Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Facultatea de automatica

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
Alexxxxx1

Alexxxxx1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.05.2019
Salut , sunt in primul an la facultatea de automatica din craiova.Am terminat liceul pe profil mate-info ceea ce m-a facut sa dau la facultatea asta (o greseala deoarece mie in liceu nu-mi placea programarea de nicio culoare).Voiam sa va intreb daca s-a mai aflat cineva in situatia mea.Am impresia ca toate materiile ma depasesc si ma gandesc serios sa ma retrag de la facultatea asta,dar nu stiu unde m-as putea duce.

Edited by Alexxxxx1, 06 May 2019 - 09:47.


#2
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019
Ia vezi aici : http://ie.ucv.ro/ind...nerie-electrica

#3
Alexxxxx1

Alexxxxx1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.05.2019
Ma gandesc ca oricum daca termin facultatea asta nu o sa lucrez in domeniu , deoarece nu ma pricep

 c_marius80, on 06 mai 2019 - 09:53, said:

o sa arunc o privire

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Nu te pricepi la ce?
Daca nu iti place facultatea macar te-ai dumirit la timp. E vreun domeniu de care esti atras?

#5
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu prea te va ajuta nici o facultate dupa ce o termini, trebuie sa faci ceva pe cont propriu daca vrei sa ai activitate.
Majoritatea facultatilor sunt cu si despre matematica, fizica, chimie care se mai cauta pe piata.Deci unde te incadrezi?

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Pai ce domeniu te atrage, ce hobby-uri ai, ce iti place sa faci toata ziua?

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 09:46, said:

Voiam sa va intreb daca s-a mai aflat cineva in situatia mea.
Destui. Dar ce conteaza experienta lor? Nu se transfera oricat am dori sau nu.
La multi primii ani reprezinta o nebuloasa, nu vad lumina de la capatul tunelului dar spre final apare. Insa ei pricep ceva din materiile studiate. Tu daca spui ca nu se lipeste nimic de tine, e clar ca numai intuneric va fi.

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 09:46, said:

nu stiu unde m-as putea duce
Asta va trebui sa afli. Alege din jurul tau o profesie, profundeaz-o un pic si trage concluzii. Noi pentru tine nu putem.

#8
Alexxxxx1

Alexxxxx1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.05.2019
Sincer , tot stau si ma gandesc si am impresia ca nu ma pricep la nimic . M-am mai gandit la o scoala de subofiteri(politie , pompieri),dar asta nu ca m-ar atrage in mod deosebit.Altceva chiar nu imi imaginez ce as putea face.

#9
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:12, said:

Sincer , tot stau si ma gandesc si am impresia ca nu ma pricep la nimic . M-am mai gandit la o scoala de subofiteri(politie , pompieri),dar asta nu ca m-ar atrage in mod deosebit.Altceva chiar nu imi imaginez ce as putea face.
Pai ce faci toata ziua, tot n-ai spus ce preocupari si pasiuni ai, nu te apuca de ceva ce nu te atrage, pentru ca o sa regreti!

#10
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Toti vor in politie "sa intre" in ultima vreme, dar daca te repartizeaza intr-un capat uitat de lume si dormi intr-o masina ca nu ai nici caldura acolo iarna, ce faci?

Vezi in privat.

Edited by smiley2, 06 May 2019 - 10:28.


#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:12, said:

tot stau si ma gandesc si am impresia ca nu ma pricep la nimic
Pai sigur ca nu te pricepi, acum. Nu cauta pricepere ci dorinta de cunoastere a acelui domeniu. E altceva.

Edited by neagu_laurentiu, 06 May 2019 - 10:16.


#12
Alexxxxx1

Alexxxxx1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.05.2019

 Aldulescu, on 06 mai 2019 - 10:13, said:


Pai ce faci toata ziua, tot n-ai spus ce preocupari si pasiuni ai, nu te apuca de ceva ce nu te atrage, pentru ca o sa regreti!
  Imi place fotbalul , dar este tarziu sa ma mai duc acum . Sa ies cu prietenii ,sa calatoresc si sa ma joc pe calculator.Altceva nu prea ma atrage

#13
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:38, said:

Imi place fotbalul , dar este tarziu sa ma mai duc acum . Sa ies cu prietenii ,sa calatoresc si sa ma joc pe calculator.Altceva nu prea ma atrage
Nu trebuie neaparat sa fi jucator de fotbal, te poti face adica si arbitru, antrenor, manager, comentator sportiv, sunt foarte multe optiuni.


PS: dilema ta mi-a adus aminte de clipul asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2LCggmsCXk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Alexxxxx1

Alexxxxx1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.05.2019

 AlexEn, on 06 mai 2019 - 09:59, said:

Nu te pricepi la ce?
Daca nu iti place facultatea macar te-ai dumirit la timp. E vreun domeniu de care esti atras?
Fotbalul , dar m-am lasat odata cu intrarea la liceu . Acum este tarziu sa mai fac ceva cu acest hobby

 Aldulescu, on 06 mai 2019 - 10:51, said:



PS: dilema ta mi-a adus aminte de clipul asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2LCggmsCXk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Haha:))))) . Stiu videoclipul de cativa ani...m-a amuzat copios , dar acum cand ma gandesc ca sunt intr-o situatie ,oarecum,asemanatoare nu-mi mai vine sa rad ca pe vremuri :)))

#15
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:12, said:

Sincer , tot stau si ma gandesc si am impresia ca nu ma pricep la nimic . M-am mai gandit la o scoala de subofiteri(politie , pompieri),dar asta nu ca m-ar atrage in mod deosebit.Altceva chiar nu imi imaginez ce as putea face.
sistemul de invatat din Ro isi spune cuvantul... nu te-a ajutat sa afli pe ce drum ar trebui sa o iei

La automatica nu are sens sa mergi decat daca ti-a placut in scoala matematica/informatica

#16
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
daca chiar nu te pricepi la nimic, fa te politist

#17
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:38, said:

Imi place fotbalul , [..] Sa ies cu prietenii ,sa calatoresc si sa ma joc pe calculator.Altceva nu prea ma atrage
Adica sa stai degeaba. Mai lucreaza la fraza asta.

#18
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019

 Alexxxxx1, on 06 mai 2019 - 10:38, said:

Imi place fotbalul [ . ] Sa ies cu prietenii ,sa calatoresc si sa ma joc pe calculator.Altceva nu prea ma atrage

...nici macar fetele ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate