Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Relatie la distanta si problema cu concediile

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#127
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015
De ce-ar avea nevoie de America cand are propria ei firma care-i permite sa plateasca o casa si sa se plimbe oriunde vrea muschii ei?

#128
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Eu zic ca daca vrei sa vina in ianuarie sa ii cumperi tu biletele de avion. Asa ii dovedesti ca tii la el.

#129
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTsunnnami, on 21 iulie 2019 - 23:33, said:

De ce-ar avea nevoie de America cand are propria ei firma care-i permite sa plateasca o casa si sa se plimbe oriunde vrea muschii ei?

Cati americani de rand cunosti care sa aiba atatea zile de concediu frate ?
Si cum se face ca nu stie americanul ca biletele de avion se pot returna sau modifica zilele mai ales daca-s cumparate cu 10 luni inainte ?

View Postgiuliani, on 23 iulie 2019 - 13:04, said:

Eu zic ca daca vrei sa vina in ianuarie sa ii cumperi tu biletele de avion. Asa ii dovedesti ca tii la el.

Plus ca scapa mai ieftin daca le cumpara si alege ea zilele :lol:

#130
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 23 iulie 2019 - 17:15, said:

Cati americani de rand cunosti care sa aiba atatea zile de concediu frate ?
Si cum se face ca nu stie americanul ca biletele de avion se pot returna sau modifica zilele mai ales daca-s cumparate cu 10 luni inainte ?

O lucra la USPS
Au destule zile si nu, daca vrei bilete ieftin nu le mai poti schimba

#131
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Dar de ce nu merge cu maşina din america până aici?
Vine un un Corvette sau Charger sau un Buick prin România şi o plimbă pe aia prin oraş, mai ceva decât banalele lambo sau alte europene haodi sau wv.
Face o călătorie transatlanică, posibil să fie chiar pensionar sau asistat poate. dacă şi-a găsit abia la 50 ani una tocmai din România că acolo nu găseşte înseamnă că ori şi-a găsit iubirea vieţii lui ori doar asta care vrea viză l-a acceptat.

Edited by cipri2bau, 23 July 2019 - 19:40.


#132
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,109
  • Înscris: 05.06.2002
zi-i ca ai facut calculul si in perioada aia esti pe rosu...

#133
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postcipri2bau, on 23 iulie 2019 - 19:37, said:

Face o călătorie transatlanică, posibil să fie chiar pensionar sau asistat poate. dacă şi-a găsit abia la 50 ani una tocmai din România că acolo nu găseşte înseamnă că ori şi-a găsit iubirea vieţii lui ori doar asta care vrea viză l-a acceptat.

Am mai pus intrebarea asta: de unde ati dedus voi ca initiatoarea e singura femeie in atentia americanului? Ce va face sa credeti asta? De unde stim noi ca ala nu are nu stiu cate acasa la el plus prin alte colturi ale lumii?

#134
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Initiatorul topicului nu e femeie..:)
A spus foarte bine Noua ca americanii nu au o luna de concediu intr-un an si daca ar avea cateva saptamani nu ar fi asa fraier sa il ia pe tot de cativa ani  sa se plimbe prin mall-urile din Romania.

#135
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKhristine77, on 23 iulie 2019 - 20:22, said:

Initiatorul topicului nu e femeie..Posted Image
A spus foarte bine Noua ca americanii nu au o luna de concediu intr-un an si daca ar avea cateva saptamani nu ar fi asa fraier sa il ia pe tot de cativa ani  sa se plimbe prin mall-urile din Romania.

Nu neaparat. In SUA ca barbat daca ai cap, la un 40-45 esti "aranjat pe viata" si nu mai trebuie sa muncesti o zi, nu se mai pune problema de concedii.
Asa este, au concedii scurte acolo, dar daca va inchipuiti ca aia sclavagesc pana la 65+ ca la noi, think again...

Si da, sunt intemeiate banuielile tale ca initiatorul nu ar fi femeie, deoarece eu cel putin nu am vazut femeie atat de axata pe munca Posted Image

Edited by epetroiu, 23 July 2019 - 20:29.


#136
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Da, dar ''initiatoarea'' zicea ca doar atunci isi poate lua el concediu, ca uneste zilele de sarbatoare cu cele de concediu.
E mult prea cusuta cu ata alba, de la primul post.
Dar ma rog, voi continuati sa dezbateti..Posted Image

Edited by Khristine77, 23 July 2019 - 20:31.


#137
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Adică ar fi o relaţie între 2 bărbaţi??

Băi io nu mai cred nimic, dacă ăla nu vine în Romania cu Charger Challenger Lincoln sau Buik s-o plimbe pe asta pe Magheru înseamnă că topicul e chiar ciudat.
Poate are atâta concediu, o fi liber profesionist sau bugetar, de exemplu ştiaţi că ăia din jostiţie de la noi au vacanţă de vară 3 luni şi de iarnă vreo lună??

View Postepetroiu, on 23 iulie 2019 - 20:27, said:

Si da, sunt intemeiate banuielile tale ca initiatorul nu ar fi femeie, deoarece eu cel putin nu am vazut femeie atat de axata pe munca Posted Image
cu munca nu se leagă cum ziceam şi eu, dar la webchat e multă ocupaţie la PC şi dacă nu lucrează la maxim pe o perioadă de contract cu situl sau peştele este eliminată din joc că înseamnă că nu dă randament sau face pierderi. Iar la 32 ani deja e cam pe final, nu mai are rost să mai amâne. Cine ştie ce datorii are ea de dat nu doar un credit.

Posibil aşa s-a şi cunoscut cu ăla.
Iar ăla e posibil ori divorţat, ori chiar aiurea.

Edited by cipri2bau, 23 July 2019 - 21:03.


#138
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

View PostNoua_pe_site, on 23 iulie 2019 - 17:15, said:

Cati americani de rand cunosti care sa aiba atatea zile de concediu frate ?
Si cum se face ca nu stie americanul ca biletele de avion se pot returna sau modifica zilele mai ales daca-s cumparate cu 10 luni inainte ?

Tocmai i-am cerut explicatii in legatura cu asta motivand ca am citit undeva ca americanii au concedii scurte: cum se face ca el are atat de mult concediu adica o luna jumatate pe an? Mi-a raspuns ca are 2 sapt. platite si 2 sapt. neplatite si pentru toate zilele libere pe care si le ia in plus nu primeste aid si de asta incearca sa isi ia concediu cand sunt sarbatorile, are 10 zile de sarbatori libere pe an, la astea se mai adauga si zilele de weekend sambata si duminica pe care le are libere de fel. Deci zilele lui de concediu de drept plus zilele de weekend si cele de sarbatori vor fi vreo 20 de zile pe care vrea sa vina sa le stea pe capul meu. Acum ca v-am lamurit (sper) poate primesc si niste sfaturi la obiect. Merci.

#139
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRamina_1, on 24 iulie 2019 - 02:00, said:

Acum ca v-am lamurit (sper) poate primesc si niste sfaturi la obiect. Merci.

Sfaturile la obiect au fost sa-i dai jet. Nu cred ca poate fi cineva mai obiectiv de atat.

#140
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
Am expus problema pe care o am destul de clar cred.. Nu vrea sa schimbe biletele pentru ca in acest mod liberele de sarbatori le-ar sta acasa si nu le-ar mai putea contopi cu cele de concediu. Va rog sa nu mai dati reply doar ca sa scrieti ca povestea e inventata, ca nu se leaga chestii, ca sunt barbat sau doar chestii total pe langa subiect care nu ma ajuta cu nimic.

Edited by Ramina_1, 24 July 2019 - 02:16.


#141
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014

View PostRamina_1, on 24 iulie 2019 - 02:00, said:

20 de zile pe care vrea sa vina sa le stea pe capul meu.

Ce nu suporta omul femeia pentru o viza de US of A? Posted Image

Daca tot iti sta pe cap, de ce dreac nu pui frana? Macar nu-l mai incurci nici pe prost degeaba.

#142
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Nu prea inteleg ce vrei de fapt. Sincer.
Personal nu m-as lega la cap cu cineva care nu intelege chestiile astea simple iar pentru a avea castig de cauza ar veni cu patetisme penibile. Da' ma rog, treaba ta, da-i inainte si impodobeste frumos bradu', fa-ti un playlist cu Hrusca si Fuego si asteapta-l.

#143
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
As vrea niste sugestii dar de asa natura incat sa nu-i dau jet. Pentru viitor el imi da posibilitatea de a incepe o noua viata in USA, nu e vorba doar de bani. Dar deocamdata trebuie sa-mi termin de platit creditul pentru apartament. Am nevoie de locuinta stabila aici pentru siguranta si pentru orice eventualitate.

#144
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRamina_1, on 24 iulie 2019 - 02:29, said:

As vrea niste sugestii dar de asa natura incat sa nu-i dau jet. Pentru viitor el imi da posibilitatea de a incepe o noua viata in USA, nu e vorba doar de bani. Dar deocamdata trebuie sa-mi termin de platit creditul pentru apartament. Am nevoie de locuinta stabila aici pentru siguranta si pentru orice eventualitate.

Da, ca tipu' pare a fi genu' de persoana cu care sa-ti faci "viitor". Ce aveti voi acum sunt nimicuri, problemele adevarate vor incepe abia atunci. Da' ce sa zic, pare un tip rezonabil si dispus la compromisuri & shit.

Apropos, esti sigura ca si el vrea "viitor"?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate