Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Nokia Lumia 930 a fost doar 9 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
MariusS09

MariusS09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2017
Hei tuturor, asa cum spune si titlul am zarit pe site si prin magazinele Telekom o oferta la Nokia Lumia 930 la doar 9 lei. https://www.telekom....negru/20296756/ Desigur nu il mai aveau pe stoc nici pe net, nici in magazin, dar au lasat oferta la raft. A prins-o careva? Posted Image Ce alte telefoane va asteptati sa mai apara vara asta la astfel de preturi la Telekom?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,487
  • Înscris: 10.08.2005
Nu e pret cu abonament ?

#3
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
de alea cu disc

#4
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
O sa te surprinda ce iti spun, dar sunt si la 0 RON.

View PostMarianG, on 29 iunie 2019 - 09:02, said:

Nu e pret cu abonament ?

12 europeni/luna pe 2 ani.

Edited by Freak404, 29 June 2019 - 09:04.


#5
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 17.03.2009

View PostMariusS09, on 29 iunie 2019 - 08:56, said:

Hei tuturor, asa cum spune si titlul am zarit pe site si prin magazinele Telekom o oferta la Nokia Lumia 930 la doar 9 lei.
Motivul pentru care Nokia Lumia 930 a fost la un astfel de preț este pentru că acest telefon are ca sistem de operare Windows Phone, iar Microsoft a anunțat deja încetarea suportului pentru acest SO, de la 31 decembrie 2019.
Una din implicațiile acestui fapt este că WhatsApp nu mai funcționează pe telefoanele cu acest SO. Cu siguranță, vor mai fi multe altele.
Pe de altă parte, Nokia Lumia 930 a fost un telefon excelent la vremea lui, vreme care însă a cam trecut, modelul fiind lansat acum mai bine de cinci ani.
Al meu funcționează încă foarte bine, dar faptul că unele aplicații nu au versiune pentru Windows Phone, m-a făcut să trec la un telefon nou, cu Android. Android care m-a năpădit cu reclame!
Regret enorm sistemul de operare Windows Phone, mult mai stabil și mai echilibrat, dar, din păcate, nu mai am de ales ....
Acum, telefonul Nokia Lumia 930 îl folosesc pe post de navigator GPS, pentru că a venit cu sistemul de navigație Here preinstalat. Pot descărca și actualiza hărți în continuare!

#6
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 08.08.2018
Telefonul este excelent, mi-au placut enorm telefoanele Nokia cu Windows, un sistem de operare cu adevarat intuitiv, peste Android din multe puncte de vedere. Din nefericire, nu s-au scris suficiente aplicatii pentru ele, iar acum nu se mai fac deloc. In consecinta este oarecum irelevant pretul atunci cand ai nevoie de capacitatile unui telefon mobil pentru, sa zicem, aplicatia mobila WizzAir, si nu o poti instala pe un Windows Phone. La fel in cazul multor alte aplicatii... Pacat...

#7
MariusS09

MariusS09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2017

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 09:03, said:

O sa te surprinda ce iti spun, dar sunt si la 0 RON.



12 europeni/luna pe 2 ani.

Eu din ce am auzit pretul de 9 lei era la liber, fara abonament.

View Poststancosty, on 29 iunie 2019 - 09:16, said:

Motivul pentru care Nokia Lumia 930 a fost la un astfel de preț este pentru că acest telefon are ca sistem de operare Windows Phone, iar Microsoft a anunțat deja încetarea suportului pentru acest SO, de la 31 decembrie 2019.
Una din implicațiile acestui fapt este că WhatsApp nu mai funcționează pe telefoanele cu acest SO. Cu siguranță, vor mai fi multe altele.
Pe de altă parte, Nokia Lumia 930 a fost un telefon excelent la vremea lui, vreme care însă a cam trecut, modelul fiind lansat acum mai bine de cinci ani.
Al meu funcționează încă foarte bine, dar faptul că unele aplicații nu au versiune pentru Windows Phone, m-a făcut să trec la un telefon nou, cu Android. Android care m-a năpădit cu reclame!
Regret enorm sistemul de operare Windows Phone, mult mai stabil și mai echilibrat, dar, din păcate, nu mai am de ales ....
Acum, telefonul Nokia Lumia 930 îl folosesc pe post de navigator GPS, pentru că a venit cu sistemul de navigație Here preinstalat. Pot descărca și actualiza hărți în continuare!

Chiar si avand OS-ul mort merita mai mult, mai ales pentru acea camera. Din pacate nu am prins oferta.

Edited by MariusS09, 29 June 2019 - 09:32.


#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001

View PostMarianG, on 29 iunie 2019 - 09:02, said:

Nu e pret cu abonament ?
Cu abonament ment, prețul a fost 1.0 lei. Scrie jos. :)

#9
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Poststancosty, on 29 iunie 2019 - 09:16, said:

Al meu funcționează încă foarte bine, dar faptul că unele aplicații nu au versiune pentru Windows Phone, m-a făcut să trec la un telefon nou, cu Android. Android care m-a năpădit cu reclame!
Cum adica te-a napadit cu reclame, avem in familie mai multe telefoane cu diverse versiuni de Android si n-am vazut nicio reclama pe ele.

#10
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,204
  • Înscris: 27.02.2018

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 09:03, said:

O sa te surprinda ce iti spun, dar sunt si la 0 RON.



12 europeni/luna pe 2 ani.
Pe net e 740 lei, dar de banii ăia iei un telefon decent cu Android cu care chiar ai libertate de folosire. Și eu mai țin un Lumia din nostalgie, dar are limitări serioase la varietatea de aplicații și opțiuni în sistemul de operare, acestea fiind motivul pentru care Android și iOS domină piața.

Nici măcar nu mai ai double tap to wake up de câțiva ani, ca să incep chiar cu inceputul, iar WhatsApp va mai funcționa pe Windows Mobile doar pana la sfârșitul acestui an.

#11
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
Băieți, Telekom nu mai vinde telefoane la liber, online! ;)

#12
MariusS09

MariusS09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2017

View Postheinz, on 29 iunie 2019 - 11:01, said:

Băieți, Telekom nu mai vinde telefoane la liber, online! Posted Image

Asa este, de asta nu merge butonul odata apasat, la telefoanele aflate in magazin.

#13
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Nu mi-au placut deloc telefoanele cu windows phone,  . Am avut un lumina 925, si la o nunta am filmat cu el dansul mirilor. A fost mult mai ok filmarea mea decat cea a cameramanului, filmau foarte bine in conditii de luminozitate slaba.

#14
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 17.03.2009

View PostPopaXXX, on 29 iunie 2019 - 09:39, said:

Cum adica te-a napadit cu reclame, avem in familie mai multe telefoane cu diverse versiuni de Android si n-am vazut nicio reclama pe ele.
Uite, așa! Cum deschid telefonul, cum hop! și reclama ... Și nu vorbesc de reclamele din aplicații, alea sunt bașca!
După ce deschid telefonul, ca să deschid o aplicație (nu contează care) trebuie mai întâi să închid reclama ... Posted Image
Trebuie să recunosc totuși că, față de versiunea Android 4.2, pe care o aveam pe vechiul telefon când mi-am luat un Nokia Lumia 930, versiunea Android 8, pe care o am acum este mult îmbunătățită. Dar e departe de a atinge performanțele Windows Phone și e plină de multe bălării.

View Postlaur_radu, on 29 iunie 2019 - 13:05, said:

Nu mi-au placut deloc telefoanele cu windows phone,  . Am avut un lumina 925, si la o nunta am filmat cu el dansul mirilor. A fost mult mai ok filmarea mea decat cea a cameramanului, filmau foarte bine in conditii de luminozitate slaba.
Păi și atunci, dacă zici că filmau bine (așa este, au o luminozitate excelentă), de ce nu ți-au plăcut aceste telefoane?
Cum spuneam mai sus: SO Windows Phone este de departe mai bun decât Androidul. Practic, este același lucru cu situația de la calculatoare, dintre Windows și Linux. Câți dintre români (nu-i pun la socoteală pe programatori) au Linux pe calculator? Practic, nimeni. Ce nu înțeleg eu este de ce, dacă tot românul are Windows pe laptop, a preferat Androidul pe telefon, care este versiunea Linuxului pentru smartphone ... Singura explicație este aceea că Windows Phone nu are și o variantă piratată, sau, oricum, dacă ea există, a fost mult mai greu de obținut la noi.

Edited by stancosty, 29 June 2019 - 18:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate