Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Mirosurile la fete

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#73
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postdiorama, on Dec 17 2006, 17:10, said:

asta cu "miroase a sange" m-a amuzat tare :roflmaofast:  lichidul menstrual este steril, in conditii normale (adica fara infectii). nu miroase! doar daca nu te speli sau daca nu schimbi cele necesare pe acolo incepe sa deranjeze la nas.
Și marmota învelea ciocolata...

#74
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmufă, on Dec 17 2006, 18:21, said:

Și marmota învelea ciocolata...
mufa, m-am corectat, am zis ca are miros specific! oricum, ideea e in felul urmator. lichidul menstrual nu pute el de la sine, in interiorul corpului. nu e ceva murdar. capata mirosul ala greu abia in momentul in care se descompune (sau in mod particular cand exista infectii). d-aia am spus intr-un post mai sus ca un absorbant pute, in timp ce un tampon intern nu, si adaug acum ca are un miros specific dar nu deranjantn nu pute! si am incheiat.

Edited by diorama, 17 December 2006 - 18:49.


#75
madlex

madlex

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 11.07.2003
Se poate intampla la tine ca sangele sa nu miroasa in perioada de menstruatie.

Dar cred ca toti baietii care au avut macar 2 prietene si 4 clase primare stiu ca "ciclu' pute".

Jesus ,unde traiesti ?

Avusesem un coleg in generala , care "s-a jucat cu o colega" prin budele scolii (asta ca sa vedeti ce fac
copii :) ) care a uitat sa ii precizeze ca sta la stop , si toata clasa a mirosit dupa ce s-au intors petrecaretii.

Era aia nespalata ???Sa fim seriosi..

#76
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmadlex, on Dec 17 2006, 18:30, said:

Se poate intampla la tine ca sangele sa nu miroasa in perioada de menstruatie.

Dar cred ca toti baietii care au avut macar 2 prietene si 4 clase primare stiu ca "ciclu' pute".

Jesus ,unde traiesti ?

Avusesem un coleg in generala , care "s-a jucat cu o colega" prin budele scolii (asta ca sa vedeti ce fac
copii :) ) care a uitat sa ii precizeze ca sta la stop , si toata clasa a mirosit dupa ce s-au intors petrecaretii.

Era aia nespalata ???Sa fim seriosi..
mai, vad ca ma fac inteleasa greu. mai repet. nu pute el de la sine, pute in afara corpului cand, in contact cu aerul si alte chestii se descompune, si o face foarte repede! atunci incepe sa deranjeze!

#77
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postdiorama, on Dec 17 2006, 18:33, said:

mai, vad ca ma fac inteleasa greu. mai repet. nu pute el de la sine, pute in afara corpului cand, in contact cu aerul si alte chestii se descompune, si o face foarte repede! atunci incepe sa deranjeze!
da-mi voie sa te contrazic :)
sangele are miros. de la sine. mai ales cel menstrual

#78
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postrox, on Dec 17 2006, 18:39, said:

da-mi voie sa te contrazic :)
sangele are miros. de la sine. mai ales cel menstrual
eu am zis ca nu pute de la sine, nu ca nu miroase de la sine.

#79
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
termenul de "pute" e relativ, variaza de la nas la nas. :)

#80
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
am zis in posturile mele, mirosul lui specific exista, care ala e relativ, de la nas la nas, de la organism la organism. insa cand am zis ca pute, ma refeream la miasme greu de suportat :P  please, hai sa incheiem totusi, ca s-a declansat o discutie lunga si ne contrazicem degeaba.

Edited by diorama, 17 December 2006 - 18:48.


#81
afterdeath

afterdeath

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 702
  • Înscris: 27.10.2006
Fată, ţi-a explicat lumea, şi neavizată şi avizată, că pute, normal că în contact cu aerul, că doar nu e bacterie anaerobă.

#82
madlex

madlex

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 11.07.2003
Auzi dar fara nici o ironie.
Daca stim ca "pute" in contact cu aerul ...cum putem stii ca nu pute acolo inauntru..

Eu cel putin pana acum nu am bagat capu' cu totu ?(glumesc)
si nici nu am reusit sa miros sub apa..

Inteleg ce ai vrut sa spui , dar nu cred ca oamenii au inteles la nivel vaginal treaba..ci la nivel
nazal :).

#83
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmadlex, on Dec 17 2006, 19:01, said:

Auzi dar fara nici o ironie.
Daca stim ca "pute" in contact cu aerul ...cum putem stii ca nu pute acolo inauntru..

Eu cel putin pana acum nu am bagat capu' cu totu ?(glumesc)
si nici nu am reusit sa miros sub apa..

Inteleg ce ai vrut sa spui , dar nu cred ca oamenii au inteles la nivel vaginal treaba..ci la nivel
nazal :).
da, pai si eu tot asa cred ca au perceput. oricum, in interiorul organismului, cum a spus si rox, lichidul menstrual provine din mediu steril. am mai spus, mirositi un tampon :P

#84
madlex

madlex

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 11.07.2003

View Postdiorama, on Dec 17 2006, 19:04, said:

da, pai si eu tot asa cred ca au perceput. oricum, in interiorul organismului, cum a spus si rox, lichidul menstrual provine din mediu steril. am mai spus, mirositi un tampon :P

Oricum treaba asta nu cred ca o sa o incerce nimeni  :nonobad:

#85
dr_paul

dr_paul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 28.08.2006
E voie necro pe forumurile astea ? (totusi threadul era deja de 2 luni)
Pute !! :puke: threadu nu altceva !

Si sangele are miros specific, eu i-as zice 'intepator' cam asemanator cu rugina (doar animalele de prada dupa ce crezi ca se orienteaza?)
Sangele menstrual.. depinde de nas dupa cum a spus cineva :)

#86
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Ba ati innebunit o lume cu mirosul de sange...  :peacefingers:

Ma lamureste si pe mine cineva in legatura cu:

View Postberlinish, on Sep 9 2006, 15:07, said:

feromonii emanati de tipa :) si probabil erati si compatibili intre feromoni si asa se explica atractia nebuna fata de fata respectiva

View Postsabian, on Sep 24 2006, 10:07, said:

Feromonii n-au miros.  :P

(Povesteam intr-un post anterior despre un miros foarte placut, cald si foarte puternic, nu il pot descrie altfel).
Care ar fi explicatia? Unde as putea citi despre asa ceva? Parfumurile mi se par jucarii pe langa chestia asta... I wanna know.  :cursing: (ma macina, ma macina... help... gata m-a macinat  :rolleyes: )

#87
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
Au feromonii miros?

Toti cei care au mirosit o sticluta de feromoni si au un bun simt al mirosului ne pot spune ca are miros. Este un miros care aduce a mosc, care unii spun ca seamana cu "B.O.". Asa miroase un feromon particular: androstenone. Mirosul feromonilor nu este detectat de sistemul nostru. Acesta este simtit numai de anumite organe prezente in nas si nu de simtul normal al mirosului. Deci, adevaratul efect al feromonilor se face simtit in subconstient si nu este obligatoriu sa se simta acel miros de mosc. Este doar un miros subliminal. Este ca si cum ar exista un sunet pe care nu il auzi spre deosebire de altele. Mirosul de feromoni exista, dar in realitate nu-l simti din cauza celorlalte mirosuri prezente in jurul tau. De aceea multi folosesc un parfum bun, realizat din extracte naturale si feromoni. Astfel, purtand un astfel de parfum vei trezi simtil de miros al "tintei" si va fi afectata mai mult de feromoni.



si sunt sigura ca pretenu' google iti poate spune mult mai multe daca-i dedici cateva minutele :)

#88
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Multumesc, ma gandeam ca poate sunt pe o pista gresita si nu are legatura cu feromonii. Stupid me...

#89
begrave2

begrave2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.08.2009
Salut.
Imi amintesc si eu cand eram in clasa I. Luati aminte clasa I, deci o perioada timpurie a vietii.
Aveam o colega (norocul meu nu de banca), mirosea foarte urat, a rahat, imi cer scuze de expresie.
Si cred ca mirosul provenea de la tot corpul.

Personal cred ca e o chestie genetica si imi pare sincer rau pt persoanele care sufera dn cauza asta.

#90
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
:lol: , de asta ma bucur eu ca am revenit pe softpedia
mai vad un topic de genul astuia si ma binedispun instant

pai , pt ca nu se spala ( fac economie la : detergent , sapun ,apa ) = igiena precara
sau
cauze hormonale
cauze ce tin de alimentatie
fumat excesiv
neutilizarea (corecta) a produselor cosmetice
...
( nu vbesc de cauze de ordin medical)

sau poate  :rolleyes:  le-a zis vreun domn care aspira la farmecele lor , ca-s mai atractive cu mirosul\izul lor natural
sunt si dintr-astia  :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate