Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

iPhone 11

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1233 replies to this topic

#55
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Cum ar fi sa te duci intr-un apple store si sa-ti cumperi noul iPhone Max Pro cu acel card apple? Vreun discount?

Edited by Disstrack, 10 September 2019 - 22:16.


#56
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Posttomaso, on 10 septembrie 2019 - 21:39, said:

Ai testat eSim in afara țrii?
Poți cumpra acces doar online, fr vizit la dealer?

Logic, ai aplicatii de la GigSky, Ubigi, TruPhone si multi altii. Eu am pe eSim momentan Orange Romania si Vodafone UK pe Sim.

View Posttudor_ionutz2000, on 10 septembrie 2019 - 22:09, said:

https://www.apple.co...e/iphone-11-pro Nu nțeleg care e faza cu buybackul.

Aduci un iPhone vechi (X sau Xs probabil) si iti face discount pana la pretul ala de 849 euro.

#57
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Spatele nici mie nu-mi place. In rest arata oricum la fel. De ce sa fac upgrade de la X daca inca face fata cu brio la ce am eu nevoie? Azi am vorbit cu un englez care doar ce isi luase un 8 Plus, era super incantat si multumit. Vad foarte multi aici in UK care efectiv nu au ultimele modele, ci de la X in jos. Noi, romanii, vrem mereu sa avem tot ce e nou doar pentru ca... e nou. Dam banii aiurea pe ceva ce NU ne foloseste. Asa am fost si eu toata viata, aici mi-am mai schimbat putin mentalitatea.
Asadar de ce as face upgrade de la X, daca eu oricum nu folosesc telefonul decat la  browsing, facebook, whatsapp, google maps, youtube, ceva poze, muzica si... cam atat. Consider ca si un iPhone 6 ar fi suficient. Deci un telefon merita tinut cel putin doi ani. Sa vad ce o sa fac. Daca ar fi sa il schimb as lua 11 simplu. M-ar tenta daca apare la 700 de lire.
Buy back este o porcarie peste tot. Pe iPhone X imi dau 290 de lire cica. Intotdeauna iesi mai bine daca il revinzi pe olx sau gumtree, dupa caz.


Ce ma mai dispera e faza cu “bateria tine cu nu stiu cate ore mai mult ca precedentul”. Asta o zic la fiecare lansare de ani de zile. Daca ar fi adevarat si am cumula orele in plus de la fiecare nou iPhone, asta insemna ca iPhone 11 tine cu vreo doua zile mai mult ca un iPhone 5, ce naiba. Mananca prea mult rahat.

EDIT:

Vad ca 11 simplu este 729 £ in UK.

Edited by boy4ever, 11 September 2019 - 00:42.


#58
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Ce imi “place” este la buy back (nu exista in RO, dar ca idee) ca Apple iti da inapoi pt un Xs aprox $500. Deci ei zic, cu manuta lor, ca isi pierde jumatate din valoare intr-un an... Cam nashpa pt clienti :-)

La fel ma intreb si eu: de ce sa fac upgrade de la Xs? Valoarea deja a scazut (pe eMag cred ca noi sunt la vreo 3500 ron), bateria nu cred sa tina semnificativ mai mult in utilizare normala... Poate doar RAM-ul mai mare (11-le are 6Gb, nu? Se simte diferenta cu multe aplicatii in fundal) si camerele. Ma enerveaza iarasi ca sunt banditi: night mode e de fapt o provesare soft. De ce nu ii dau drumul si la Xs/Xr? Ca sa forteze oamenii sa isi schimbe terminalele. Google a dat drumul la toate Puxelurile...

Edited by Xman_ghio, 11 September 2019 - 00:58.


#59
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View PostJohnnyUSA, on 10 septembrie 2019 - 21:14, said:

Voi ce parere aveti de calculelele mele?
Cred sincer ca nu merita trecerea de la XS sau XS Max la 11.
Si nici de la AW 4 la 5. Poate doar daca vrei sa cumperi AW5 de titan...

#60
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

View PostXman_ghio, on 11 septembrie 2019 - 00:53, said:

Ce imi “place” este la buy back (nu exista in RO, dar ca idee) ca Apple iti da inapoi pt un Xs aprox $500. Deci ei zic, cu manuta lor, ca isi pierde jumatate din valoare intr-un an... Cam nashpa pt clienti :-)

La fel ma intreb si eu: de ce sa fac upgrade de la Xs? Valoarea deja a scazut (pe eMag cred ca noi sunt la vreo 3500 ron), bateria nu cred sa tina semnificativ mai mult in utilizare normala... Poate doar RAM-ul mai mare (11-le are 6Gb, nu? Se simte diferenta cu multe aplicatii in fundal) si camerele. Ma enerveaza iarasi ca sunt banditi: night mode e de fapt o provesare soft. De ce nu ii dau drumul si la Xs/Xr? Ca sa forteze oamenii sa isi schimbe terminalele. Google a dat drumul la toate Puxelurile...

Cel mai ieftin XS e 5000 pe eMAG.

#61
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,539
  • Înscris: 21.03.2005

View PostDecember, on 11 septembrie 2019 - 05:05, said:


Cred sincer ca nu merita trecerea de la XS sau XS Max la 11.
Si nici de la AW 4 la 5. Poate doar daca vrei sa cumperi AW5 de titan...
Daca nu ma insel, inca promoveaza 3-ul ca are gps. Si ca au probabil stoc.
Eu am 3, nu-l mai folosesc de juma de an.
De cand imi citea cineva mesajele pe el, eu neparoland jucaria... :D

#62
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

View PostDecember, on 10 septembrie 2019 - 19:44, said:

Apple Watch 5 incepand de la 399 USD.
Attachment Captură de ecran din 2019-09-10 la 20.44.08.png

Probabil cel de titan costa de 10 ori mai mult.
Titanul nu e foarte scump.... nu ar trebuii sa ii mareasca pretul cu mai mult de 100 $.

#63
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Cand se da drumul la precomenzi? Posted Image

#64
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Dac ar fi s-mi iau un alt smartwatch aș alege fr a mai sta pe gnduri un Garmin fenix 6. Tot titan, safir, funcții și performanț pentru sportivi, același lucru dar la un nivel profesionist.
Legat de iPhone 11, da , e ok pentru influenceri, cei care toarn cadre, filme, filmulețe și tone de poze. Posibil s-l achiziționez dar din martie ncolo. Momentan sunt mulțumit de xs max. Spatele mi pare ciudat dar mi place culoarea acea gri. Se va vinde in draci. Bag mna n foc.


#65
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View PostDecember, on 10 septembrie 2019 - 20:42, said:

Daca nu imi luam XS Max anul asta, imi luam sigur Pro-ul max. Altfel nu merita schimbarea, parerea mea.

Eu am asteptat si nu mi-am luat XS Max. Astept sa butonez 11-le. Nici mie nu-mi place camera dar ultrawide e o chestie buna. In clipuri arata mai bine decat ma asteptam, cele 3 lentile sunt incorporate in carcasa (in patrat, putin peste suprafata spatelui). Oricum, prezentarea m-a dezamagit si pe mine, de aceea cred ca au si lasat-o la urma. Cu camera s-a intamplat ca si cu notch-ul. Tot anul s-a discutat despre el si ajunsesem sa-l urasc. De aceea mi-am luat 8-ul, eram convins ca X-ul e urat. Dupa 2 luni am butonat X-ul si mi-a luat ochii instantaneu. Am dat 8-ul si mi-am luat X. Acum nu am mai facut aceeasi greseala.

Edited by 2Unlimited, 11 September 2019 - 07:54.


#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UVpJouUyLBM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Singura chestie pe care o vad nasoala la Iphone 11 Pro este ca fiecare camera are un inel individual. Adica sunt 3 ridicaturi in loc de una singura cu toate camerele la acelasi nivel. O sa se adune jeg intre camerele alea si nu va putea fi curatat repede cu tricoul cum este cazul acum cu camera duala de pe iphone X/XS.

Edited by abac, 11 September 2019 - 08:53.


#68
krnl

krnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.06.2011
Era iphone-ul perfect daca nu era rezolutia sub 1080, ecranul IPS, notch-ul, lipsa headphone jack si bateria de 3100. Ne vedem in 2021 (pentru ca, hai sa fim seriosi, iphone 11s , 11s pro si 11s pro max o sa fie 95% la fel).

#69
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Si mie bretonul ala de 3 sfert de ecran mi se pare naspa...

In rest, e un telefon normal. Jack nu mai are rost in 2020. 1080p e ok pentru dimensiunea aia. bateria depinde de optimizari si consum hardware.

Dar e urat ca naiba cu bretonul ala ramas acolo.

#70
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,936
  • Înscris: 02.09.2005

View PostLex404, on 11 septembrie 2019 - 10:35, said:

Si mie bretonul ala de 3 sfert de ecran mi se pare naspa...

In rest, e un telefon normal. Jack nu mai are rost in 2020. 1080p e ok pentru dimensiunea aia. bateria depinde de optimizari si consum hardware.

Dar e urat ca naiba cu bretonul ala ramas acolo.
renunta la breton, renunta la face id.... ca posesor de iphone, mi se pare prea smecher face id ul asa ca prefer sa raman cu breton....

#71
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 18.07.2018

View Postkrnl, on 11 septembrie 2019 - 09:57, said:

Era iphone-ul perfect daca nu era rezolutia sub 1080, ecranul IPS, notch-ul, lipsa headphone jack si bateria de 3100. Ne vedem in 2021 (pentru ca, hai sa fim seriosi, iphone 11s , 11s pro si 11s pro max o sa fie 95% la fel).
Un ecran mai mare si o rezolutie mai mare va consuma mai mult bateria.

#72
cronaldo07

cronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 29.07.2012
Credeti ca e vreo sansa ca unele functii foto sa vina o data cu iOS 13 si pe iPhone XS, cea Night Mode de exemplu? Am tot vazut speculatii pe seama asta, avand in vedere ca totul e din soft si teoretic ar putea foarte usor sa adapteze si pt XS (cum au facut cei de la Pixel cu functia Night Sight pentru modelele anterioare).
In rest, iPhone 11 Pro merita daca acum ai 7 sau 8, in rest, de la X si XS eu zic ca trebuie asteptata generatia urmatoare, care mai mult ca sigur va veni si cu un nou design, 5G, etc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate