Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 

Iubita_amanta

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
783 replies to this topic

#19
Ana52

Ana52

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.07.2019

View PostMembruAnonim, on 08 iulie 2019 - 13:52, said:


E victima sotului ei, nu a amantei. Si propria victima ca doar e si ea in casnicia care s a destramat.

Ideea e ca sotia lui nu stie......eu mi-am impiedicat sotul sa mearga cu scandal peste ei......deci nu a aflat nici cu scandal, nici "priteneste".
Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?

#20
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,787
  • Înscris: 28.07.2008

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 13:41, said:


Astfel ca barbatul acesta s-a retras si nu vrea sa mai aiba de a face cu mine, de teama si groaza si pentru faptul ca nu crede ca am putea avea liniste vreodata.

Eu il iubesc pana la cer si inapoi. As face orice sa putem fi impreuna. Dar nu reusesc sa discern daca este sau nu posibil.


Imi da cu virgula aici, nu pare dispus la fel ca tine sa darame muntii

#21
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostMembruAnonim, on 08 iulie 2019 - 13:57, said:

Asa suntem noi, femeile, ca maimutele. Nu dam drumul la o creanga pana nu apucam pe alta.
...doar ca uneori nu va dati seama si apucati crengi uscate care se rup repede iar impactul e cam nasol.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Ideea e ca sotia lui nu stie......eu mi-am impiedicat sotul sa mearga cu scandal peste ei......deci nu a aflat nici cu scandal, nici "priteneste".
Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?

Nu e corect. Sotul ei, daca te ar iubi, ar divorta si ati infrunta lumea impreuna. Detaseaza te de amandoi.

#23
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 01.12.2018

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?
EXACT asa a fost instiintat sotul tau
De amant, sau de sotia acestuia
E corect???
Scuipa-i pe amandoi

#24
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostAtreides7, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Imi da cu virgula aici, nu pare dispus la fel ca tine sa darame muntii
Poate ca nevasta-sa nu a aflat inca, poate daca se afla se va compromite in alte situatii, poate ala are mai mult de pierdut decat de castigat si initiatoarea inca nu stie...etc.

Este o vorba: Femeilor le place ce aud si barbatilor de vad, de asta femeile se machiaza si barbatii mint. Cam asa e si aici.

L.E. Uite ca intuisem bine, desi nu vazusem comentariul Anei...

Edited by tehnics, 08 July 2019 - 14:08.


#25
Cristiann70

Cristiann70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.03.2018

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Ideea e ca sotia lui nu stie......eu mi-am impiedicat sotul sa mearga cu scandal peste ei......deci nu a aflat nici cu scandal, nici "priteneste".
Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?
Distruge o familie ......asta vrei daca a ta este distrusa ,nu te baga in familia amantului ,totul este la deciza lui ,nu a ta, dar cred ca ai primit papuciii si este nasol daca vrei sa te razbuni......Amantul sa decida ce vrea ....

#26
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View Postwaterman, on 08 iulie 2019 - 13:59, said:

Când te duci să-ți cumperi pantofi te duci desculț ?
Nu, dar atunci nu baga motiv de divort ca " nu mergea bine in ultimi 5-6 ani". Clar nu asta-i motivul.

View Posttioopedi, on 08 iulie 2019 - 14:07, said:

EXACT asa a fost instiintat sotul tau
De amant, sau de sotia acestuia
E corect???
Scuipa-i pe amandoi
De ce pe amandoi ?
Pai daca vrei sa te desparti pentru ca nu iti mai merge casnicia, desparta-te elegant. Poate o vina o are si ea in toata monotonia asta...si atunci sotul de ce sa fie scuipat ???

Adica daca nu merge bine intr-o relatie, nu-ti place, e monoton, atunci nu poti spune ca doar EL e de vina. Sa fim seriosi. Atata timp cat el nu face scandal, nu se imbata, nu este violent, nu te injura, etc, etc, nu vad nici o vina de-a lui.
Monotonia nu este doar din vina unuia sau a celuilalt. Monotonia intr-un cuplu este 50-50.
Ok, nu-ti place si tu la 47 ai fluturi in stomac. Divorteaza si apoi fa-te disponibila. Abia atunci vei vedea altfel situatia.
Si da, amanta nu te-ai facut pentru ca ai fost obligata, ci pentru ca ti-a placut, ti-a priit. Atunci asuma-ti si consecintele.

Edited by tehnics, 08 July 2019 - 14:16.


#27
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 01.12.2018
Amantul asta al tau nu are amici? colegi de munca sau vecini??
Spune-i sa te PREZINTE.
Sigur gasesti pe altcineva.

Quote

si atunci sotul de ce sa fie scuipat ???
Pentru ca el stia ce are in casa. Trebuia sa clarifice situatia inainte sa se ajunga la amantlac.
Despartirea civilizata si refacerea vietii amandorura se putea face acum cativa ani.

Edited by tioopedi, 08 July 2019 - 14:15.


#28
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 13:41, said:

Pentru a nu il pune in pericol pe el, pe omul pe care il iubesc, am ramas acasa.....
Eu il iubesc pana la cer si inapoi.
Oh, look at all those lies. Eu asa stiu, ca te casatoresti si faci copii cu barbatul pe care il iubesti, deci nu e amantul omul iubit.

Si daca intr-adevar nu-l iubesti pe primul, nu pot sa zic lucruri bune despre priceperea ta de a lua decizii bune in viata.

Asa o sa-l iubesti si pe cel nou cum il iubesti pe cel vechi, parasindu-l ?

Tu vrei un barbat care stii sigur ca se ocupa cu inselat si vrei sa o inlocuiesti pe sotia lui cu tine, ca sa te insele pe tine Posted Image

View Posttehnics, on 08 iulie 2019 - 13:53, said:

Daca nu ii convenea cu sotul, divorta inainte de a-l cunoaste pe amant...dar nah, unele prefera sa sara din barca in barca, nu pe debarcader.
Dureaza pana gaseste un barbat cu acelasi venit care mai are ceva in plus. Adica promotie 2 in 1 ca la shopping.

Edited by AdiTwism, 08 July 2019 - 14:24.


#29
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Ideea e ca sotia lui nu stie......eu mi-am impiedicat sotul sa mearga cu scandal peste ei......deci nu a aflat nici cu scandal, nici "priteneste".
Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?
Nu, stai in banca ta. Madame.
Nu strica si casa altuia cu prostiile tale infantile din cap. Si cu trufia si egoismul tau, ce crezi ? Ca daca ii strici familia, se intoarce la tine? Te-as cataloga usor ca si o egoista. Stai in banca ta, educa-ti copii, invata-i sa fie oameni in societate. Si poate iti rascumperi din greselile alea in fata sotului, N-a venit nici un randul tau, daca sotul te-a inselat in 2011 si a uitat intamplarea, si s-a cait. Si totul mergea in familie, chiar te-a scarpinat asa tare pofta trupeasca si capcana asta a placerii ? Ca asta ai facut, te-ai ales cu 150 de minute de hormoni, si de iubire falsa si ai destramat ceva ce s-a construit in ani. Auzi. "a venit randul meu" a venit randul tau sa strici familia ? In loc sa inveti din greseala sotului tau si sa uniti familia din cauza unei greutati si a unei greseli hormonale ? In loc sa petreci 20 de minute cu copii, sa ii educi ceva. Tu alegi sa sari in obiectul muncii a unui barbat necunoscut.

#30
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,651
  • Înscris: 08.03.2017

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 14:04, said:

Mi-a trecut prin cap sa o instiintez, asa frumos si anonim. Dar cum? Si oare e corect?
Acesta este comportament de ultima speta , sa nu spun mai urat . Daca te"iubeste" lasa-l pe el sa decida ce si cum pune punct relatiei .
Totul va fi ca un foc de paie , dupa legalizare va muri curand dar incearca , oricum ai ajuns intr-un punct zero acum , inapoi kilometrajul nu-l mai poti da - ai doar un singur sens , inainte !

#31
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.09.2006

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 13:41, said:

Casnicia mea nu are neaparat defecte majore, insa este si a fost monotona de vreo 5-6 ani incoace.

Dupa principiul asta nici o relatie nu trece de 5 ani.

Trece de 5 ani, cand incepi sa arati naspa si nu mai e cerere.

#32
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostAna52, on 08 iulie 2019 - 13:41, said:


Daca crederi ca sunt o nesimtita si sa imi vad de viata si familia mea, pueteti sa scrieti si asta.
Va multumesc

Problema nu e că te mănâncă păsărica și că vrei să te scarpini, ci că nu îți pasă de 4 (patru) copii.

#33
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Viața este greu chiar dacă e frumos !

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum, se observa cat de las este amantul! = )) Barbatii ...

#35
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postpaco rabanne, on 08 iulie 2019 - 14:14, said:

Dupa principiul asta nici o relatie nu trece de 5 ani.

Trece de 5 ani, cand incepi sa arati naspa si nu mai e cerere.
Nu inteleg, multi se bazeaza doar pe pofta trupeasca. Pe placere. Pe asta bazeaza o relatie. Pai cum mai nene, am si eu o relatie de prietenie, o relatie familiala. Dar fara placere si rezista de mult timp.

View PostMembruAnonim, on 08 iulie 2019 - 14:16, said:

Oricum, se observa cat de las este amantul! = )) Barbatii ...
Amantul ala poate mai are un pic de constiinta, si si-a dat seama de greseala facuta. Si acum vrea doar sa aiba familia unita in timp ce femeia vrea doar sa destrame familii. Tipic secolului 21, ma mir femeile dinainte cum au reusit ?

#36
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostMembruAnonim, on 08 iulie 2019 - 14:16, said:

Oricum, se observa cat de las este amantul! = )) Barbatii ...
..si pana la urma tot dupa barbati alergati si voi. Lasi, curvari, betivi, porci si ce-o mai fi....of, femeile astea cum nu mai pot ele de grija barbatilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate