Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Job nou, am cerut maxim cat puteam sa primesc?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postvidiandrei, on 21 iunie 2019 - 19:26, said:

Altii abia primesc 2000 de lei si nu fac nazuri.
ce conteaza cat primesc altii?

View PostIulius-Foyas, on 21 iunie 2019 - 19:28, said:

plus ca avem inclinatii si talente pe care majoritatea n-o are.
unii ar zice ca e pe dos

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostIulius-Foyas, on 21 iunie 2019 - 19:28, said:

Daca este programator este de la sine inteles.Noi programatorii muncim mai mult decat restul lumiii plus ca avem inclinatii si talente pe care majoritatea n-o are. Suntem o casta privilegiata. Posted Image

Mare adevar ai grait.
Dar sa nu-ti uiti cuvintele.
Casta asta privilegiata este casta care a indreptat si continua sa indrepte lumea spre haos,anarhie si debandada.De ce?Eventual vom comenta pe subiectul adecvat.

#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postadisz, on 21 iunie 2019 - 21:14, said:

Casta asta privilegiata este casta care a indreptat si continua sa indrepte lumea spre haos,anarhie si debandada.De ce?Eventual vom comenta pe subiectul adecvat.
Eu cred ca nu va mai dura mult. Cat de curand se prinde lumea. Oricum nu e vina programatorilor.

#22
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
pe parcurs mai pulseaza si tu... acel prieten de ti-a spus ca ai cerut maxim poate e invidios pe tine...

#23
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Regula este simplă peste tot, nu primești niciodată cât meriți primești cât ai negociat Posted Image

#24
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016

View PostIulius-Foyas, on 21 iunie 2019 - 19:28, said:

Daca este programator este de la sine inteles.Noi programatorii muncim mai mult decat restul lumiii plus ca avem inclinatii si talente pe care majoritatea n-o are. Suntem o casta privilegiata. Posted Image
Ce ma?????????????????
De unde pana unde voi programatorii munciti mai mult decat restul lumii?????:))))))
Clar,toti nu fac nimic,numai voi sunteti miezul din gogoasa:)))..Hai sictir.

#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

View Postadryan871, on 21 iunie 2019 - 22:03, said:

Ce ma?????????????????
De unde pana unde voi programatorii munciti mai mult decat restul lumii?????Posted Image)))))
Clar,toti nu fac nimic,numai voi sunteti miezul din gogoasa:)))..Hai sictir.

Si cand te gandesti ca taman ei sunt aia care or sa lase fara job majoritatea planetei, intr-un final chiar si pe ei, din cauza dezvoltarii inteligentei artificiale...

Mai sunt si cu nasul pe sus. O sa vina vremea cand o sa va vanam baaa, si-n gaura de sarpe, sa v-o platim!!! :D

#26
pisicuts

pisicuts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 15.01.2019
Daca simti ca meriti mai mult, poti cauta alt job. Ori le poti spune ca vrei mai multi bani, desi e posibil sa te dea ei afara asa.  Pana la urma vor gasi un angajat multumit.

De ce unele persoane considera ca meritau mai mult doar pentru ca negocierea a fost prea usoara? La fel se intampla si la masini, apartamente, nu doar la salarii.

#27
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
multe firme au interval salarial pt pozitii: de exemplu pt postul tau poate era x - y. Iar tu ai cerul X-100, drept urmare, ei te-au incadrat la x si aia a fost.

#28
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postadryan871, on 21 iunie 2019 - 22:03, said:

Ce ma?????????????????
De unde pana unde voi programatorii munciti mai mult decat restul lumii?????Posted Image)))))
Clar,toti nu fac nimic,numai voi sunteti miezul din gogoasa:)))..Hai sictir.
doare ai ?
ofticaaaaaa.....

PS
nu numai mai mult, ci mult mai deshtept...

Edited by avenirv, 22 June 2019 - 06:05.


#29
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016

View Posteugeniusro, on 21 iunie 2019 - 21:45, said:

Regula este simplă peste tot, nu primești niciodată cât meriți primești cât ai negociat Posted Image
Chiar am un prieten care tine interviuri tehnice la alta firma, din spusele lui acolo te evalueaza punandu-te pe un nivel (junior 1, 2, .., middle 1, 2, ..., senior), fara sa stie salariul pentru fiecare. Mai departe trimite la HR 'rangul' pe care te-a situat. care iti face o oferta pe baza a cat au nivelul de salarii pentru categoria respectiva. Chiar stiu cazuri care au cerut o suma, si au primit oferta cu 1000 lei mai putin.

#30
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu am fost la un interviu pt pozitia inginer IT. M-au intrebat ce salariu doresc, insa le-am zis ca nu am pretentii de salariu, fiind incepator. Anul trecut am cerut un salariu cu 200-300 lei mai putin decat aveam , deci aprox 2300 doream, la o firma din Craiova. Luna aceasta  am fost la alt interviu in Bucuresti. Am cerut minim 2300 lei. Au zis ca voi primi o oferta. Dupa o saptamana m-au sunat, oferta 3300 lei cu tot cu bonuri. Important e sa te simti ok in firma respectiva, sa-ti placa ce faci. Eu sincer, m-am descurcat cu salariul pe care il aveam.

#31
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
existaun buget pt pozitia ta, din pacate poti afla doar intreband colegii de acolo la o bere sau poti afla orientativ pe un comparator de salarii cum este Paylab

#32
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Chiar nu conteaza capra vecinului. Daca ai cerut cat esti multumit si ti s-a dat intocmai, e ok asa.

#33
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
ba pt romani conteaza mai mult capra veciunului decat capra sa.

#34
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Inseamna ca n-au capra.

#35
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
sau ca stau ei capra.

#36
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
De ce vorbesti cu perdea? Daca tot ai deschis subicetul vorbeste deschis. Spune exact salariul pe care ti l-au oferit  asa cum am zis eu. Mie mi-au oferit 1000 lei in plus fata de cat am cerut. Unii vor cat mai multi bani. Eu ma descurcam bine si cu salariul vechi fara sa ma abtin de la prea multe, si sa ma plimb si prin toata Europa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate