Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Samsung Galaxy S10e

  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#127
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu as astepta si as lua S20 simplu. Mai mult de 3500 nu o sa fie. Peste 2-3 luni o sa fie poate la 2800-3000.

#128
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Am cumpărat acum 3 zile s10 e de la Emag. O zi a mers superb, toate bune și frumoase, pana când a făcut update la 10. De atunci nu mai întra în Facebook și nu mai downloadeaza nicio aplicatie de pe magazin. O să-i fac retur mâine.

#129
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
E clar o problema de soft. Da-i un reset dupa update la Android 10, apoi configureaza de la zero, introdu din nou contul google. Pentru atata lucru, nu faci retur :)

Edited by george75m, 02 February 2020 - 09:56.


#130
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu exista telefonul perfect.Probleme software vor fi mereu si nu din cauza producatorului fiindca el si-a testat update.ul,din cauza sutelor de aplicatii,prost scrise,prost optimizate sau fara suport pentru OS.ul superior proaspat instalat.Din acest motiv cine foloseste android de ani de zile stie ca trebuie o resetare cand treci la un OS superior,ca acum pe Android 10.Nu trebuie sa-mi spuna producatorul,imi spune experienta.
  Pe Note9 i-am facut update la Andoid 10.I-am dar reset imediat,configurat,setat,instalat..Functioneaza mai bine ca la achizitie.E alegerea fiecaruia.
  Desi la Iphone altfel stau lucrurile am intalnit destule buguri si acolo in urma update.urilor.Ultima data pe Iphone X cu 13.le nu mergea Face Id.ul nici mort.Reset!

#131
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Uite un exemplu de aplicatie neoptimizata.Screen facut acum.

#132
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Baieti, stati prost cu nervii. Se vede ca n-ati prins vremurile cu reinstalari de windows, ecrane albastre, probleme cu drivere.
Dadeai 1000 $ pe un PC, dar nu te gandeai dupa 2 zile sa-l returnezi. Iar instalarile le faceai de pe diskete, pana sa apara CDROM-ul.
De internet nu se auzise, ca sa cauti solutii pe forum.
Sapai, pana functiona bine, totul din pasiune, nu din mandria de a avea cel mai tare telefon, ca acum.
Luati-o calm... Soft-ul se reinstaleaza daca nu merge bine, cata vreme hardware este perfect functional.

Edited by george75m, 02 February 2020 - 16:02.


#133
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Se presupune ca lucrurile evolueaza, ai zice ca au invatat ceva macar de la ultimele 3-4 update-uri, dar....nu !

#134
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Nu vad sa fie probleme in masa la update, asa ca daca unul a patit o problema, nu e mare scofala, mai ales ca softul e gratuit, nu a dat bani pe el.
Ce nu-mi place mie este faptul ca nu poti ascunde notificarea de update, daca nu vrei sa-l faci.

Edited by george75m, 02 February 2020 - 19:15.


#135
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
George iti multumesc ca ma consideri atat de tanar.Am sarit pe s10 care mi se pare si mai fluent si mai ok ca marime a ecranului pentru ochii mei imbatranito.Am apucat tot felul de vremuri George dar acum vrem si noi ca tot consumatoru' sa fim rasplatiti pentru banii dati nu sa intram noi in soft si sa facem rootari si trebusoare.

#136
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Nu trebuie "rootari si trebusoare" Posted Image, eu am S10 cu android 10 si merge uns.
Daca ti-a mers impecabil cu android 9, telefonul e bun. Probabil s-a intamplat ceva cu contul tau google, din moment ce nu te poti loga la facebook si nu poti instala aplicatii din play.
Da-i un reset la valorile din fabrica si reinstaleaza totul, asa cum ai facut acum trei zile cu Android 9 si sigur va merge bine.
Sa-l stapanesti sanatos.

Edited by george75m, 03 February 2020 - 00:24.


#137
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Am sarit deja pe s10 simplu.Merci.Sanatate si tie!

#138
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View Postgeorge75m, on 02 februarie 2020 - 19:09, said:

Nu vad sa fie probleme in masa la update, asa ca daca unul a patit o problema, nu e mare scofala, mai ales ca softul e gratuit, nu a dat bani pe el.
Ce nu-mi place mie este faptul ca nu poti ascunde notificarea de update, daca nu vrei sa-l faci.
Se poate ascunde sa nu apara pe bara de notificari, chiar dezactiva sa nu mai apara vreodata !
La mine apare doar daca trag de bara de notificari si in trecut cand am dezactivat update-urile vreme de aproape 2 ani nu a aparut !

#139
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010
Eu am S10e si nu i'am dat reset dupa update-ul la Android 10 si merge impecabil! La fel cum a mers din mai 2019 de cand l'am luat...si am si eu destule aplicatii si stau pe fb, twoo, hi5, tagged, badoo, etc...

#140
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
pret foarte bun la emag
1.754,99 Lei

are se justifica diferenta de pret in dotari a unui S10 ?

Edited by liberlamare, 07 February 2020 - 07:36.


#141
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Salutare. Ma poate ajuta cineva? Incerc sa asociez banda B5 la Huawei Health si nu pot. Huawei Mobile Services se inchide.  Am un Samsung S10e varianta 9700. Multumesc

#142
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 15.02.2010
Asi avea doua intrebari, da îl voi cumpara. Telefonul acesta are setare in meniu ca sa raspunda automat cand il duci la ureche atunci când te suna?
Ecran activ inteligent, ca să ramana ecranul aprins cât îl privim?

#143
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Setarea tine de OS, pe Pie nu este, mai mult ca sigur nici pe 10 nu este.
Androidul stie sa stea aprins daca te uiti la el inca de pe Android 7.
Pentru raspuns apel eu am setat sa pot raspunde prin apasarea tastei Volum Up !

Edited by SSpantzer, 12 February 2020 - 23:16.


#144
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Merita? https://www.olx.ro/o...te-IDdm11s.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate