Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Alhzeimer - azil ?

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostNoua_pe_site, on 18 aprilie 2019 - 21:56, said:

Unde in Buc sau imprejurimi se ofera tipul asta de ingrijire ?
Eu am cautat pe raza a sase judete si nu am gasit ceva convenabil calitate-pret. Iti doresc succes!

Pune-te in locul lui/ei.

Edited by daniMMM, 18 April 2019 - 22:26.


#38
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010
Nimeni nu are nimic bun de spus pe subiectul asta .Ma asteptam la asta dar speram sa gasesc aici ceva mai mult decat am gasit pe google. Absolut toate caminele care apar la cautare au revizii proaste cu povesti de groaza.

#39
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostNoua_pe_site, on 18 aprilie 2019 - 22:37, said:

Nimeni nu are nimic bun de spus pe subiectul asta .Ma asteptam la asta dar speram sa gasesc aici ceva mai mult decat am gasit pe google. Absolut toate caminele care apar la cautare au revizii proaste cu povesti de groaza.
Aia-ti spun, tine-l acasa, altfel vei cheltui bani si timp aiurea . Gaseste pe cineva sa stea cu persoana acasa. Eu am avut avantajul ca am afacerea acasa, altfel....nu stiu ce ne faceam.Gandeste bine de la inceput, altfel vei regreta.

Edited by daniMMM, 18 April 2019 - 22:44.


#40
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,540
  • Înscris: 18.10.2011

View PostNoua_pe_site, on 18 aprilie 2019 - 22:37, said:

Nimeni nu are nimic bun de spus pe subiectul asta .Ma asteptam la asta dar speram sa gasesc aici ceva mai mult decat am gasit pe google. Absolut toate caminele care apar la cautare au revizii proaste cu povesti de groaza.

Exista vreun  site care ofera review-uri de incredere?

La o prima cautare pe net (adica 5 minute, deci nu te poti baza): fie nu au preturile (nu sunt puse tarifele), fie sunt pe la 2000-3000 de lei. Acum ma intreb cat te poti baza...

Edited by aaaa4567, 18 April 2019 - 22:59.


#41
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010

View PostdaniMMM, on 18 aprilie 2019 - 22:43, said:

Aia-ti spun, tine-l acasa, altfel vei cheltui bani si timp aiurea . Gaseste pe cineva sa stea cu persoana acasa. Eu am avut avantajul ca am afacerea acasa, altfel....nu stiu ce ne faceam.Gandeste bine de la inceput, altfel vei regreta.

O sa vb maine cu sor'mea si frate-miu sa vad ce parere au si ei desi , am zis deja , nu cred ca or sa vrea sa se ocupe personal. La ce gura spurcata are mama sincera sa fiu nici eu nu as vrea sa ma ocup de ea daca as fi in tara da' nici de izbeliste nu o pot lasa asa ca incerc sa gasesc cea mai buna solutie pentru ea.

View Postaaaa4567, on 18 aprilie 2019 - 22:53, said:

Exista vreun  site care ofera review-uri de incredere?

La o prima cautare pe net (adica 5 minute, deci nu te poti baza): fie nu au preturile (nu sunt puse tarifele), fie sunt pe la 2000-3000 de lei. Acum ma intreb cat te poti baza...

Preturile nu sunt afisate dar ma gandesc ca tre sa fie pe undeva pe la 3000-4000 lei plus ca-s in functie de capacitatea bolnavului. Am citit review-ul unui camin si-s trei recenzii exact la fel dar de la useri diferiti. La un altul spunea cineva ca toti batranii sunt tinuti in pat cu pampers chiar daca sunt deplasabili si se pot duce singuri la toaleta.....cum sa te lase inima sa trimiti pe cineva acolo ?

#42
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
@Noua_pe_site, iti scriu asta doar sa te incurajez si sa fii tare. Nu va fi usor si sper sa gasesti solutii si taria de a trece mai departe. Desi poate o sa par cinic, dar roaga-te sa treaca repede. De dus pe cealalta lume se duce....e doar o chestiune de timp. Important este ca timpul sa nu fie lung si cu cat mai repede, cu atat mai bine. Nu o lua in nume de rau, te rog.

O spun si din cunostinta de cauza de AVC si de Alzheimer. Nu vreau sa intru in detalii pentru ca imi provoaca amintiri si nu vreau sa spun mai mult.

Succes.

#43
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,540
  • Înscris: 18.10.2011
Initiator, poti cauta ce au mai spus altii pe site in legatura cu subiectul:

https://www.google.c...trani softpedia

Poate fi util... Eu as incerca sa intru in legatura cu cativa useri, eventual pe privat, asta in cazul threadurilor mai noi.

#44
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010

View Posttehnics, on 18 aprilie 2019 - 23:17, said:

@Noua_pe_site, iti scriu asta doar sa te incurajez si sa fii tare. Nu va fi usor si sper sa gasesti solutii si taria de a trece mai departe. Desi poate o sa par cinic, dar roaga-te sa treaca repede. De dus pe cealalta lume se duce....e doar o chestiune de timp. Important este ca timpul sa nu fie lung si cu cat mai repede, cu atat mai bine. Nu o lua in nume de rau, te rog.

O spun si din cunostinta de cauza de AVC si de Alzheimer. Nu vreau sa intru in detalii pentru ca imi provoaca amintiri si nu vreau sa spun mai mult.

Succes.

Multumesc technics. Nici macar nu a trecut un an de cand l-am ingropat pe tata din cauza unui avc asa ca nu am nevoie de mai multe detalii , stiu exact cum te simti si de ce nu vrei sa iti amintesti. Nu o iau in nume de rau , tocmai ii spuneam colegului ca daca mi se intampla mie sa faca bine sa ma duca in padure si sa ma impuste.


View Postaaaa4567, on 18 aprilie 2019 - 23:26, said:

Initiator, poti cauta ce au mai spus altii pe site in legatura cu subiectul:

https://www.google.c...trani softpedia

Poate fi util... Eu as incerca sa intru in legatura cu cativa useri, eventual pe privat, asta in cazul threadurilor mai noi.

Multumesc , o sa le citesc mai pe seara . Pe privat nu stiu daca vor oamenii sa fie contactati mai ales daca a trecut ceva timp de atunci.

http://www.alzheimer...o/servicii.html astia nu au nici o recenzie , de ce oare ?

#45
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostNoua_pe_site, on 18 aprilie 2019 - 23:13, said:

O sa vb maine cu sor'mea si frate-miu sa vad ce parere au si ei desi , am zis deja , nu cred ca or sa vrea sa se ocupe personal. La ce gura spurcata are mama sincera sa fiu nici eu nu as vrea sa ma ocup de ea daca as fi in tara da' nici de izbeliste nu o pot lasa asa ca incerc sa gasesc cea mai buna solutie pentru ea.

Tata, dupa ce ca avea gura spurcata, incerca sa se si apere crezand ca-i fac rau cand il schimbam si-l spalam. Asta a fost situatia,te mai enervezi din cand in cand,dar trece.. Probabil ca asa faceam si eu cand eram mic si ma schimba si ma spala el.Ce sa fi facut? Sa-l fi scos in strada?Un strain nu-l ingrijeste cum il ingrijiti voi, indiferent de cat platiti. Plus ,ca daca tii la mama ta, vei fi tot timpul cu inima stransa.

#46
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
De ce insisti cu Bucureștiul? Cauta mai spre Valea Prahovei. Da-i tare cu dosarul pentru grad de handicap. Dureaza cateva luni. Cele mai multe camine ( ca sa nu zi toate ) care accepta vârstnici, sunt orientate spre bolile psihice. Este o realitate evitată de ipocriți. 99,9 % dintre bătrânii care au nevoie de azil , au afectiuni psihice. Este exclus sa ingrijesti un astfel de bolnav acasa.

Edited by JurasikMan, 19 April 2019 - 08:51.


#47
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Colega , te duci sa vezi cu ochii tai .Ce spune lumea ...
Acasă este inuman.Inuman pt bolnav dar și pt voi
Nu recomand .


#48
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010

View PostJurasikMan, on 19 aprilie 2019 - 08:47, said:

De ce insisti cu Bucureștiul?

Pentru ca sor'mea sta in Buc si frate-miu la 40 de km departare. Daca e mai aproape se pot duce sa o vada dar daca e la mama naibii in tara sigur nu ajunge niciunul la ea.

View Post86-APP, on 19 aprilie 2019 - 11:30, said:

Colega , te duci sa vezi cu ochii tai .Ce spune lumea ...
Acasă este inuman.Inuman pt bolnav dar și pt voi
Nu recomand .

Am un prieten care are o sora ce lucreaza intr-un camin si o sa ma sune mai pe seara sa-mi dea mai multe detalii. Momentan pare sa fie cea mai buna solutie pentru ca tipa lucreaza acolo, o cunosc personal si e o fata tare de treaba.

#49
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostNoua_pe_site, on 18 aprilie 2019 - 19:37, said:

Tin minte ca era un topic pe aici despre azile de batran si cred ca tin minte si userii care au postat dar la vremea aia nu ma interesa subiectul. Acum ma intereseaza si nu-l mai gasesc.

caut azil de batrani
https://forum.softpe...zil-de-batrani/

Camin de batrani - un rau necesar
https://forum.softpe...un-rau-necesar/

Probleme de acest gen necesita prezenta ta la fața locului, daca nu ai pe cineva pe care sa te poti baza 100 la 100.

#50
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010
Las informatia aici in caz ca sunt alte persoane care or sa aibe nevoie de ea. Momentan , nu pot spune nimic despre acest camin si sper din tot sufletul sa nu revin cu , comentarii negative dar dupa discutiile telefonice avute cu persoana care se ocupa de internari pare sa fie un loc bun.
http://www.caminmill...i-servicii.html

Costul este de 3000 lei plus alte 300 pentru pampers si nu stiu cat vor fi medicamentele.

#51
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Ti-am recomandat sa vezi cu ochii tai , pe cit posibil in afara orelor de vizita . sa fie cu acces liber la ce ora vrei . sa vezi , sa auzi si sa mirosi ! da , este foarte important mirosul . Asta spune tot despre ingrijirea batrinilor .

#52
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,038
  • Înscris: 26.01.2010

View Post86-APP, on 23 aprilie 2019 - 17:05, said:

Ti-am recomandat sa vezi cu ochii tai , pe cit posibil in afara orelor de vizita . sa fie cu acces liber la ce ora vrei . sa vezi , sa auzi si sa mirosi ! da , este foarte important mirosul . Asta spune tot despre ingrijirea batrinilor .

Foarte buna recomandarea dar cum fac asta cand eu sunt in SUA si mama in RO ?
Aici lucreaza sora fostului meu , e suficient de aproape pentru sor'mea si frate-miu sa se duca sa sa o vada si nu am gasit nici un comentariu prost la adresa lor.

#53
min_nis

min_nis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2009

View Post86-APP, on 18 aprilie 2019 - 20:17, said:



Nu cred ca trebuie . Cind cautam eu azil , in multe locuri erau parinti cu copii afara . Copiii plateau si astia se ocupau . Chiar vazusem la cineva niste femei care au fost aduse " la pat " si le pusese pe picioare sau persoane care stateau la pat , fara escare .... La astia incepea de la 1000E.

Vreau su eu un nume daca stii , de azil din asts de care zici ca platesti incepand cu 1000 e dar macar livreaza ceva de banii astia ....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate