Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mirosurile la fete

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#37
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

 radup, on Sep 5 2006, 03:39, said:

Foarte multe nu se spala.
Ai facut tu cercetari de piata?

#38
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003

 xella, on Sep 5 2006, 04:27, said:

Ai facut tu cercetari de piata?

Am un prieten ginecolog .

#39
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

 radup, on Sep 5 2006, 04:29, said:

Am un prieten ginecolog .
Ok, te cred ca igiena precara poate fi un motiv si te cred ca ai un prieten ginecolog, dar refuz sa cred ca sunt chiar atat de multe.

Poate ai dreptate, nu te mai contrzic! Dar oricum... e oribil!

#40
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Eu nu imi pot inchipui cum cineva se poate suporta daca nu e curat, poate eu sunt maniac de fac doua sau uneori chiar 3 dusuri pe zi cand e super cald.
Cred ca ma bucur ca nu am dat peste nici o fata care sa aiba mirosuri neplacute, ci doar peste cele care cu mirosul propriu m-au scos din minti  :P

#41
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

 icynoangel, on Sep 4 2006, 16:05, said:

N-am intalnit fete (adica nu am avut nici o prietena) care sa miroasa urat. Insa au fost doua fete care emanau un miros extraordinar de placut, ceva cald si foarte puternic, nu pot defini. N-am idee ce reactie chimica se desfasura in corpul lor sau in contact cu mine. Cert este ca lucrul asta nu tinea de deodorant / parfum sau alte cosmetice. Bizar. Are cineva o explicatie, a intalnit cineva asa ceva, sau e doar imaginatia mea din nou?  :huh:
feromonii emanati de tipa :) si probabil erati si compatibili intre feromoni si asa se explica atractia nebuna fata de fata respectiva

 radup, on Sep 5 2006, 03:39, said:

Foarte multe nu se spala. Sunt cazuri cand nu stiu reguli de igiena elementara si se spala in sens invers decat cel firesc. ( de la anus catre vulva si rezultatul sunt infectii urinare. etc)
de acord + ca probabil isi dau cu sapun/gel de dus la pasarica o singura data ...nu-i de ajuns.eu cel putin de trei ori o fac in cadrul aceluiasi dus :D si rezultatul e super : proaspata si igienizata, fara urma de murdarie :P .

#42
tkshinobi

tkshinobi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
de 3 ori zici?nici excesul asta nu e bun.de multe ori face chiar mai mult rau decat bine.am intalnit doua cazuri.

on topic: am eu o colega de serviciu, care emana un miros greu in fiecare vineri  :puke: mai si fumeaza.and yes, no gum :peacefingers:  ;)

#43
Angelle

Angelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2006

 Meltdown, on Mar 8 2006, 15:52, said:

Am observat la majoritatea fetelor faptul ca  1-4 zile pe luna degaja un miros neplacut ( in special din cavitatea bucala).

Sau am eu un nas mai sensibil ?
i-a fa tu o mica legatura intre perioada , organism , si cea ce zici tu . fa o mica analiza anatomica ....

#44
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006

 Angelle, on Sep 21 2006, 04:04, said:

i-a fa tu o mica legatura intre perioada , organism , si cea ce zici tu . fa o mica analiza anatomica ....

chiar si in perioada aia ..tot nu mirosi urat daca respecti igiena corporala...
ma gandesc ca e posibil sa zicem ca ramai in mijlocul muntilor...transpirata de efort , fara o sursa de apa sau fara servetele igienice la tine :D si atunci cred ca emani mirosuri mai putin placute ....dar in mod normal nu vad cum s-ar putea intampla asta doar daca nu te speli cu zilele  :puke:

#45
zipperboy

zipperboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 18.09.2006
:D  :D  :D

   Ce observatie, D-le!!!


   De mult n-am mai distrat asa de bine!

:D

#46
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Feromonii or fi fost de vină. Am avut și eu cazuri din astea. Am urmărit o tipă 2 străzi din cauza mirosului. :lol:

#47
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

 maxy, on Sep 21 2006, 10:23, said:

Feromonii or fi fost de vină. Am avut și eu cazuri din astea. Am urmărit o tipă 2 străzi din cauza mirosului. :lol:

inseamna ca avea 4 picioare de ai prins-o abia dupa 2 strazi?  :w00t:

io am remarcat altceva: acelasi parfum, aceeasi femeie, dar, cateodata, combinatia miroase altfel decat de obicei

#48
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Mie mi se spune mereu ca miros frumos. Ce modesta sunt...
Da' zau de nu e asa! :D
Soare, vant puternic, mirosul rezista! Frankfurt, ploaie etc...

 kretzu77, on Sep 22 2006, 19:27, said:

io am remarcat altceva: acelasi parfum, aceeasi femeie, dar, cateodata, combinatia miroase altfel decat de obicei
Asta nu am remarcat niciodata, dar mi se pare foarte interesant cum acelasi parfum miroase diferit de la o piele la alta.

Edited by Tabu, 22 September 2006 - 18:34.


#49
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

 kretzu77, on Sep 22 2006, 19:27, said:

inseamna ca avea 4 picioare de ai prins-o abia dupa 2 strazi? :w00t:

io am remarcat altceva: acelasi parfum, aceeasi femeie, dar, cateodata, combinatia miroase altfel decat de obicei


Nu, am vrut sa fiu discret. :D



Depinde si de "body chemistry", de caldura emanata de corp si tot asa...

#50
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

 maxy, on Sep 22 2006, 19:48, said:

Nu, am vrut sa fiu discret. :D

discret discret, dar 2 strazi?
io nu pot sa fiu discret mai mult de 50-70m  :w00t: (cred ca ma tradeaza ochii iesiti din orbite   :notangel: )

Edited by kretzu77, 22 September 2006 - 19:29.


#51
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006
OK, daca ziceti voi, asa e, dar eu nu am vazut la nimeni chestia asta cu 1-4 zile. Ori laie, ori balaie, uneori cu pauze :) . Si daca tot am dat-o pe igiena generala, daca nu transpiri, teoretic incepi sa mirosi urat dupa cateva zile, 2-3, chiar mai mult, depinde de om, asta nu inseamna, doamne fereste, ca as recomanda asa ceva, dar nu cred ca igiena generala are vreo legatura aici, desi probleme cu sistemul digestiv sau respirator pot fi si pot provoca si neplaceri de genul mirosurilor astora neplacut. Dar cunosc persoane carora nu le-au mirosit niciodata gura a nimic, mai ales neplacut, chiar daca nu faceau nimic special in acest sens... raman unele semne de intrebare pentru ceilalti...

#52
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 berlinish, on Sep 9 2006, 16:07, said:

feromonii emanati de tipa :) si probabil erati si compatibili intre feromoni si asa se explica atractia nebuna fata de fata respectiva

Feromonii n-au miros.  :P

#53
Alessia

Alessia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.09.2006
Chiar am ras bine cand am auzit faza cu alinierea planetelor....dar sincer nu cred ca toate fetele miros.Cat despre mirosul cavitati bucale poate fi o probleme de la stomac sau pur si simplu lipsa igienei.Am auzit cazuri de fete f.ingrijite si super dragute si aranjate dar care nu au si o igiena intima.Deci nu neaparat cine pare ingrijit este asa cu adevarat.

P.S Poate fi problema hormonala

Edited by Jaqueline, 28 September 2006 - 13:26.


#54
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006

 Fr3ak, on Mar 9 2006, 19:57, said:

eu am un pic de senzație de vomă când perii limba (câteodată și când spăl măselele din spate). e folositoare oricum metoda. nu am înțeles însă niciodată rostul aței dentare. când mă spăl pe dinți, mă asigur (cât pot) că nu mi-au rămas resturi între dinți. pentru mirosurile emanate de stomac recomand pastilele alea eferverscente, deja sunt o grămadă de tipuri, prima oară au apărut alea plus. nu acesta este rostul lor, dar mi se pare că au ceva efect și în acest sens. sau bicarbonatul de sodiu, după mâncăruri unsuroase, ajută la digestie (corectați-mă dacă greșesc). la carii nu prea ai ce să faci decât să le repari, că oricum trebuie! :P


Spala-te bine pe dinti si apoi da o tura cu ata dentara prin fiecare spatiu interdentar si apoi incearca sa mirosi...daca rezisti hehe, dupa aia trage concluzia necesara.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate