Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Daca vin fascistii la putere , EU mai primesc ajutorul social ?!?

* * - - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
594 replies to this topic

#1
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
In momentul de fata situatia este destul de clara , zorii secesionismului se apropie  .
Alesul poporului de la cotroceni are ordine clare si trebuie sa se conformeze ; pentru asta il inteleg .
Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ? ; asta nu prea mai inteleg .
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...
Frate cu frate se cearta pana la omor ; halal .
Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?

#2
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Cine sunt fasciștii? Nu am înțeles? Deputatul mitralieră de la PSD?

Dex zice asta:

Quote

FASCÍSM s. n. Ideologie apărută în Europa după Primul Război Mondial, caracterizându-se prin naționalism extremist, misticism, violență, cultul forței, intoleranță față de alte partide, promovarea rasismului etc.; regim politic instaurat pe baza acestui curent

naționalism extremist - bifat de PSD
violență și cultul forței - bifat de PSD prin deputatul mitralieră și 10 August

Edited by tavitu, 11 May 2019 - 07:44.


#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,623
  • Înscris: 30.08.2017
A declansat partidul mobilizarea? In ultimele zile a crescut alarmant numarul de topicuri de propaganda.

#4
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Tu intrebi acum cat timp o sa mai fie furtul legal si ce te faci cand nu iti mai arunca infractorii bani?

View Postgeorge_alexandru, on 11 mai 2019 - 07:39, said:

A declansat partidul mobilizarea? In ultimele zile a crescut alarmant numarul de topicuri de propaganda.

E disperare maxima.

#5
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,622
  • Înscris: 25.04.2007
Initiator, intreaba-i si tu pe astia de aici ca par foarte informati: https://www.youtube-...?feature=oembed

#6
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014
aia ca aia, dar daca vin spartanii le curma suferinta.... nevolnicii direct la groapa!

#7
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Unde-s fasciștii?

#8
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ?
TU amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' pune naibii mâna și muncește și nu mai aștepta pomană! :angry:
Oamenii normali au venituri, plătesc taxe, își văd de viața lor, nu așteaptă tot timpul "să li se deie"!

Edited by garett, 11 May 2019 - 07:44.


#9
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,703
  • Înscris: 15.01.2017

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:


Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?

Cum ți-ai așternut așa rămâne.


#10
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

In momentul de fata situatia este destul de clara , zorii secesionismului se apropie  .
Alesul poporului de la cotroceni are ordine clare si trebuie sa se conformeze ; pentru asta il inteleg .
Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ? ; asta nu prea mai inteleg .
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...
Frate cu frate se cearta pana la omor ; halal .
Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?
Nu ne subminam nimic ...sintem siliti , se face totul pt asta .
Dovada sint anii din guvernarea actuala , cind cei pusi sa faca , au fost frinati la orice pas , prin orice metoda , legala sau nu .
Ce vor face multi ???
Multi nu vor avea ce face , ca dupa cum spunea amica lui Ciolos , cu drepturile cetatenesti se cam termina ...
Alta spunea ca proprietatea individuala trebuie sa dispara ....deci scapi de grija casei sau a altor bunuri ...
Bugetarii vor fi dati afara , deci statul nu va mai avea administratie ...probabil ca armata se va ocupa ...
Pensionarii , cum se spunea pe alt topic , sint jeguri si vor intra in program de lichidare ...
Vor face ordine ....
Da , acum apar instant citiva sa spuna ca sint pe aratura ...dar astea sint dorintele lor , spuse , afirmate , si intarite de vocalii frustrarati din strada .
......
Ce vei face TU ? Te descurci ! Nu mor caii cind vor ciinii ...si s-a inventat ecarisajul ! Mare atentie cui ii spui ca " te descurci " , ca in ziua de azi , a astora , a te descurca este egal cu hotia . Nu este azi " de bine " sa te orientezi sa-ti faci viata ok , trebuie sa stai ca ei , sa-ti curga balele din gura
...

#11
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008
Nu mai. O sa primiti o lopata, un tarnocop si un canal de facut.

#12
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 29.04.2008

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

.
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...


Deoarece atâta știm, asta putem. Am avut feudalism până la primul război, un fel incipient de capitalism între războaie, apoi, după catastrofa celui de al doilea război au venit comuniștii cu bezna lor. Și cum din '90 până acum am avut parte foarte de noi ciocoi la cârmă, rezultatele se văd

#13
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View Post86-APP, on 11 mai 2019 - 07:45, said:

Nu ne subminam nimic ...sintem siliti , se face totul pt asta .
Dovada sint anii din guvernarea actuala , cind cei pusi sa faca , au fost frinati la orice pas , prin orice metoda , legala sau nu .
Ce vor face multi ???
Dacă au făcut prostii normal că s-a încercat frânarea lor. Nu au fost puși să schimbe legile justiției, ci să facă spitale și infrastructură. Apropo, spitalele alea regionale unde sunt?

Edited by tavitu, 11 May 2019 - 07:48.


#14
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

In momentul de fata situatia este destul de clara , zorii secesionismului se apropie  .
Alesul poporului de la cotroceni are ordine clare si trebuie sa se conformeze ; pentru asta il inteleg .
Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ? ; asta nu prea mai inteleg .
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...
Frate cu frate se cearta pana la omor ; halal .
Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?
mataluta ar trebui sa stii cine a ras industria padurile porturile agricultura etc si sa votezi oameni tineri ,nepatati sa-ti folosesti mintea aia care se intreaba ce va face maine si in fata buletinului de vot altfel incet si sigur "venezuela "scrie pe noi
iar despre ajutorul social daca ti-e dat ca sa te urci in autocar atunci te cred ca-ti pui intrebarea ce vei beli in continuare

Edited by kingsky, 11 May 2019 - 07:55.


#15
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostEpdm, on 11 mai 2019 - 07:45, said:

Cum ți-ai așternut așa rămâne.
Asta se spunea in vremurile de prosteala ... azi , daca ai fi fost in viata reala , sau si privat , ai fi aflat ca nu este valabila ideea.
In ziua de azi , nu te salveaza decit banul pus 'bine " , dar si ala este cu ghici , sau aurul ....ca datele problemei se schimba dupa cum vor cei ce conduc lumea .
Chiar daca azi ai o afacere infloritoare in privat , si faci mocafeze , miine te trezesti cu o campanie a unor idioti platiti , pe net , ca mocafezele sint " cih " ...apoi ce sa vezi , apare si o lege " mUE" ca nu se mai permite ....  si tu esti mort .
Exista si locuri in privat unde schimbarile politice nu fac " urme" grele , dar nu este loc pt toata lumea .

Edited by 86-APP, 11 May 2019 - 07:58.


#16
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 29.04.2008

View Postmadagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?

O să fie tot acolo, șezi blând. Cine muncește e tot acolo, iar ajutoare sociale se vor da și în continuare.

View Post86-APP, on 11 mai 2019 - 07:45, said:

Nu ne subminam nimic ...sintem siliti , se face totul pt asta .
Dovada sint anii din guvernarea actuala , cind cei pusi sa faca , au fost frinati la orice pas , prin orice metoda , legala sau nu .

...

Da, bre, ați vrut să construiți spitale și autostrăzi și nu v-ați lăsat

#17
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
S-a dovedit stiintific ca am fost carmuiti ,  de la lovitura de stat si pana in prezent doar de securisti ;
mai avem indoieli ?
Ori de interpusi , sa zicem .
Iar acum cand cineva incearca sa puna lucrurile in albia lor fireasca este macelarit in toate modurile
cu putinta .

Edited by madagascar123, 11 May 2019 - 07:56.


#18
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Posttavitu, on 11 mai 2019 - 07:48, said:

Dacă au făcut prostii normal că s-a încercat frânarea lor. Nu au fost puși să schimbe legile justiției, ci să facă spitale și infrastructură. Apropo, spitalele alea regionale unde sunt?
Iar aberatia asta de campanie ?
Guvernul schimba ce legi vrea , cum vrea , pt asta este pus acolo .
Si Ciolos al vostru , ala cariat pe fata si cu betiva de Pruna , au schimbat legile " peste noapte " ...sute de articole ... Si ?
Spitalele ? Buna intrebare ? Ai idee cit dureaza , citi ani , sa pui in practica un asemenea proiect , sau te crezi pe vremea lui Ceausescu ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate