie 2019 - 09:12, said:

Din păcate, majoritatea pica in capcana de marketing a acestor giganți. Non stop. Plus mizeriile făcute la nivel de produs pentru limitarea duratei de viață.

Imi cer scuze ca pic in capcana pe banii mei.

In cazul meu, cat si al sotiei mele, iPhone-ul este cel mai folosit gadget din casa. Calatorim mult si cu el ne imortalizam toate amintirile, cu el le editam, impartim in familie si stocam. Cu el ne informam (Apple News), particip la forumuri, platesc facturi, platesc zilnic cu Apple Pay si multe altele. Este centrul vietii mele digitale. Este un produs cu o valoare mai mare decat cea financiara, cel putin in cazul familiei mele. Nu am facebook, si nici nu particip in alte retele sociale decat Linkedin, by the way.

Upgradez la nou iPhone pentru camera, baterie si nou chip U1.

Respect faptul ca Apple nu schimba designul doar de dragul de a fi schimbat, ci se gandeste si la natura, prin reciclarea designului mai multi ani. Vezi pe net ce face robotul LIAM.

Edited by Catean, 13 September 2019 - 09:22.


#102
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postxcapefromhl, on 13 septembrie 2019 - 09:12, said:

iPhone ul e precum VW Golf. De la 6 încoace, pe exterior e cam același telefon. Au umblat puțin la faruri și la stopuri și a rezultat cam același telefon Posted Image
...................

Si Porsche 911 este la fel din 1963 (au mai umblat la "faruri" si motor) si este cea mai vanduta masina sport!

#103
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Aia cu farurile era o gluma. Unii o iau prea in serios. Și da, Apple vinde f bine, nu contestă nimeni.
@catean, fiecare face ce dorește pe banii lui.
Eu vorbeam la modul general. Daca tu pe banii tai consideri că are rost sa ți schimbi de la un an la altul telefonul, f bine.
Daca tu alegi sa nu remarci că diferențele dintre două modele consecutive sunt minore, e deasemenea o opțiune personală.
Dovada...
https://m.gsmarena.c...2=9320#diff-*,*
Și e valabil și la Samsung

#104
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postabac, on 13 septembrie 2019 - 07:25, said:



La ce telefoane non Apple ai mai auzit tu de face ID?

Un fel de tentativă de face ID așa cum are Samsung un iris scaner sau ceva de genul. Într-adevăr. M-am exprimat greșit dar că idee prefer breton și face ID care merge impecabil decât amprentă🙂

View Postabac, on 13 septembrie 2019 - 07:25, said:



La ce telefoane non Apple ai mai auzit tu de face ID?

Un fel de tentativă de face ID așa cum are Samsung un iris scaner sau ceva de genul. Într-adevăr. M-am exprimat greșit dar că idee prefer breton și face ID care merge impecabil decât amprentă🙂

#105
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008

View Postgigiultrafin, on 13 septembrie 2019 - 07:10, said:

Fraților, m-am săturat de atâta hate an de an. iPhone e iPhone, indiferent cum arată și cum se procedează, e marketing, se bagă miliarde, dar emoția atunci când apare un nou iPhone pentru mine, încă există. Și asta pentru că, e prea tare simetria aceasta și sincronizarea între produse. Dețin câte un produs în parte din fiecare categorie, aș fi putut alege orice produs însă, sunt fanboy sau cum vreți să mă numiți. Că poate n-am bani să-mi iau an de an noile produse, poate e adevărat, dar niciodată nu voi proceda ca vulpea care nu ajunge la struguri. Mai aud pe aici băieți care doar pentru simplul fapt că nu le place 11 pro, decid să-și cumpere Samsung. Nu există așa ceva. Sunt atâtea produse pentru fiecare utilizator în parte . Eu nu aș putea să dețin niciodată un android, mai bine rămân cu un iPhone 7,8 decât să trec pe alt sistem de operare.
Și pentru cei care susțin că Apple nu inovează: gândiți-vă de două ori. Momentan toate telefoanele arată ca un iPhone, când au venit cu notch, au făcut toți notch și face ID. Când au lansat airpods, au scos toți mufa jack și au venit cu căști. Top vânzări tot airpods a rămas. Dacă iubiți compania asta și produsele lor rămâneți în tabăra lor. Nu poți să-ți schimbi dintr-o dată tabăra.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iyEGV63kZzE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#106
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Posttudor_ionutz2000, on 13 septembrie 2019 - 07:39, said:

Nu sunt fanboy Apple, imi plac f mult si alte telefoane gen S10 sau OnePlus, dar sunt prins in ecosistemul marului muscat. Toate serviciile de care am nevoie functioneaza ireprosabil dpmdv.
Iar faptul ca produsele lor isi pastreaza valoarea mult mai bine ca si restul imi permite sa fac schimbari anuale ale telefonului fara sa pierd multi bani.

Păi fix despre asta vorbeam z 90% dintre utilizatori sunt prinși în ecosistemul lor, ceea ce nu-i neapărat ceva rău. iOS e microbul defapt. E prea ok pentru mine să mă gândesc la android. Ca design evident că de câțiva ani apreciez foarte mult telefoane precum Huawei sau Samsung însă doar atât. Doar ca telefon secundar, deși, pentru serviciu am un iPhone 7 care funcționează ireproșabil. Despre ce vb? Nu e musai un upgrade pentru cine nu își dorește, dar e frumos să știi că primești update pe un telefon vechi de 3-4 ani.

#107
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postpolter, on 13 septembrie 2019 - 13:29, said:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iyEGV63kZzE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Foarte pertinent. Are multă dreptate. Eu mă refeream la cei care vor pur și simplu să treacă pe android. Și am specificat și faptul că și dacă n-aș fi avut posibilitatea să-mi achiziționez un nou iPhone anual, aș fi rămas la cel din prezent, sau poate chiar la o versiune mai veche, fiindcă îmi place prea mult iOS și serviciile de integrare cu celelalte produse. Și da, încă am suflet de copil, încă vreau să mă mai bucur de un nou iPhone, și abia aștept să dau precomandă. N-am nimic cu ceilalți dar totuși nu poți fi atât de înverșunat încât să spui: vai Apple nu a venit cu nimic special, pentru treaba asta mă voi muta pe Samsung sau Huawei sau orice fel de android. Samsung cu ce a venit special? Speciale sunt fiecare în parte în felul lor. Sănătate🙂

#108
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu cred ca 90% sunt prinsi in ecosistem. Cunosc f multi oameni care au iPhone si doar 2 care platesc pt iCloud, Apple Music, isi cumpara regulat iPad, Apple watch sau alte deviceuri. Restul se limiteaza la cumpararea de telefoane, la 1-2 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate