Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Prezenta la vot in 26 mai

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#37
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
PNL+USR>PSD+ALDE.

PNL va fi langa PSD. În marja de eroare,+- 3%.

#38
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Tensiunea-i pe grupurile anti psd si proDNA, de pe facebook, ii intre cei care urmaresc Digi24...... in praful Baraganului, muntii Bucovinei, in ruralul din tara..... este muuuuuuuulta relaxare.

#39
SacDePureci

SacDePureci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 12.02.2007

View Postdmx85, on 22 mai 2019 - 10:28, said:


Legat de ce a postat Imperathor, cum credeti ca vor reactiona bugetarii hartuiti? Ce ii impiedica sa declare iubire vesnica partidului si sa voteze anti ciuma rosie in cabina de vot? Nu ies socotelile dupa la sectie? "Nu stiu boss, io am votat cum mi-ai cerut, te-or fi tradat altii...".

Cred ca vor sa-i verifice apoi pe listele de la sectiile de votare sa vada daca au votat la referendum. Din cate am inteles, pe liste apare separat daca ai votat si pentru referendum sau nu, deci e usor de verificat pentru ei.
Daca au votat la referendum, au tradat partidul, deci posibil sa fi pus stampila si contra lor.

#40
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Uite și o interpretare ante-scrutin. De urmărit și post-.
http://sociollogica....-se-anunta.html

#41
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostVelaxa, on 22 mai 2019 - 09:38, said:

Prezenţă peste 40%, Dragnea intră la pubela de gunoi a istoriei şi PSD-ul va deveni un partid anonim Ă®ncet-Ă®ncet.

Va fi o prezenta slaba, de 27-30%, deoarece aceste alegeri nu sunt percepute ca fiind importante.

Ca rezultate probabil vor pierde putin PSD si PNL si vor castiga ceva partidele mici: USR, PRO, ALDE, PMP, samd.

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBursul, on 22 mai 2019 - 09:12, said:

Prezenta la vot va fi mica din pacate. Nu ma pricep sa dau cifre.
Cati ani ai ?

#43
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,977
  • Înscris: 14.09.2004

View PostInfinitty, on 22 mai 2019 - 10:51, said:

Va fi o prezenta slaba, de 27-30%, deoarece aceste alegeri nu sunt percepute ca fiind importante.

Ca rezultate probabil vor pierde putin PSD si PNL si vor castiga ceva partidele mici: USR, PRO, ALDE, PMP, samd.

Chiar este indicat sa stai acasa. Sint chiar neimportante pentru tine Posted Image

#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View PostIon_de_la_Raion, on 22 mai 2019 - 10:56, said:


Cati ani ai ?
Ti-am zis ca nu ma pricep la cifre.

#45
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008
Viorica Dăncilă: Voi vota la referendum!

https://www.digi24.r...erendum-1135766

Este!!!

Sa vezi acum deruta printre pesedei! Posted Image Posted Image Posted Image

#46
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
I-a crescut capul, sau cum zicea dragnea?

https://stirileprotv...referendum.html

Edited by don_dannielo, 22 May 2019 - 11:22.


#47
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009

View Postioana1973, on 22 mai 2019 - 10:37, said:

Tensiunea-i pe grupurile anti psd si proDNA, de pe facebook, ii intre cei care urmaresc Digi24...... in praful Baraganului, muntii Bucovinei, in ruralul din tara..... este muuuuuuuulta relaxare.

Totusi Romania nu inseamna doar ruralu' din Oltenia, Baragan si Bucovina. Romania inseamna si Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Timisoara, Sibiu, Brasov si alte orase sa le zicem "dezvoltate".

View PostSacDePureci, on 22 mai 2019 - 10:44, said:



Cred ca vor sa-i verifice apoi pe listele de la sectiile de votare sa vada daca au votat la referendum. Din cate am inteles, pe liste apare separat daca ai votat si pentru referendum sau nu, deci e usor de verificat pentru ei.
Daca au votat la referendum, au tradat partidul, deci posibil sa fi pus stampila si contra lor.

Pai sa voteze doar la europarlamentare atunci. Sa voteze cu Ponta sau cu cine or vrea ei, doar sa tradeze ciuma rosie care ii terorizeaza.

#48
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostInfinitty, on 22 mai 2019 - 10:51, said:

Va fi o prezenta slaba, de 27-30%, deoarece aceste alegeri nu sunt percepute ca fiind importante.

Si nici nu sunt, trebuie sa recunoastem ... votezi practic niste sinecuristi care se duc pe salarii grase la UE..  Pentru tine cetatean, efectul ca sunt aia acole pe locuri caldutze e fix lula...

#49
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postabancor, on 22 mai 2019 - 10:44, said:

Uite și o interpretare ante-scrutin. De urmărit și post-.
http://sociollogica....-se-anunta.html

Unde este PRO Romania, UDMR si minoritatile nationale?!

Mai ales acum dreapta ar avea nevoie de o larga coalitie!

#50
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Alegerile europarlamentare din Romania de pana acum:
2007 - prezenta 29%
2009 - prezenta 27%
2014 - prezenta 32%
In weekend cat sa fie prezenta ? Cred ca prezenta va fi undeva in intervalul 30-35%.
Lumea nu prea e interesata de parlamentare, daramite de europarlamentare; acolo unde se voteaza omul (presedinte sau primar), votantii sunt ceva mai interesati.
E posibil ca referendumurile sa mobilizeze putin antipesedeii. Agitatia din social-media a devenit deja obisnuinta la fiecare alegeri si nu prea mai impresioneaza (cel putin, nu pe mine).

Cat despre rezultate, nu am idee; e o batalie de popularitate intre diversi fosti jurnalisti, fosti sportivi, fosti presedinti si fosti prim ministri.
Votantii antipesede si se vor faramita foarte mult; sondajele nu cred ca sunt departe de adevar, o sa fie 3 partide in jur de 20% (Dragnea, Orban, Ciolos), 2 partide care vor tinde spre 10% (Tariceanu si Ponta), si 2 partide care se lupta cu pragul electoral de 5%: ungurii probabil vor castiga lupta fara emotii; Basescu e cam la limita, dar sper sa treaca pragul.
Bine, alegerile astea nu prea conteaza; interesant o sa fie la anul; daca s-ar mentine procentele, nu apar evenimente majore, retrageri simulate sau alte manevre de impact, ar iesi un guvern de coalitie PNL+ PLUS(care e si ea USR+Ciolos)+Unguri+minoritati; o guvernare de coalitie, care vine cu marile dezavantajele ale coalitiilor.. bine, si avantajele minore ale coalitiilor. Ponta si Tariceanu probabil nu sunt foarte dezirabili de coalitie, dar, la nevoie, de ce nu ? Toate calculele astea imi amintesc de alegerile vechi, cu imensa coalitie CDR, indezirabilul Vadim si sedintele alea cu nume ciudate dintre partenerii de guvernare. Probabil imbatranesc eu; politica e tot timpul ala fel, coalitii, negocieri, imparteli, strategii etc...

#51
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postioana1973, on 22 mai 2019 - 10:37, said:

Tensiunea-i pe grupurile anti psd si proDNA, de pe facebook, ii intre cei care urmaresc Digi24...... in praful Baraganului, muntii Bucovinei, in ruralul din tara..... este muuuuuuuulta relaxare.

Ăia oricum ies la vot, important este urbanul mai ales de prin județe gen Timiș unde lumea stă cu mâna în koor.
Și nu te baza așa de mult pe munții Bucovinei, colinele Iașului și pe Moldova în general, eu nu am mai văzut vreodată o ură așa mare împotriva PSD-ului în Moldova și toată ideea cu Moldova vrea autostradă a ajuns și la bețivul de la bufetul din sat.

View PostInfinitty, on 22 mai 2019 - 10:51, said:

Va fi o prezenta slaba, de 27-30%, deoarece aceste alegeri nu sunt percepute ca fiind importante.

Ca rezultate probabil vor pierde putin PSD si PNL si vor castiga ceva partidele mici: USR, PRO, ALDE, PMP, samd.

Data trecută a fost 32% prezența la vot, acuma o să fie mai mare pentru că miza este mai mare. Nu te mai îmbăta cu apă rece cu ce îți spune Ciuvică și compania de cocălari plătiți de Voiculescu.

#52
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 05.03.2004
Puscaria lui Dragnea este direct proportionala cu numarul de voturi obtinute de coalitia mafia. Daca nu fraudeaza, e halit. Risca tot

#53
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postzircon, on 22 mai 2019 - 12:08, said:

Puscaria lui Dragnea este direct proportionala cu numarul de voturi obtinute de coalitia mafia. Daca nu fraudeaza, e halit. Risca tot

O să se bazeze foarte mult pe sondaje fake făcute de lingăul ăla de la Avangarde, după ce sondajele alea o să fie evident false, o să se victimizeze și o să spună că a furat Iohannis voturile peste noapte.

#54
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
Apropo, ghiciti care sunt singurele "institute" acreditate de BEC pentru exit poll-uri? Nu e atat de greu: pieleanu si buble, adica cele mai pesediste dintre toate...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate