Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Daca vin fascistii la putere , EU mai primesc ajutorul social ?!?

* * - - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
594 replies to this topic

#37
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
Daca vin fascistii la putere iti ia kilu de ulei si pe ala de zahar pe care l-ai primit cado.

Edited by laffin, 11 May 2019 - 08:09.


#38
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 Imperathor, on 11 mai 2019 - 08:05, said:

Legile justitie (pentru a=i elibera pe infractori) se [pot schimba, cele pentru constructia de spitale nu! Posted Image Posted Image Posted Image

Cum privatii pot construi spitale si pesedeul nu poate?!?
.......
Daca n-ai lucrat si nu te-ai intilnit cu asa ceva ??
Daca legile justitiei se pot schimba , cele economice mult mai greu , deoarece sint facute intr-o conjuctura internationala . sint firme uriase care impun trendurile .
Nu ai cum sa nu le respecti , ca te umpli de procese ...
Privatii pot ca ei scapa de nebunia asta . Aia pot fi impiedicati doar la autorizare , in rest sint liberi sa faca ce vor .

 ericmario, on 11 mai 2019 - 08:07, said:

......
Nu ți-e rușine să vi cu argumente atât de proaste?
Nu ți-e rușine ???

#39
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Ai doua variante :
1. Fie mergi la toate adunarile bolsevico pesediste, unde vei primi urmatoarele : una galeata plastic, un tricou cu Iliescu, un steag rosu, o sticla cu apa, un carnacior sau ceva de mancare, ca nu vei urla pe gratis, da ?
2. Cu galeata primita de liderul suprem Dragnea, poti face urmatoarele : mers la cules struguri, caise, cirese, visine, ce o mai creste in lunile care urmeaza.
Te vei intoarce acasa obosit, vei merge la primarul care te reprezinta si te forteaza sa mergi la autocarul care te va duce la mama intristarii pentru a zbiera ceva de mama lui Basescu, si ii spui urmatoarele : Tovarase primar ! La ultima strigare am primit o galeata. Este timpul sa ma apuc de munca si sa renunt la ajutorul social.
Iti va fi greu la inceput, dar si noua ne este greu cand va vedem fetele stricate cum isi plang de mila la orice adunare obsteasca, nu ?
Mie nu imi este mila de tine si pana nu vei renunta la ajutorul social, nu cred ca vei gasi raspunsul pe care-l doresti  la colegii de aici.

#40
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008

 86-APP, on 11 mai 2019 - 08:10, said:

Daca n-ai lucrat si nu te-ai intilnit cu asa ceva ??
Daca legile justitiei se pot schimba , cele economice mult mai greu , deoarece sint facute intr-o conjuctura internationala . sint firme uriase care impun trendurile .
Nu ai cum sa nu le respecti , ca te umpli de procese ...
Privatii pot ca ei scapa de nebunia asta . Aia pot fi impiedicati doar la autorizare , in rest sint liberi sa faca ce vor .
...

In toata Europa se pot construi spitale, numai in Romania pesedista nu se poate! Posted Image Posted Image Posted Image

Nu sunt lasati sa faca nici spitale, nici autorstrazi, nici gradinite, nici scoli, nici canalizare - nimic!!! Posted Image

#41
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 garett, on 11 mai 2019 - 08:07, said:

Nah, doar pentru ca e o lepră inutilă!
Nu OP, cei pe social.

Spre disperarea unora : cu drept de vot !!!!!!!!!!!!!!!!

#42
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 86-APP, on 11 mai 2019 - 08:10, said:

Aia pot fi impiedicati doar la autorizare , in rest sint liberi sa faca ce vor .

Aha, deci ăsta e scopul pesedeului.
Să nu se facă nimic, iar cei care vor să facă ceva să fie împiedicați.

Hai că încet-încet vă dați arama pe față.

#43
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

In momentul de fata situatia este destul de clara , zorii secesionismului se apropie  .
Alesul poporului de la cotroceni are ordine clare si trebuie sa se conformeze ; pentru asta il inteleg .
Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ? ; asta nu prea mai inteleg .
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...
Frate cu frate se cearta pana la omor ; halal .
Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?

Dar... mai primesti ajutor social inca? Ca eu stiam ca partidul psd, un partid criminal deghizat in haine comuniste, pentru a place prostilor, a modificat legea inca de anul trecut:

https://www.mediafax...c-bani-17360745

Deci conform noii legi, nimeni nu mai primeste ajutor social daca respinge ofertele de angajare. Si nus ce ma face sa cred ca dumneata (ca si intreaga gloata ce suge ajutor social) nu pari sa fii omul ce sa se lipeasca de vreun servici, pentru ca un om normal si care cauta de munca pe principii sanatoase, (nu pe principiul "hai la munca sa muncim, da doamne sa nu gasim") gaseste de munca in perioada standard de somaj.

Ach, sau scuza-ma, dumneata probabil esti unul din aceia ce participa "voluntar" la mitinguri psd.

#44
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 Imperathor, on 11 mai 2019 - 08:08, said:


Tu ai impresia ca vea sa evolueze?

Azi este pe ajutor social. Peste 1 an si jumatate cand vor fi alegeri parlamentare si vor veni fascistii la putere el se vede tot pe ajutor social!

Asta e visul lui. Singurul!

Ete ca , spre norocul lui , ,,NU vor veni ''  . Problem ?

#45
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 08:15, said:


Ete ca , spre norocul lui , ,,NU vor veni ''  . Problem ?
Tu chiar trăiești din social?

#46
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,142
  • Înscris: 27.02.2018

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 07:53, said:

S-a dovedit stiintific ca am fost carmuiti ,  de la lovitura de stat si pana in prezent doar de securisti ;
mai avem indoieli ?
Ori de interpusi , sa zicem .
Iar acum cand cineva incearca sa puna lucrurile in albia lor fireasca este macelarit in toate modurile
cu putinta .
I-auzi ia, de parcă ciuma roșie comunistă și securistă nu a fost cam tot timpul la putere și înainte și după revoluție.

Și zici că acum vor sa facă ordine și curățenie în țară? Care om inteligent și cinstit vă crede?

#47
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 08:12, said:

Spre disperarea unora : cu drept de vot !!!!!!!!!!!!!!!!
Mare adevăr!
Sigur, nu e nici o mândrie că unul cu o morală și o responsabilitate socială mai joasă decât a unei euglene are drept de vot dar asta e, în rahatul numit "democrație", și proștii inutili care n-au bătut un cui în viața lor își pot da cu părerea despre mersul societății.
Țelul este să reduci numărul de proști prin educație, dacă nu le poți elimina dreptul la vot din cauza altor inutili care bat câmpii cu "drepturile omului" & shit!
Da' cum la noi educație înseamnă Abramburica & co e pe undeva normal ca jegurile să se înmulțească...

#48
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 08:04, said:

Dezvolta , te rog .
E foarte simplu sa acuzi fara a sti despre ce este vorba .
De ce sa muncesc la patron fara carte de munca , pe un salariu de mizerie , sa mai platesc si naveta ,
sa nu am carte de munca , sau daca am , sa platesc taxe si impozite uriase la stat ?
taxe si impozite platesc oricum ...dar nu te vad sa-ti freci neuronul sa te mai duci la un curs de meserii sa mai lucrezi pe ici pe colo ca deh asa se aduna gologanul ...uite de ce cred eu ca in loc sa produci infiletezi pe forum

#49
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

 86-APP, on 11 mai 2019 - 07:45, said:

Nu ne subminam nimic ...sintem siliti , se face totul pt asta .
Dovada sint anii din guvernarea actuala , cind cei pusi sa faca , au fost frinati la orice pas , prin orice metoda , legala sau nu .
Ce vor face multi ???
Multi nu vor avea ce face , ca dupa cum spunea amica lui Ciolos , cu drepturile cetatenesti se cam termina ...
Alta spunea ca proprietatea individuala trebuie sa dispara ....deci scapi de grija casei sau a altor bunuri ...
Bugetarii vor fi dati afara , deci statul nu va mai avea administratie ...probabil ca armata se va ocupa ...
Pensionarii , cum se spunea pe alt topic , sint jeguri si vor intra in program de lichidare ...
Vor face ordine ....
Da , acum apar instant citiva sa spuna ca sint pe aratura ...dar astea sint dorintele lor , spuse , afirmate , si intarite de vocalii frustrarati din strada .
......
Ce vei face TU ? Te descurci ! Nu mor caii cind vor ciinii ...si s-a inventat ecarisajul ! Mare atentie cui ii spui ca " te descurci " , ca in ziua de azi , a astora , a te descurca este egal cu hotia . Nu este azi " de bine " sa te orientezi sa-ti faci viata ok , trebuie sa stai ca ei , sa-ti curga balele din gura
...
mi se preling lacrimile suroaie pe cur, cand vad ca pesedeaua o vrut sa faca da nu o fost lasata. Pesedeaua o vrut sa faca  autostrazi sa fie autostrada si intre pocreaca si caracal, insa bubulii nu i-o lasat. Pesedeaua o vrut sa faca spitalii dar martienii nu i-o lasat. Pesedeaua o vrut sa ofere un invatamant mai bun dar balaurienii nu i-au lasat. Pesedeaua o vrut sa ofere servicii mai bune la stat dar reptilienii nu i-o lasat

Sunt asa de trist pentru pesede :( Ei au vrut.. dar duhul sfant nu i-o lasat

#50
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 kingsky, on 11 mai 2019 - 08:21, said:

taxe si impozite platesc oricum ...dar nu te vad sa-ti freci neuronul sa te mai duci la un curs de meserii sa mai lucrezi pe ici pe colo ca deh asa se aduna gologanul ...uite de ce cred eu ca in loc sa produci infiletezi pe forum

Si cine ar trebui sa plateasca cursul : ,, ca io n'am '' .
Vorba lu Moromete : n'am ma , n'am ; daca n'am , de unde sa-ti dau '' .
Nu intelegi ca n'am !?!
Noroc cu mitingurile electorale , ca ma mai plimb si eu si mai primesc si bani pentru una , alta .

#51
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,068
  • Înscris: 16.02.2017

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 08:29, said:


Si cine ar trebui sa plateasca cursul : ,, ca io n'am '' .
Vorba lu Moromete : n'am ma , n'am ; daca n'am , de unde sa-ti dau '' .
Nu intelegi ca n'am !?!
Noroc cu mitingurile electorale , ca ma mai plimb si eu si mai primesc si bani pentru una , alta .
Aaaaaa tu vrei pu.a ma,dasta postezi la misto.

#52
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 07:32, said:

In momentul de fata situatia este destul de clara , zorii secesionismului se apropie  .
Alesul poporului de la cotroceni are ordine clare si trebuie sa se conformeze ; pentru asta il inteleg .
Dar eu , EU , amaratul din ,, Cracanatii din Deal '' cum ar trebui oare sa reactionez ? ; asta nu prea mai inteleg .
Nu pricep de ce suntem singura tara din _ue care in mod constant , concentrat si concertat ne autosubminam economia  ,
ne radicalizam ,, pas cu pas '' ...
Frate cu frate se cearta pana la omor ; halal .
Cum ramane totusi cu existenta mea , traiul meu de zi cu zi ?
Mergi la partid si-ti iei blidul de fasole cu carnacior afumat&punga rosie cu ulei, zahar,... ce mai intrebari tembele!

#53
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

 madagascar123, on 11 mai 2019 - 08:29, said:


Si cine ar trebui sa plateasca cursul : ,, ca io n'am '' .
Vorba lu Moromete : n'am ma , n'am ; daca n'am , de unde sa-ti dau '' .
Nu intelegi ca n'am !?!
Noroc cu mitingurile electorale , ca ma mai plimb si eu si mai primesc si bani pentru una , alta .

Ai încercat să te angajezi la "stat"? Sau să te faci activist de partid? Nu-ți trebuie multe pentru asta :)

#54
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

 cap_tepos, on 11 mai 2019 - 08:14, said:



Dar... mai primesti ajutor social inca? Ca eu stiam ca partidul psd, un partid criminal deghizat in haine comuniste, pentru a place prostilor, a modificat legea inca de anul trecut:

https://www.mediafax...c-bani-17360745

Deci conform noii legi, nimeni nu mai primeste ajutor social daca respinge ofertele de angajare. Si nus ce ma face sa cred ca dumneata (ca si intreaga gloata ce suge ajutor social) nu pari sa fii omul ce sa se lipeasca de vreun servici, pentru ca un om normal si care cauta de munca pe principii sanatoase, (nu pe principiul "hai la munca sa muncim, da doamne sa nu gasim") gaseste de munca in perioada standard de somaj.

Ach, sau scuza-ma, dumneata probabil esti unul din aceia ce participa "voluntar" la mitinguri psd.
Pai el se duce la angajator "ba, io iau ajutor, nu am chef sa muncesc, dă-mi negație". Asa ca angajatorul, de nevoie ii da. Deci asistatul e acoperit legal, el nu a refuzat locul de munca. Ajutoarele merg in continuare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate