Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Despre Tinder - nelămuriri & co

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#1
Inocentia

Inocentia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.07.2019
Mă lămurește și pe mine cineva cum e cu Tinderul ăsta? Mi-am facut cont la caterincă. Cum e cu compatibilitățile alea? Pe ce criterii le alege aplicația? Am avut doar 2 până acum și... Nimic interesant. Le-am dat deconectare.
Am văzut că te presează oarecum să plătești ca să accesezi rahaturile lor, Tinder Plus, upgrade la Gold și alte prostii. Evident că nu intenționez să le dau un leu.
Ce am mai constatat e că nu poți intra în vorbă cu nimeni dacă nu ai compatibilitate.

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
O persoana iti spune ca ii place de tine, daca si tu rapunzi la fel, atunci puteti intra in discutii.
La fel ca pe FB.

Edited by pasilla, 27 July 2019 - 23:46.


#3
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:37, said:

Mă lămurește și pe mine cineva cum e cu Tinderul ăsta? Mi-am facut cont la caterincă. Cum e cu compatibilitățile alea? Pe ce criterii le alege aplicația? Am avut doar 2 până acum și... Nimic interesant. Le-am dat deconectare.
Am văzut că te presează oarecum să plătești ca să accesezi rahaturile lor, Tinder Plus, upgrade la Gold și alte prostii. Evident că nu intenționez să le dau un leu.
Ce am mai constatat e că nu poți intra în vorbă cu nimeni dacă nu ai compatibilitate.

Iti apar persoane si dai like sau dislike. Daca tu ai dat like si persoana a dat like, puteti vorbi, altfel nu. Nu merita sa platesti, e pentru disperati.

#4
Inocentia

Inocentia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.07.2019
Ești sigur? Nu îmi amintesc să fi plăcut pe nimeni...

#5
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:48, said:

Ești sigur? Nu îmi amintesc să fi plăcut pe nimeni...

Nu poti avea compatibilitate fara like. Like inseamna inima sau swipe dreapta.

Edited by AdiTwism, 27 July 2019 - 23:49.


#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:48, said:

Ești sigur? Nu îmi amintesc să fi plăcut pe nimeni...
Ai afirmat ca doi te-au placut pe tine si tu le-ai dat reject.

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:37, said:

Am avut doar 2 până acum și... Nimic interesant. Le-am dat deconectare.

Edited by pasilla, 27 July 2019 - 23:49.


#7
Inocentia

Inocentia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.07.2019
Aham. Am înțeles. Înseamnă că am dat pe inimioara verde din greșeală.

Swipe right văd că e Nope.

#8
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:50, said:

Aham. Am înțeles. Înseamnă că am dat pe inimioara verde din greșeală.

Swipe right văd că e Nope.

E foarte usor sa gresesti. Si vezi ca poti da superlike cu albastru, ii apare direct notificare si daca da like simplu/superlike vorbiti. In plus fata de like normal, e notificarea.

(Medical Xpress)—Anyone who has used the dating app Tinder knows that swiping right on a photo of someone means you would consider meeting them in real life to see if there is some real chemistry—but why does swiping right mean yes, while swiping left means no, instead of the other way around.Jun 18, 2015

#9
Inocentia

Inocentia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.07.2019
Numai nașpeți, prostuți, neinteresanți pe căcatul ăla de aplicație.... �� Cei sau cele care ați încercat-o, ați avut baftă de cineva interesant?

#10
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:55, said:

Numai nașpeți, prostuți, neinteresanți pe căcatul ăla de aplicație.... �� Cei sau cele care ați încercat-o, ați avut baftă de cineva interesant?

Este cel mai slab loc pentru a intalni oameni, pentru ca toata lumea ia aplicatia la misto si in gluma, Tinder nu are o imagine buna. E de luat in gluma. Cand cineva intreaba doi barbati cum s-au cunoscut e gluma aia "pe Tinder".

E doar pentru plictiseala. Fara sperante.

Edited by AdiTwism, 28 July 2019 - 00:00.


#11
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:55, said:

Numai nașpeți, prostuți, neinteresanți pe căcatul ăla de aplicație.... �� Cei sau cele care ați încercat-o, ați avut baftă de cineva interesant?
De unde ai dedus asa ceva, din poze? Tu esti mai interesant/a?

#12
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:55, said:

Numai nașpeți, prostuți, neinteresanți pe căcatul ăla de aplicație.... �� Cei sau cele care ați încercat-o, ați avut baftă de cineva interesant?
Eu am tinderuit cu o fata care avea un alpaca ca animal de companie, mie asta mi s'a parut destul de interesant.

Edited by Freak404, 27 July 2019 - 23:59.


#13
popescuadi

popescuadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 21.07.2019
In general pe site-urile de dating de orice tip nu gasesti cine stie ce.

Edited by althea, 28 July 2019 - 05:12.
flame, jigniri


#14
Inocentia

Inocentia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.07.2019
Păi nu îi atrag eu, îmi apar pur și simplu toți cei care au Tinder pe o rază de 80-100km.

Edited by althea, 28 July 2019 - 05:34.
limbaj


#15
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostInocentia, on 27 iulie 2019 - 23:55, said:

Numai nașpeți, prostuți, neinteresanți pe căcatul ăla de aplicație.... �� Cei sau cele care ați încercat-o, ați avut baftă de cineva interesant?
Lasa tinder. Acum esti pe SP, unde gasesti numai barbati adevarati Posted Image

Edited by pasilla, 28 July 2019 - 00:02.


#16
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View Postpasilla, on 28 iulie 2019 - 00:02, said:

Lasa tinder. Acum esti pe SP, unde gasesti numai barbati adevarati Posted Image
Confirm, aici se afla doar miezul din dodoasca, aici ai academicieni care au corp de striperi neinfricati sa isi arate partea romantica. Posted Image

#17
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Tinderul si aplicatiile de genul sunt viitorul . Frustrati/frustrate vor fi mereu,si vor ramane in barlogul lor in timp ce lumea se misca fara ei.Eu sunt pro tinder ,pentru ca poti purta o discutie inainte sa te intalnesti si vezi ce are in cap. In club ce cct poti sa vorbesti cand nu te auzi nici tu pe tine ? Plus ca toate au 7 kg de glet si var, de nu mai cunosti realitatea decat atunci cand te ingrozeste . Pe tinder macar ai sansa sa vezi daca o duce capul , si pierzi mai putin timp cu toate distrusele /distrusii in functie de caz . Intalnirile trebuie sa aiba loc pe lumina daca tii chiar asa mult la look ,nu in semi-bezna  ca sa nu-ti dai seama ca te-ai intalnit cu nevasta-sa lui Sreck

#18
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Am curățat topicul de atacuri la persoană și n-am sancționat pe nimeni, deși se puteau bascula puncte multe. Am zis că e mai bine să se știe că atât jignirile, cât și răspunsurile la jigniri aduc avertismente și, dacă limbajul e grosolan rău, și suspendări.

2. Interdictii
Pe forumul Softpedia urmatoarele activitati ale membrilor sunt strict interzise:

b. atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.

y. flame-ul = alimentarea prin orice mijloace a discutiilor offtopic sau a postarilor care incalca regulamentul; aceste situatii trebuie semnalate folosind butonul "raport/report".

De aici încolo nu mai scapă nimeni.

Edited by althea, 28 July 2019 - 05:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate