Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Relatie la distanta si problema cu concediile

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#163
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,001
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTsunnnami, on 24 iulie 2019 - 17:09, said:


Oh, da, se plimba cu ea, si din auzite, malls-urile din Bucuresti sunt mai misto decat in State, cica au si sarmale

Sunt de acord sa termine de platit casa, ii inteleg dilema, si nu cred ca in casa mea as accepta chiriasi
Daca vine in State nu cred ca poate lucra de a 2-a zi, asa ca trebuie sa aiba un pln ce face cu creditul, iar daca afacerea ii merge in Romania, de ce mai trebuie State?
Si nu inteleg de ce el sa predea engleza cand poate o poate ajuta pe ea in afacere

Eu pentru sarmale m-as plimba prin Mall Posted Image
Serios acum , cand eram mica si prostuta si nu stiam sa ma descurc de una singura , il luam pe sot dupa mine in Mall-urile americane si stii ce facea ? isi lua o carte si ma astepta cuminte ori in masina ori undeva la o cafea/suc.
ABSOLUT toti tipii cu care am iesit urau sa iasa la cumparaturi iar de dus in Mall in dorul lelii asa nu vad persoane mai in varsta de 30 de ani sa doreasca sa frece menta aiurea in Mall.

Sa zicem ca chiar exista creditul asta si ca topicul nu e facut de furfur la vrajeala.
Daca fac 3000 $ intr-un luna la ce-mi trebuie un babalac de 50 si ceva de ani sa vina sa stea pe capul meu ? pentru visa in niciun caz pentru ca eu , femeie independenta ce sunt ,am casa mea , am jobul meu super bine platit , nu am nevoie sa plec in SUA pentru ca ma descurc foarte bine aici.

Daca tipul considera ca e foarte mult 2-300 euro cat ii trimite din an in paste iti dai seama cum ar fi daca ar ajunge cu el aici ?


Fii atent ce-mi da mie cu minus.

1  tre sa plateasca creditul integral zice ea.Eu nu sunt de acord cu asta pentru ca se pot face plati online si daca tipul chiar vrea sa se insoare cu ea , s-ar fi oferit sa o ajute.
2 Daca se casatoreste si el nu o ajuta , tre sa puna suficienti bani deoparte sa-i ajunga pentru cel putin 8 luni de zile pana incepe un job
3 Tipul locuieste cu parintii si are un job mediu, se marita cu el pe bune as in din dragoste ( clar nu ) sau il tine pe langa casa doar ca sa puna mana pe viza ? Daca nu se marita cu el pe bune atunci ce rost are sa-l cazeze doua saptamani de zile si sa piarda o caruta de bani precum sustine ?
4 O femeie independenta nu ar accepta niciodata un luzar ca el langa ea oricat de american ar fi :lol:

#164
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,992
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 24 iulie 2019 - 18:55, said:

Fii atent ce-mi da mie cu minus.

1  tre sa plateasca creditul integral zice ea.Eu nu sunt de acord cu asta pentru ca se pot face plati online si daca tipul chiar vrea sa se insoare cu ea , s-ar fi oferit sa o ajute.
2 Daca se casatoreste si el nu o ajuta , tre sa puna suficienti bani deoparte sa-i ajunga pentru cel putin 8 luni de zile pana incepe un job
3 Tipul locuieste cu parintii si are un job mediu, se marita cu el pe bune as in din dragoste ( clar nu ) sau il tine pe langa casa doar ca sa puna mana pe viza ? Daca nu se marita cu el pe bune atunci ce rost are sa-l cazeze doua saptamani de zile si sa piarda o caruta de bani precum sustine ?
4 O femeie independenta nu ar accepta niciodata un luzar ca el langa ea oricat de american ar fi Posted Image

1.
N-as fi de partea ta aici.
Si eu sunt cum e ea. Vreau sa am ce am al meu "la curat" nu sa merg pe "the best scenario"
E prudenta si prefer atitudinea asta

2.
Daca se casatoreste, cum sa n-o ajute? Te gandesti la situatia in care ea va merge in SUA, banuiesc
Revin cu ceea ce-am zis mai devreme. Daca e asa cum scrie ea aici, ei nu cred ca-i va placea in State.

3.
Nu m-as casatori cu unu care sta cu parintii si eu sa n-am drept de munca
Lasa viza asta, parc-ar fi miere. Eu nu cred ca ea l-a ales pentru viza

4.
Poate-l iubeste

#165
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

Quote

Nu m-as casatori cu unu care sta cu parintii si eu sa n-am drept de munca
Lasa viza asta, parc-ar fi miere. Eu nu cred ca ea l-a ales pentru viza

La 50 de ani?!Posted Image
Cred ca or avea peste 80. Mai dar naivi sunteti...

Quote

Poate-l iubeste
Si asta a pus capac..Posted Image
De unde ai dedus asta, din faptul ca i se pare mult sa il vada de doua ori pe an?

Edited by Khristine77, 24 July 2019 - 20:39.


#166
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View PostNoua_pe_site, on 24 iulie 2019 - 18:55, said:

4 O femeie independenta nu ar accepta niciodata un luzar ca el langa ea oricat de american ar fi Posted Image
Da, printre altele evidente neconcordante, sa zicem ca ar fi si asta.
Daca e asa smechera, de ce nu isi gaseste de 3 ani pe unul dispus sa se casatoreasca cu ea doar pt viza, eventual contra unei sume de bani ca doar castiga bine tipa, in 3 ani a platit un credit cat casa poporului, singura, organizeaza evenimente, fara masina, de pe internet, platind intr-o luna echivalentul a 3-4 ani, doar ca o incurca americanul de 50 de ani, care sta cu parintii de 80, si care insista sa-si petreaca vacantele in Mall in Romania, impedicand-o sa dea in decembrie ulitima rata echivalenta a 3-4 ani de credit? Posted Image Intreb si eu..

Edited by althea, 25 July 2019 - 05:00.
citat + răspuns la un mesaj sters


#167
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

View PostKhristine77, on 24 iulie 2019 - 20:47, said:

Da, printre altele evidente neconcordante, sa zicem ca ar fi si asta.
Daca e asa smechera, de ce nu isi gaseste de 3 ani pe unul dispus sa se casatoreasca cu ea doar pt viza, eventual contra unei sume de bani ca doar castiga bine tipa, in 3 ani a platit un credit cat casa poporului, singura, organizeaza evenimente, fara masina, de pe internet, platind intr-o luna echivalentul a 3-4 ani, doar ca o incurca americanul de 50 de ani, care sta cu parintii de 80, si care insista sa-si petreaca vacantele in Mall in Romania, impedicand-o sa dea in decembrie ulitima rata echivalenta a 3-4 ani de credit? Posted Image Intreb si eu..

Bai, esti extrem de antipatica, de cand ai intrat pe topicul asta nu ai dat un reply la obiect ci doar sustii intr-una ca e o inventie si ma ironizezi. Nu pot face casatorie aranjata contra cost pentru viza pentru ca sunt controale inclusiv pentru a se vedea daca relatia este pe bune sau nu si exista riscul foarte mare sa isi dea seama ca e aranjata. Trebuie prezentate dovezi ca relatia este pe bune si ca dureaza de mai mult timp. Am inceput sa castig peste medie de abia anul asta si in cel mai bun caz pot plati 1 an intr-o luna, in acelasi timp imi mai intretin si familia, nu am sustinut nicaieri ca platesc 3-4 ani intr-o luna sau ca nu am masina. Da - tipu are 50 de ani si sta cu parintii de peste 80, o fi luzar dar nici eu nu eram cine stie ce cand l-am cunoscut asa ca am inchis ochii pe ideea ca oricum nu am nimic de pierdut. Din pacate acuma a ajuns sa ma incurce.

#168
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Si daca te incurca de ce il mai incurci si tu cu o poveste de dragoste ametita ? II dai mesaj ii spui pa si iti gasesti un cordacel de 20 de ani, ala o sa aiba grija sa iti toace banii repede repede, dar te alegi cu iubirea tare si focoasa.In viata totul se plateste, nu poti numai sa iei, trebuie sa si dai, universul este construit in echilibru, si toate sunt asa, inclusiv povestea ta, dai si primesti, cred ca ai avut tu alte interese pe care nu le mentionezi aici, si nici ca ne intereseaza, pe mine nici atat, eu iti spun sa iti vezi de viata ta, si sa iti cauti pe altcineva

#169
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,992
  • Înscris: 20.10.2015

View PostRamina_1, on 24 iulie 2019 - 21:15, said:

Da - tipu are 50 de ani si sta cu parintii de peste 80, o fi luzar dar nici eu nu eram cine stie ce cand l-am cunoscut asa ca am inchis ochii pe ideea ca oricum nu am nimic de pierdut. Din pacate acuma a ajuns sa ma incurce.

Nu banii conteaza
Nici varsta, desi majoritatea isi formeaza un refugiu din cauza anilor..
Atitudinea

Oricum nu e genul meu.
Daca tie-ati place go ahead.

Am inteles acuma.
Cum as facea eu?
Nu m-as casatori acum. Tineti-o in excursii pana crapa ai lui, apoi sa vina in Romania.
Nu cred c-as renunta la ceea ce am cladit in Romania pentru a lua-o de la capat acolo untr-o societate noua, desi economia duduie si ametitii astia cumpara efectiv, orice, daca esti serios
Partea proasta? Ai lui. Daca veti sta impreuna vei participa la mentinerea lor in viata
Tu deci pierzi de 2 ori.
Iti pierzi clientii si biznisul de aici
Iti pierzi libertatea

Nu merita
Asta daca vrei sa asculti un om batran

#170
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View PostRamina_1, on 24 iulie 2019 - 21:15, said:

. Nu pot face casatorie aranjata contra cost pentru viza pentru ca sunt controale inclusiv pentru a se vedea daca relatia este pe bune sau nu si exista riscul foarte mare sa isi dea seama ca e aranjata. Trebuie prezentate dovezi ca relatia este pe bune si ca dureaza de mai mult timp. Am inceput sa castig peste medie de abia anul asta si in cel mai bun caz pot plati 1 an intr-o luna, in acelasi timp imi mai intretin si familia, nu am sustinut nicaieri ca platesc 3-4 ani intr-o luna sau ca nu am masina. Da - tipu are 50 de ani si sta cu parintii de peste 80, o fi luzar dar nici eu nu eram cine stie ce cand l-am cunoscut asa ca am inchis ochii pe ideea ca oricum nu am nimic de pierdut. Din pacate acuma a ajuns sa ma incurce.
Si ce relatie pe bune ai tu cu unul cu care te vezi de 2 ori pe an?

Quote

si in cel mai bun caz pot plati 1 an intr-o luna, in acelasi timp imi mai intretin si familia, nu am sustinut nicaieri ca platesc 3-4 ani intr-o luna sau ca nu am masina.
Cum nu sustineai ca poti plati 3-4 ani intr-o luna daca tu cu tastele tale ai scris ca daca nu platesti acum, in decembrie, ti se prelungeste creditul cu 3-4 ani. Chiar vrei sa iti caut mesajul?
Cum nu ai sustinut ca nu ai masina daca ziceai ca abia anul viitor voiai sa dai de permis? Poti sa te superi cat vrei dar parerea mea e ca minti de ingheata apele.



Quote

Am inteles acuma.
Cum as facea eu?
Nu m-as casatori acum. Tineti-o in excursii pana crapa ai lui, apoi sa vina in Romania.
Nu pot sa cred asa ceva...Posted Image

Edited by althea, 25 July 2019 - 05:00.
citat+răspuns la un mesaj sters


#171
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,992
  • Înscris: 20.10.2015

View PostKhristine77, on 24 iulie 2019 - 21:31, said:

Nu pot sa cred asa ceva...Posted Image

Daca ai de gand sa ma ceri, va fi foarte, foarte greu

#172
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Nu eu vreau viza dar mersi oricum ca te-ai gandit la mine si imi lasi o speranta.:lol:

#173
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

View PostKhristine77, on 24 iulie 2019 - 21:31, said:

Si ce relatie pe bune ai tu cu unul cu care te vezi de 2 ori pe an?


Cum nu sustineai ca poti plati 3-4 ani intr-o luna daca tu cu tastele tale ai scris ca daca nu platesti acum, in decembrie, ti se prelungeste creditul cu 3-4 ani. Chiar vrei sa iti caut mesajul?
Cum nu ai sustinut ca nu ai masina daca ziceai ca abia anul viitor voiai sa dai de permis? Poti sa te superi cat vrei dar parerea mea e ca minti de ingheata apele.


Am masina dar nu am permis... ce e asa de incredibil? de asta am in plan ca dupa ce termin creditul in primul rand sa dau de permis si nu altceva..  Am zis ca (e posibil) sa ma apuce ianuarie 2020 cu inca 2-3 ani de plata, poate chiar 4 si e posibil sa ma intind pana in vara 2020 pana voi termina de platit din cauza bancii care imi scade din ce in ce mai putin pentru aceeiasi suma platita, de aceea ar fi trebuit sa pot profita de luna decembrie cand merge foarte bine.

#174
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,001
  • Înscris: 26.01.2010
Care sunt costurile totale pentru permisul auto

Analize medicale + avizul psihologic - 300 lei
Cazierul judiciar - nu se mai plătește din 2017
Școala de șoferi - 1.000 - 1.500 lei, în funcție de mașina pe care ți-ai ales să înveți să conduci
Închirierea mașinii pentru examen - 150-200 lei
Taxa de permis auto - 68 lei
Copii xerox + dosar - 20 lei


Total = 2088 lei. La 3000 euro sau dolari cat faci tu ,stai in 550 dolarei ? :lol:

Fururico , incepi sa ma dezamagesti , fii si tu mai atenta data viitoare !

#175
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,992
  • Înscris: 20.10.2015

View PostKhristine77, on 24 iulie 2019 - 21:39, said:

Nu eu vreau viza dar mersi oricum ca te-ai gandit la mine si imi lasi o speranta.Posted Image

Io ma gandeam la viza de Romania, :lol:

View PostNoua_pe_site, on 24 iulie 2019 - 22:46, said:

Care sunt costurile totale pentru permisul auto

Analize medicale + avizul psihologic - 300 lei
Cazierul judiciar - nu se mai plătește din 2017
Școala de șoferi - 1.000 - 1.500 lei, în funcție de mașina pe care ți-ai ales să înveți să conduci
Închirierea mașinii pentru examen - 150-200 lei
Taxa de permis auto - 68 lei
Copii xerox + dosar - 20 lei


Total = 2088 lei. La 3000 euro sau dolari cat faci tu ,stai in 550 dolarei ? Posted Image

Fururico , incepi sa ma dezamagesti , fii si tu mai atenta data viitoare !

Aoleo da' ti-a casunat...

#176
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
Of , nu e vorba despre faptul ca n-am bani de permis ci ca nu pot da de permis atunci cand mi-am planuit... nu mai scoateti din context. Eu sunt nerabdatoare sa scap de credit ca sa ma pot concentra si pe altceva.

#177
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostRamina_1, on 25 iulie 2019 - 00:04, said:

Of , nu e vorba despre faptul ca n-am bani de permis ci ca nu pot da de permis atunci cand mi-am planuit... nu mai scoateti din context. Eu sunt nerabdatoare sa scap de credit ca sa ma pot concentra si pe altceva.

Femeie, ne-ai inebunit cu creditul asta, pe bune. Inchide-te intr-un buncar, cumpara suficienta mancare pt 5 luni de zile, apa de asemenea, stai acolo si lucreaza sa termini de platit creditul, apoi poti sa ne scrii din nou cand esti mai relaxata.
Esti mult prea stresata pt ceva ce nu merita chiar atata agitatie.

#178
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRamina_1, on 25 iulie 2019 - 00:04, said:

... sa ma pot concentra si pe altceva.

Gen, pe relatia cu un loser enervant mai batran cu 20 ani? Well, bafta!

#179
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,001
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTsunnnami, on 24 iulie 2019 - 23:14, said:


Aoleo da' ti-a casunat...

Nah , am zis ca-s multe care nu se pupa si asta e unul dintre putinele dintre cele care nu se pupa :lol:
Nu-si cumpara nimeni masina si asteapta 3 ani sa-ti ia permis ce naiba ?

#180
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Dar garaj oare are...sau sta masina aia de 3 ani in soare? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate