Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Prezenta la vot in 26 mai

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#19
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Prezenţă peste 40%, Dragnea intră la pubela de gunoi a istoriei şi PSD-ul va deveni un partid anonim încet-încet.

#20
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,844
  • Înscris: 14.09.2004
1. Care credeti ca va fi prezenta la vot? In cifre, nu procente. ---Peste 8.000.000 de oameni la vot. La 9.000.000 PSD scade sub 25%
2. Cati votanti va avea PSD+satelitii? In cifre, nu procente.----- PSD+ALDE cam 3.000.000 de votanti
3. Cat de bine sta USR la reprezentanti in sectiile de vot? In procente. ----Cam 70-80 % banuiesc
LE:
Si bonus:
4. Credeti ca se vor frauda masiv voturi la aceste alegeri avand in vedere ca dracnea e "all in"?--- NU dar nu se va vota din frica si se va vota din ura

#21
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,047
  • Înscris: 03.07.2008

View Postioppo, on 22 mai 2019 - 09:36, said:

Daca va fi 50% prezenta la vot e foarte bine. PSD nu va depasi in acest caz 20%.
La o prezenta ce tinde spre 60% PSD nu va trece de 15-16%.

Problema este de diaspora ce va fi împiedicată sa voteze prin toate mijloacele.

Problema cu diaspora este ca au foarte putine locuri de europarlamentari.
Daca se prezinta 300.000 sau 2.000.000 tot atati eroparlamentari pot vota.

Cei d'afara fac legea la prezidentiale unde fiecar vot conteaza!

#22
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postioppo, on 22 mai 2019 - 09:36, said:

Problema este de diaspora ce va fi împiedicată sa voteze prin toate mijloacele.
Diaspora ca sa poata vota trebuia sa faca cerere pentru infiintare de sectie de votare. La mine asa s-a procedat. Cei de la USR s-au organizat super bine in zona mea si au strans semnaturi si le-au depus la Ambasada Romaniei la Oslo. Si asa s-a dat OK-ul pentru a se face sectie de votare....
Acum am unde si cu cine vota.

#23
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostKokoshmare, on 22 mai 2019 - 09:33, said:



Mare parte din flacaii si fetele de la mine din pravalie sunt veniti in Bucuresti insa fara sa isi schimbe domiciliul din acte asa ca nu pot vota aici si nici nu se vor deplasa "acasa" doar pentru un vot. Altminteri sunt mereu pe baricada, ciuma rosie alea alea dar la vot nu prea.

Poţi vota oriunde ;)

#24
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014
Din pacate va fi asa:

1. prezenta vot in jur de 35%, aprox 6,6 milioane alegatori.
2. psd+alde vor avea aprox 2,8-3 milioane voturi
3. habar nu am cati reprezentanti are USR+ la sct. votare
4. nu, masiv nu cred ca se va frauda, depinde si cati observatori UE vor fi prezenti.

Totu-i relatyiv, la un nr mai mare de votanti totul se schimba. M-am uitat aseara la mizeria 3, (cu antivomitive of course), jubilau ciuvica epidermeanu si moaca ala cu muian de copil cu sindrom down ca prezenta va fi la 33%. Cat de odios tre sa fii sa te bucure un fapt d-asta.

#25
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
Chiar suntem o natie de idioti daca prezenta nu trece de 40-45%.

#26
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 28.11.2017

View PostKokoshmare, on 22 mai 2019 - 09:33, said:

Sabotarea sistematica de catre PSD a oricarei posibilitati de vot electronic si modul greoi si birocratic de schimbare a adresei duce la un absenteism "tehnic" substantial din care nu poate profita decat PSD.

Mare parte din flacaii si fetele de la mine din pravalie sunt veniti in Bucuresti insa fara sa isi schimbe domiciliul din acte asa ca nu pot vota aici si nici nu se vor deplasa "acasa" doar pentru un vot. Altminteri sunt mereu pe baricada, ciuma rosie alea alea dar la vot nu prea.

Este ca pentru alegerile prezidentiale, pot vota oriunde!

Spune-le ca pot vota in Bucuresti, oriunde.

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 09:50.


#27
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostVelaxa, on 22 mai 2019 - 09:42, said:

Poţi vota oriunde Posted Image

Nu se poate vota oriunde decat daca esti plecat din localitatea de domiciliu / resedinta in care esti inscris in lista permanenta...
In Bucuresti, nu poate vota un alegator din sectorul 4 in sectorul 3, nici unul arondat la sectia 400.. la sectia 405...

Numai daca esti in alta localitate in ziua votului poti vota in orice sectie pe lista suplimentara.

Edited by Kres, 22 May 2019 - 09:54.


#28
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005

View Postioppo, on 22 mai 2019 - 09:36, said:

Daca va fi 50% prezenta la vot e foarte bine. PSD nu va depasi in acest caz 20%.
La o prezenta ce tinde spre 60% PSD nu va trece de 15-16%.

Problema este de diaspora ce va fi împiedicată sa voteze prin toate mijloacele.
La 50% apare un alt efect benefic, curva naţională iubitoare de verde nu mai trece pragul electoral.

#29
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postioppo, on 22 mai 2019 - 09:50, said:

Chiar suntem o natie de idioti daca prezenta nu trece de 40-45%.

De ce te jignesti?

Edited by Adi blondu, 22 May 2019 - 09:56.


#30
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postdmx85, on 22 mai 2019 - 09:04, said:


3. Cat de bine sta USR la reprezentanti in sectiile de vot? In procente.LE:


Eu din câte ştiu, în mai toate o să fie reprezentanţi USR PLUS, peste 95%

#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Sa fie, sa fie.. e dreptul lor...  cu cat vine mai multa lume in sectii, cu atat mai bine.. tot se voteaza cu doua liste pe masa..

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La europarlamentare nu esti obligat sa votezi doar la localitatea de domiciliu parca?

#33
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007
Prezenta la vot va fi de cca 5,8-6 milioane, adica undeva pe la 33%, optimist vorbind, dar, parearea mea personala, nu cred ca vor fi mai mult de 5,5 milioane.
PSD si ALDE vor avea impreuna 17-18 eurodeputati.
In sectia de votare nu incearca nimeni nicio manarie, ca ajunge la mititica. Vor fi si astfel de incidente, dar din prostie, nestiinta sau consum de alcool.

Romania are o singura circumscriptie electorala, deci se poate vota oriunde doresti, cu exceptia de rigoare.
ln localitatea de domiciliu nu poti vota la alta sectie decat cea la care esti arondat.

Edited by trestie-de-balta, 22 May 2019 - 10:36.


#34
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostMembruAnonim, on 22 mai 2019 - 10:01, said:

La europarlamentare nu esti obligat sa votezi doar la localitatea de domiciliu parca?

Nu, dacă eşti plecat din localitate, poţi vota la altă secţie, dacă eşti în localitatea ta, trebuie neapărat la secţia la care eşti arondat.

#35
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014
Daca va ajunge la 40% , ar fi bine dar nu cred. Am fost la palincie incepand de luni noaptea pana marti la amiaza, intr-o comuna din nordul tarii. Dezinformarea /manipularea/indolenta/prostia sunt la cote maxime. Se discuta acolo cu sarg de extradarea lui mazare care a fost sustinut/promovat la furaciune de Basescu.......Genul de tarani odiosi care-s gata sa te taie pt o palma de pamant. Ce sa le zici, ce sa le mai faci.......
Tinerii vor fi f obositi din cauza bairamurilor.
Io unu-s f. sceptic.

#36
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,249
  • Înscris: 06.01.2009
39% a fost prezenta la Parlamentare, in conditiile in care atunci campania s-a desfasurat intr-un anonimat aproape total. Nu vad de ce acum ar fi mai mica prezenta, avand in vedere ca societatea este in tensiune maxima.

Legat de ce a postat Imperathor, cum credeti ca vor reactiona bugetarii hartuiti? Ce ii impiedica sa declare iubire vesnica partidului si sa voteze anti ciuma rosie in cabina de vot? Nu ies socotelile dupa la sectie? "Nu stiu boss, io am votat cum mi-ai cerut, te-or fi tradat altii...".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate