Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Despre Tinder - nelămuriri & co

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#73
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 valirex, on 29 decembrie 2019 - 18:24, said:

Tot de pe Tinder sau alte metode?

Metoda "banului". Simplu. Cu cat esti mai in varsta cu atat mai bogat. Nu conteaza unde te afisezi, functioneaza la fel.

dalu nu are de ce sa se supere ca e un lucru stiut.
O femeie care vrea testosteron se uita la un tip de 20 de ani, nivelul maxim de testosteron.
O femeie care vrea bani, nu are ce sa obtina de la tipul de 20 de ani.
Nu exista tipul perfect, care le are pe toate. Dar o femeie, ii are pe toți si de la fiecare obtine ce are mai bun. O vorba spune: She's not yours, it's just your turn. Scuzati-mi sinceritatea dură.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 18:36.


#74
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 valirex, on 29 decembrie 2019 - 18:24, said:

Tot de pe Tinder sau alte metode?

Nu prietene, in ,,real life '' la sala de fitness.  Acolo, cam toata lumea se stie cu toata lumea. Nu-i nevoie de mare scofala sa te bagi in seama cu o tipa de care-ti place.. Doar putin ,, ajutor '' cand o vezi ca lucreaza o grupa musculara si chiar daca ea face bine ce face, tu-i sugerezi alte miscari. Evident, trebuie sa ,, te stii ''  cat de cat , la grupele musculare si care-s cele mai potrivite exercitii pentru acestea. Uneori ele initiaza dialogul. Si vin femei de toate categoriile, de la babe............ la fete 14 ani, de la eleve la doctorite sau inginere, de la balene, la bunaciuni de nu-ti poti lua ochii de la colantii lor, perfect mulati pe pasarica perfect epilata al carei contur se vede foarte clar.

 AdiTwism, on 29 decembrie 2019 - 18:27, said:

Metoda "banului". Simplu. Cu cat esti mai in varsta cu atat mai bogat. Nu conteaza unde te afisezi, functioneaza la fel.
dalu nu are de ce sa se supere ca e un lucru stiut.
O femeie care vrea testosteron se uita la un tip de 20 de ani, nivelul maxim de testosteron.

Gresesti si ai o parere foarte proasta despre femei. Exista curve materialiste, dar exista foarte multe tipe cumsecade,  carora daca le faci un compliment sincer si-i zambesti deschis, sunt dispuse sa mai lase de la ele, desi vad ca am verigheta pe mana. De aia o si port, ca sa nu-mi pierd timpul degeaba.  In momentul in care intru in vorba cu ea , gesticulez ceva cu mana stanga , anume pentru a-mi vedea inelarul cu verigheta pe el. Reactia nu se lasa asteptata si imi dau seama imediat, daca-i ,, loc '' sau nu. Eu nu mai am timp la dispozitie ca aia de 20 de ani.
  Si ca s-o lamuresc cu testosteronul, anual imi fac o multime de analize, printre care : Testosteron Total si Testosteron Liber. Ei bine, interpretarea acestor analize, spune ca am varsta de 35 de ani, nu de 50+. Analize citite de medic endocrinolog primar, nu de mine de pe net. Si in final, sa stii ca am in fiecare dimineata o erectie de toata frumusetea, cum poate nu aveam la 30 , ca atunci mai trageam la masea, mancam toate tampeniile, pierdeam noptiile pe la poker, fumam ,, pasiv '' , etc.

#75
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 dalu364, on 29 decembrie 2019 - 19:29, said:

Gresesti si ai o parere foarte proasta despre femei. Exista curve materialiste, dar exista foarte multe tipe cumsecade,  carora daca le faci un compliment sincer si-i zambesti deschis, sunt dispuse sa mai lase de la ele, desi vad ca am verigheta pe mana. De aia o si port, ca sa nu-mi pierd timpul degeaba.  In momentul in care intru in vorba cu ea , gesticulez ceva cu mana stanga , anume pentru a-mi vedea inelarul cu verigheta pe el. Reactia nu se lasa asteptata si imi dau seama imediat, daca-i ,, loc '' sau nu. Eu nu mai am timp la dispozitie ca aia de 20 de ani.
  Si ca s-o lamuresc cu testosteronul, anual imi fac o multime de analize, printre care : Testosteron Total si Testosteron Liber. Ei bine, interpretarea acestor analize, spune ca am varsta de 35 de ani, nu de 50+. Analize citite de medic endocrinolog primar, nu de mine de pe net. Si in final, sa stii ca am in fiecare dimineata o erectie de toata frumusetea, cum poate nu aveam la 30 , ca atunci mai trageam la masea, mancam toate tampeniile, pierdeam noptiile pe la poker, fumam ,, pasiv '' , etc.

Verigheta nu are nici-o legatura. Asta reprezinta ce ai facut pana in acel moment, trecutul si prezentul, dar nu prevesteste viitorul, femeile stiu asta.

Nu am o parere proasta. Caci nu am pareri. Am statistici. Nu pareri. Nu am inventat eu realitatea, eu doar o observ si iau aminte. Care o fi realitatea, cu asta ma aliniez si eu. Eu nu ma pun in calea adevarului, ci ma adaptez odata cu el.
N-am spus nicaieri ca materialistele si cele cumsecade sunt doua specii diferite. Asta e parerea altora. Orice femeie este materialista. Pentru ca orice face o femeie pe lumea asta are legatura cu banii. O femeie nu creeaza din nimic.

Stiam ca o sa raspunzi despre testosteron. Iar eu stiam ce iti raspund: stiu deja ca ai testosteron mare, din cauza sportului si "winning"-ului (cand un barbat castiga ceva, ii creste testosteronul). Dar analizele le cunosti doar tu, nu sunt pe fruntea ta, sa le vada toata lumea, femeile. Deci o femeie te judeca pe ce stie ea despre oamenii ca tine, nicidecum judecata pe analize, pentru ca nu le are.
Ce stie o femeie despre un barbat la varsta ta, e ca are bani. Da, chiar daca nu ai avea, te poti bucura de faptul ca ele asta stiu. Statistic vorbind.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 19:44.


#76
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Măi @Adi, dupa data inscrierii pe forum, se pare ca nici tu nu esti un tinerel. De aia ma mira faptul ca tu faci statistici in loc s-o arzi afara, printre oameni. Ce sa mai zic, io o stiu pe-a mea ....tu pe-a ta. Sa nu uit, printesa asta care are mai putin din jumatatea anilor mei, nu ma lasa sa-i cumpar nici apa plata pentru sala , daramite sa-i sar cu euroi in san. Ba s-a intamplat sa vina ea cu cate un baton proteic, cumparat pe banii ei si sa mi-l dea cadou. Si areeeee.............. tot cei trebuie acasa. E fata de director, suficient de mare ca sa-mi provoace neplaceri, daca afla ca in afara de initiere in fitness, ii babardesc fata.

#77
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,751
  • Înscris: 30.07.2006

 AdiTwism, on 29 decembrie 2019 - 19:42, said:

Ce stie o femeie despre un barbat la varsta ta, e ca are bani. Da, chiar daca nu ai avea, te poti bucura de faptul ca ele asta stiu. Statistic vorbind.

In concluzie,chiar daca nu ai avea bani,doar prin faptul ca arati bine si esti trecut de 50 sa zicem,faci pe femeie sa creada ca a prins "pestele" cel mare,deci o poti pacali.

#78
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 dalu364, on 29 decembrie 2019 - 20:00, said:

Măi @Adi, dupa data inscrierii pe forum, se pare ca nici tu nu esti un tinerel. De aia ma mira faptul ca tu faci statistici in loc s-o arzi afara, printre oameni. Ce sa mai zic, io o stiu pe-a mea ....tu pe-a ta. Sa nu uit, printesa asta care are mai putin din jumatatea anilor mei, nu ma lasa sa-i cumpar nici apa plata pentru sala , daramite sa-i sar cu euroi in san. Ba s-a intamplat sa vina ea cu cate un baton proteic, cumparat pe banii ei si sa mi-l dea cadou. Si areeeee.............. tot cei trebuie acasa. E fata de director, suficient de mare ca sa-mi provoace neplaceri, daca afla ca in afara de initiere in fitness, ii babardesc fata.

Nu am 30 de ani. Contul a fost facut chiar la inceputurile mele cu internetul. L-am folosit foarte foarte putin atunci si l-am lasat in paragină pana in 2019 de cand stau pe el. Aiurea, stiu, dar adevarat.
Statisticile nu trebuie sa fie teoretice. Se confirma teoria cu practica, cei de varsta mea o duc rau cu femeile. Ceea ce si confirma faptul ca femeile se simt atrase de tine si te cred.
Apa si batoanele iar nu au legatura. E vorba de ce casă ai, ce masina ai, ce avere ai. Sau teoretic ce ai, sa nu uitam. Vorbim de ce crede ea.
Daca te face sa crezi ca nu-i trebuie bani, e foarte bine. Pentru ea.

Inca un lucru care ar trebui mentionat. Pe langa bogatia propriu zisa, conteaza si "potentialul de bogatie". Femeile sunt inteligente si stiu asta.

 valirex, on 29 decembrie 2019 - 20:09, said:

In concluzie,chiar daca nu ai avea bani,doar prin faptul ca arati bine si esti trecut de 50 sa zicem,faci pe femeie sa creada ca a prins "pestele" cel mare,deci o poti pacali.

Pai da, bogatia e la o varsta mai inaintata, statistic. Asta stie ea. Apoi ca ai sau nu ai, nici nu mai conteaza. Conteaza ce stiu ele.
Dar bogatia e relativa. Toti suntem bogati. Depinde unde.

Cu femeile, important e sa fii peste ele. Mai inalt, mai puternic, mai multi bani, mai destept... intelegeti ideea. Totul mai mare.
Da, dar pentru o femeie care e jos in multe aspecte, e foarte usor sa fii peste. Si aici intram in acel subiect in care multi tineri (cum spuneam mai sus, ca au probleme) pleaca in tari in care femeile sunt mai jos, nu asa puternice social, iar acolo ei sunt regi, desi in Romania au fost oameni banali.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 20:19.


#79
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 valirex, on 29 decembrie 2019 - 20:09, said:

In concluzie,chiar daca nu ai avea bani,doar prin faptul ca arati bine si esti trecut de 50 sa zicem,faci pe femeie sa creada ca a prins "pestele" cel mare,deci o poti pacali.

Crede-ma ca mi s-a intamplat chestia asta de multe ori. Nu te mint, ca n-am ce sa castig. Nu te cunosc, nu ma cunosti....poate nici n-o sa ne cunoastem vreodata.

 AdiTwism, on 29 decembrie 2019 - 20:14, said:

Nu am 30 de ani. Contul a fost facut chiar la inceputurile mele cu internetul. L-am folosit foarte foarte putin atunci si l-am lasat in paragină pana in 2019 de cand stau pe el. Aiurea, stiu, dar adevarat.
Statisticile nu trebuie sa fie teoretice. Se confirma teoria cu practica, cei de varsta mea o duc rau cu femeile. Ceea ce si confirma faptul ca femeile se simt atrase de tine si te cred.
Apa si batoanele iar nu au legatura. E vorba de ce casă ai, ce masina ai, ce avere ai. Sau teoretic ce ai, sa nu uitam. Vorbim de ce crede ea.
Daca te face sa crezi ca nu-i trebuie bani, e foarte bine. Pentru ea.
Inca un lucru care ar trebui mentionat. Pe langa bogatia propriu zisa, conteaza si "potentialul de bogatie". Femeile sunt inteligente si stiu asta.
Pai da, bogatia e la o varsta mai inaintata, statistic. Asta stie ea. Apoi ca ai sau nu ai, nici nu mai conteaza. Conteaza ce stiu ele.
Dar bogatia e relativa. Toti suntem bogati. Depinde unde.
Cu femeile, important e sa fii peste ele. Mai inalt, mai puternic, mai multi bani, mai destept... intelegeti ideea. Totul mai mare.
Da, dar pentru o femeie care e jos in multe aspecte, e foarte usor sa fii peste. Si aici intram in acel subiect in care multi tineri (cum spuneam mai sus, ca au probleme) pleaca in tari in care femeile sunt mai jos, nu asa puternice social, iar acolo ei sunt regi, desi in Romania au fost oameni banali.

Adi, eu cred ca tu-ti inchipui, ca daca cineva are 50 de ani, automat trebuie sa fie un bosorog care deabia-si taraie basinile, cu burta mare  , impotent, cu riduri pe fata ca aratura in urma plugului, nebarbierit, putind a moarte, pisat  si cimitir ? Atunci cum puii mei ma , de-mi pica bunaciuni ? Nu crezi ca poate la unele le-a placut sau le place sincer si dezinteresat de mine ?  Chiar nu poti concepe asa ceva ?

#80
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 dalu364, on 29 decembrie 2019 - 20:38, said:

Adi, eu cred ca tu-ti inchipui, ca daca cineva are 50 de ani, automat trebuie sa fie un bosorog care deabia-si taraie basinile, cu burta mare  , impotent, cu riduri pe fata ca aratura in urma plugului, nebarbierit, putind a moarte, pisat  si cimitir ? Atunci cum puii mei ma , de-mi pica bunaciuni ? Nu crezi ca poate la unele le-a placut sau le place sincer si dezinteresat de mine ?  Chiar nu poti concepe asa ceva ?
Nici n-am scris si nici nu cred.

Eu ti-am zis motivul. Banii. Dar nu vin singuri. Adica nu poti avea bani dar sa nu ai influenta. Sa nu ai relatii. Sa nu ai respect. Adica e un amalgam de motive in stransa legatura. Puteti sa-l numiti succes. In schimb la 20 de ani ce succes sa ai... Asta e o raritate. Nu ma intereseaza exceptiile (Justin Bieber). Eu vorbesc de probabilitati. Probabilitatea sa fii un om de succes la 20 tinde spre 0. Probabilitatea sa fii un om de succes la 50 e mare. Pentru ca nu o sa ai altcandva ceva mai mult. Simplu.
Femeile stiu asta si aleg in consecinta. Bine, asa cum am mai zis, de fapt femeile ii aleg pe toți. Fiecare are un punct forte.
La fel fac si barbatii, le aleg pe toate. Ca nu o sa gasesti perfectiunea.

Frumusetea e in tinerete. Daca vor asta. Maturitatea e la tine, daca vor asta.
Vezi ca motivele placerii sunt deghizate. Nu o sa-ti spuna adevarul.
Eu vorbesc in general. Daca i-a placut uneia aspectul tau, e posibil. Dar nu e un consens. Sunt exemple specifice eventual, nu generalizari.

Urmariti cute/money matrix.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 20:58.


#81
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 AdiTwism, on 29 decembrie 2019 - 20:50, said:

Frumusetea e in tinerete. Daca vor asta. Maturitatea e la tine, daca vor asta.

Excelent concluzionat. Posted Image .....dar eu sunt si ,, matur '' si frumos........ca tot mi-au murit laudatorii. Posted Image

Edited by dalu364, 29 December 2019 - 20:57.


#82
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Cand ai mai multe atuuri e greu sa stii care a fost motivul. Oricum in general toate cresc deodata. Adica nu ai cum sa faci mai multi bani dar sa nu investesti in aspect. Sau daca esti un model, nu ai cum sa nu obtii succes pana la urma. La fel si la femei. Iar un total al acestor atuuri il putem numi "sexual marketplace value", cel putin asa se numeste in comunitatea oamenilor interesati de intersexual dynamics / red pill / p.u.a.

In general daca va uitati pe google la imagini "beautiful man" o sa vedeti barbati undeva la 20-35 cred.
M-am uitat mai inainte si un tip care apare de doua ori pe acolo e Omar Borkan Al Gala. Stiu de multi ani ca e placut de femei. Are 30 de ani.
Un model de succes cu aspect matur e David Gandy, 39 de ani. Dar se complica treaba, nu mai are doar aspectul de partea lui.
Deja cand ajungem la George Clooney, 58 de ani, nu mai stim motivele, pentru ca are mult prea multe surse de succes. Succesul e un tot unitar pana la urma. Nu conteaza un punct slab, daca e compensat cu altceva. Nimeni nu e perfect.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 21:17.


#83
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Un abonament la sala nu e scump. In rest, la ce are nevoie un barbat de bani ca sa arate bine?

Tu iti tot cauti scuze ca sa nu faci nimic.

#84
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Mizu,
-Nu iti trebuie nici abonament la sala neaparat. In Grecia antica nu aveau sali de fitness si aratau cum vor cei de la sala de fitness să arate Posted Image
-Nu trebuie sa ai nici muschi neaparat. Si asta se poate dovedi usor.
-Poti sa faci destule lucruri cu banii, ca sa arati bine. Exemple ? Exista oameni care doar cu asta se ocupa, sa faca barbatii sa arate cat mai bine din toate punctele de vedere. Omul asta sa stea cu tine, trebuie platit extraordinar de mult. De aceea nici nu prea exista in Romania. Dar asa a inceput Alpha M in state, consultant de imagine.
Si bineinteles ca daca trebuie sa-ti schimbi toate hainele... costă. Daca vrei haine la perfectiune, la comanda, costă. Daca vrei produse de ingrijire, costă. Daca vrei alimentatie peste populatia generala... pai trebuie sa platesti peste populatia generala. Asta depinde de om bineinteles, cu cat are mai multe defecte, cu atat il va costa mai mult sa repare defectele. Cel care e natural cat mai aproape de ideal, nu o sa aiba atat de cheltuit.
-Eu nu imi caut scuze ca nu am nevoie, nu stiu de unde ti-a venit asta.

Edited by AdiTwism, 29 December 2019 - 21:46.


#85
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,751
  • Înscris: 30.07.2006

 dalu364, on 29 decembrie 2019 - 20:56, said:

dar eu sunt si ,, matur '' si frumos........ca tot mi-au murit laudatorii. Posted Image

Ai spus ca esti insurat,nevasta e la fel ca tine sau intra in alta categorie?

#86
probabil15

probabil15

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 30.05.2010

 AdiTwism, on 29 decembrie 2019 - 21:31, said:

Mizu,
-Nu iti trebuie nici abonament la sala neaparat. In Grecia antica nu aveau sali de fitness si aratau cum vor cei de la sala de fitness să arate Posted Image

In Grecia antica se mancau diete medeteraniene si se facea munca fizica la greu. Si apoi statuile alea nu reflecta tocmai realitatea, nu stim cum arata grecul de rand. Asa si Ceausescu era reprezentat in tablouri ca atletic si cu un cap mai inalt decat ceilalti.

#87
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 valirex, on 29 decembrie 2019 - 23:23, said:

Ai spus ca esti insurat,nevasta e la fel ca tine sau intra in alta categorie?

Frate @Vali, ce are sula cu prefectura ?  Noi analizam aici casnicia mea, sau agatatul bunaciunilor ?

@Mizu are perfecta dreptate. Nu trebuie sa investesti in tine  sume colosale ca sa arati bine. Eu povestesc foarte mult cu amice despre ce le place la un barbat.  De multe ori am ramas uimit , cat de mici sunt pretentile acestora.  Eu nu stiu, dar generatia asta tanara are impresia ca faci sex doar daca ai BMW si spargi mii de euro prin cluburi ??? Mare greseala !!! Uite asa raman pe laba si viseaza cai verzi pe pereti. Posted Image

#88
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 probabil15, on 30 decembrie 2019 - 09:36, said:


Ontopic: este usor de demonstrat ca nu esti absolut obligat sa ai abonament la sala, pentru muschi, muschi care au un rol in atractie. Ai auzit de calisthenics ? Nu ai nevoie de nimic. Daca mai ai si bara unde lumea bate covoare, este extra. In alte tari salile sunt oricum publice, lipsa pereti. Aparate si greutati in parcuri. Simplu.

[ https://i.pinimg.com/originals/a3/ac/15/a3ac1593f4478b86bca3213c540d0e45.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Offtopic:
Spoiler

Edited by AdiTwism, 30 December 2019 - 15:45.


#89
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
@Adi, nu trebuie sa fi Arnold, sau ,, dulap ''. Multe fete / femei nu apreciaza deloc culturistii. In schimb au mult succes , cei ce practica fitness-ul. Adica sa fi frumos proportionat, zvelt, iar grupele musculare sa fie cam la acelasi nivel de dezvoltare, raportat la marimea lor. Ideea-i ca hainele trebuie sa stea mișto pe tine, iar muschii inteligent lucrati, sa fie vizibili doar cand esti in șort, la ștrand , pe plaja ......sau cand esti intim cu iubi.

#90
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Faza e ca sportul iti creste automat increderea de sine si comunici mai increzator cu femeile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate