Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nu mã pricep la nimic

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#73
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
TATI,traiesc de peste 17 ani in afara tarii!  Cu cheltuielile de rigoare,platite de mine prin munca ce o fac/am facut-o!  Ca unul la 35 ani sanatos  aspira la statutul de asistat cu 350 lei pe luna nu-mi provoaca decat  sila.  Si o foarte mare indiferenta pt.situatia ta.  Si cand te-am trimis la testat noi medicamente>>>cauta pe gogu!  Studile dureaza de la 2 zile la 2 saptamani. Esti platit bine(dar nu corespunzator riscului),daca esti internat ti se asigura tot,all-in!  Dar e mai simplu sa acuzi.   Si daca,DACA,vreau sa te jignesc   ai sa plangi si nu-ti vei da seama de ce!

#74
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

 Flat, on 19 iulie 2019 - 09:16, said:

e vara si cald
angajeaza-te la spalatorie auto

stai toata ziua si te balacesti si speli masini, iti iei spaga 10-15 lei la o masina, faci suta pe zi minim si nu e mare efort
Sefu, nu stiu prin ce cercuri te invarti matale, dar io mai mult de 5 lei (la spalat interior-exterior) nu am lasat niciodata. Iar de un an de zile, de cand cu self-wash, nu mai am treaba cu spalatorii de masini.
Iar daca chiar nu ti se pare mare efort, te invit totusi sa stai o zi aplecat frecand capote si usi si praguri si apoi vorbim. Si daca o sa poti scoate si altceva in afara de "vai, salele mele" e mare lucru.

#75
benetusseryo

benetusseryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 07.06.2019

 nohope, on 18 iulie 2019 - 15:40, said:

Am terminat o facultate de științe politice cu media 8,50   și am încercat s-mi caut loc de muncă. Foarte târziu mi-am dat seama că nu mă pot băga în politică fără pile. Recunosc că de mic copil n-am excelat la matematică și științe exacte, iar la celelalte am fost mediocru.
Părinții au spus că mă vor ține până se vor pensiona în 15 ani, dar să-mi caut un loc de muncă să capăt experiență.
Am încercat de toate:
1. m-am angajat la call-center, n-am rezistat presiunii și fricii după vreo trei apeluri, șeful de tură mi-a spus că nu putem colabora și nu am aptitudini bune de comunicare și dicție, deci am plecat
2. m-am angajat la Mega-Image , n-am rezistat mai mult de 3 zile acolo din cauza stresului, umilinței și oboselii, am demisionat de acolo plângând
3. am încercat să mă angajez și la Mc și la KFC, dar de fiecare dată când i-am văzut pe angajații stand în picioare și cozile și căldură de acolo care mă sufocă, am renunțat.
4. m-am angajat timp de 2 săptămâni la o companie de testare jocuri, m-au dat afară fiindcă mă mișcăm lent la task-uri și mai mult le făceau colegii mei decât eu. Nu pricepeam nimic, la engleză sunt mediocru.
5. am fost și la fabrică de ambalare- n-am rezistat mai mult de două ore, am plecat și de acolo plângând
6. am încercat la o gelaterie - când am văzut câtă   răspundere am pentru ce conține înghețată, am renunțat după 3 zile
7. am lucrat  o lună   la caseria de la  cinema, m-am descurcat fiindcă lucrăm 6 ore pe zi/3 zile pe săptămâna, dar apoi a venit vara, au început cozile, am început să fac greșeli , să ies pe minus la casă și am fost concediat
8. m-am angajat și că paznic, n-am stat decât 2 săptămâni pentru că mă plictiseam enorm și mă epuiza, iar șeful de tură și colegii  (niște moși de 40-50 ani) făceau mișto de mine
9. am încercat să învăț limbaj de programare Java și Python, dar văzând că sunt în urmă rău față de concurență la angajare, am renunțat. Am vizionat tutoriale , am reprodus ce tastau programatorii, dar fără să înțeleg mare lucru
10. am fost și la ANOFM să mă reprofilez și să învăț o meserie, dar niciuna nu mă atrage, toate fiind cu muncă fizică. Și clar că nu sunt bun nici de armata, nici de poliție că n-am nici pile și relații.
11. am încercat și să scriu articole făcând internship neplătit, dar după 1 an de colaborare în ultimul an de facultate mi-au spus că nu fac angajări
12. de grădinărit și agricultură nu sunt bun, nici bunicii și nici părinții nu mă lasă să-i ajut fiindcă mă știu că sunt lent.

Am realizat așadar că nu sunt bun de muncă.
Până mă voi decide să mă declar inapt de muncă și să cer să stau pe ajutor social lunar pe viață (250 lei),  cam ce mă sfătuiți?
Fără mistocareli   vă rog că și așa sunt cu moralul la pământ.
Știți măcar vreun site unde pot efectua un test de carieră și unul de inteligență să știu naibii pentru ce sunt potrivit și ce pot lucra în viața asta de rahat?
emigreaza.
cum am facut eu si alti 6 milioane de romani.
sa ramana in tara doar mama si politicienii.
bafta

Edited by benetusseryo, 19 July 2019 - 14:49.


#76
benetusseryo

benetusseryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 07.06.2019
omul cauta sprijin.
ce va pare ciudat in asta ?
starea lui sufleteasca si psihologica il opreste sa poarte o discutie cu mistocarii.
hai sa presupunem ce este nebun.
chiar si asa are nevoie de ajutor
asadar incercati sa postati ceva constructiv.
eu i-am spus mai sus ca solutia este sa plece din Romania.
cum am facu-o si eu cand am terminat facultatea in 1990 .
romanii se impart in doua categorii : cei care au plecat si cei care o sa regrete toata viata ca nu au facut-o .
as putea chiar sa-i ofer cazare gratis o perioada la mine in casa, in Spania.

Edited by benetusseryo, 19 July 2019 - 16:05.


#77
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Închis pentru curățenie.

LE:
Gata, dar nu-l mai deschid că l-ați făcut varză. Dacă i-aș sancționa toți cei care au încălcat grosolan regulamentul, inițiatorul ar fi ultimul la rând. Ați făcut flame și ați jignit de parcă era concurs.  
Urât, foarte urât!

Edited by althea, 19 July 2019 - 20:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate