Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Booster Testosteron <Fara gica contra>

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View Postbigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 18:23, said:

sa fiu sincer absolut nimic nu e 100% ,nici betaalanina , nici creatina , nici citrulina malat , nu ma crezi cate persoane cu fail si sistem ce respingeau suplimentele exista ? Iti arat si cete de oameni cu lopeti si bate in flacari de la vaslui ce zic ca proteina nu face bine, ca sunt "substante" , "steroizi" , "faina" , "concentrate de pui , nisip etc
La fel e demonstrat si nu se sfiesc in fitness oamenii sa zica , dar depinde ce are , ca zincul , magneziu ,vitamine b,d3 ginseng , ashwaghanda , etc etc au efecte ? Cica tribulusul nu ar avea efecte asupra musculaturii sau testosteronului dar cica tot te face mai agresiv , mai energic , ceea ce indirect (nu din joben) duce la crestere de testosteron si MASA. sau scaun , forta ,gaturi si spate rupte cum au oamenii ,nu e treaba mea

Ati bagat pesimism Posted Image)) , eu ma antrenez dar ma simt foarte nesigur si anxios (si literalmente si la figurat , si se stie ca ajuta la controlul astora boosterul)

indreptari Posted Image)) fac mai nou dar oricum ,in ziua de azi se stie ca nu mai conteaza greutatea sau forma. Ci Consistenta,stiu ca sparg al patrulea zid dar eu nu am chef de vorba acum ca m am intristat



daca pui problema asa ... hai sa nu incep sa jignesc ,dar da.
Daca e , nu ai ce sa rezolvi sau ce sa incepi ca ultima oara cand am fost la doctorul de fam , si am facut controlul periodic, mi am dat drumu la Freud sa zic ca sportul pe care il practic e culturism si e ceea ce vreau sa fac in viitor , si mi a tot tinut predica ca sunt perfect si mi am atins limitele potentialului genetic si sa ma uiit la mine ca am muschii asa bine profilati si sunt vene proeminente , sunt deja maxim crescut , dar sunt un Fakiru de 1.65 cu 63 de kile , nu am spus asta dar, m a trimis la psiholoc ca sunt prea trist si anxios si ca nu e deloc sanatos si draci sa o gaseasca ... daca stii ce jignit ma simt...

nu, tribulus doar il face pe ala micu' de la parter sa se trezeasca mai des si nimic mai mult.  e doar un afrodisiac. asta nu inseamna ca iti creste nivelul de test.
uite aici demonstrat stiintific
https://www.scienced...378874105003314

e clar ca tu ai altfel de probleme si ti-o spun fara nici un fel de rautate ca un supliment nu ti le va rezolva.
nu mai cauta produse minune fiindca deziluzia va fi brutala si vei ajunge mai rau decat la inceput.

mai bine ai asculta-o pe dna doctor si ai incerca sa construiesti putin si "interiorul" corpului nu doar exteriorul.

Edited by takillya, 13 April 2019 - 21:57.


#20
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
mda https://itestosteron...stofuel-review/

#21
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Dar daca ai observat , spune despre acele ingrediente ce fac rau , tribulus , daspartic acid, fenugeek, dar au un produs ce , dupa cuvintele lor , e cel ideal cu ingrediente dovedite , pe oameni, ce nu iti micsoreaza testosteronul sau alte efecte ale celor de mai sus
https://alphawolfnutrition.com/#
https://alphawolfnut...x7-ingredients/

#22
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View Postbigpanz3r, on 14 aprilie 2019 - 00:25, said:

Dar daca ai observat , spune despre acele ingrediente ce fac rau , tribulus , daspartic acid, fenugeek, dar au un produs ce , dupa cuvintele lor , e cel ideal cu ingrediente dovedite , pe oameni, ce nu iti micsoreaza testosteronul sau alte efecte ale celor de mai sus
https://alphawolfnutrition.com/#
https://alphawolfnut...x7-ingredients/

citeste atent studiile din link,

cel legat de BORON nu spune exact cu cat a crescut nivelul de test din sange, nici procentual si nici cantitativ, deci ce scrie pe siteul suplimentului nu e decat reclama falsa

cel legat Ashwagandha Root spune doar ca administratea asupra a ~50 de INCEPATORI, aka care n-au ridicat o bara in viata lor si ca dupa 8 saptamani de impins la piept diferenta dintre cei pe placebo si cei pe supliment a fost de ~ 20 de kile  Posted Image   Ah, iar legat de cresterea in test: cei pe placebo au crescut cu 18 ng/dL iar cei cu supliment au crescut cu 95 ng/dL ceea ce e fix piele paulii, in conditiile in care cantitatea medie de test din sange e  undeva pe la 500-600 ng/dL.
wow, unui incepatur care se apuca de tras si isi curata putin dieta ii va creste nivelul de test? madness.....

la fel si cu toate celelalte substante. studiile doar demonstraza ca sunt ori antioxidanti, ori afrodisiaci (adica ti se scoala mai tare) iar pentru unul din ele ca iti creste calitatea spermei Posted Image
insa nicaieri nu e nimic concret legat de cresterea nivelului de test.
plus ca majoritatea studiilor au fost relizate prin centre deaste de top gen India sau Iran

#23
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Iti spun ca cel mai eficient e prin dieta, grasimile saturate. Adica dietele low-carb, dar banuiesc ca nu asta vrei tu, regim :lol:

Tu vrei ceva pastile si cu efect imediat, cauta T-100 de la Olimp, e pe baza de d-aspatic acid. Bafta :)

#24
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
copile esti chior si ai glume nesarate, eu am vorbit cu oamenii astia o chestie pana acum si tu esti paralel fata orice realitate. D aspartic acid e cel mai al naibii si tu acum Einstein ai venit sa mi razi si sa te dai destept , ca si ectomorf cu shitty genetic bag mana in foc ca sunt mult mai mare si mai bine sculptat cel putin fata de tine

#25
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postbigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 18:23, said:



Ati bagat pesimism Posted Image)) , eu ma antrenez dar ma simt foarte nesigur si anxios (si literalmente si la figurat , si se stie ca ajuta la controlul astora boosterul)

indreptari Posted Image)) fac mai nou dar oricum ,in ziua de azi se stie ca nu mai conteaza greutatea sau forma. Ci Consistenta,stiu ca sparg al patrulea zid dar eu nu am chef de vorba acum ca m am intristat



daca pui problema asa ... hai sa nu incep sa jignesc ,dar da.
Daca e , nu ai ce sa rezolvi sau ce sa incepi ca ultima oara cand am fost la doctorul de fam , si am facut controlul periodic, mi am dat drumu la Freud sa zic ca sportul pe care il practic e culturism si e ceea ce vreau sa fac in viitor , si mi a tot tinut predica ca sunt perfect si mi am atins limitele potentialului genetic si sa ma uiit la mine ca am muschii asa bine profilati si sunt vene proeminente , sunt deja maxim crescut , dar sunt un Fakiru de 1.65 cu 63 de kile , nu am spus asta dar, m a trimis la psiholoc ca sunt prea trist si anxios si ca nu e deloc sanatos si draci sa o gaseasca ... daca stii ce jignit ma simt...

Mkay, imi cer scuze.

Acum ca am vazut mai bine cum stau lucrurile, ai incercat cu niste carti de colorat?

#26
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
eu nu , sincer am vazut ca exista si am vazut oameni ce folosesc dar mi se pare rahat turcesc. Mai degraba ceva ca Eckart Tolle , Allan Watts, Osho , Krishnamurti...

#27
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Citesti Osho si vrei sa fii agresiv 🤣🤣🤣.

#28
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
mi s a mai spus ca nu poti fi si spiritualist si bodybuilder dar este problema lor. La Olympia o sa va povestesc eu , deocamdata va las in suspans , stii ce zic

#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Hint: Expunerea la soare crește nivelul de testosteron. Lasă un pic calculatorul și ieși la soare. Lumina roșie și UV oferă un boost al producției de tesotsteron. Evită produsele din soia, excepție fac cele fermentate natural.

Edited by benis, 14 April 2019 - 20:08.


#30
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Iti multumesc ca mi ai reamintit ! Asa e , iubesc soarele , sunt genul ce face fasting si sun gazing si ce se hraneste uneori cu energie din pamant.

De Ce zic oamenii ca soarele te orbeste si sunt extrem de nocive ultravioletele ?

#31
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Bună întrebare. Vezi subiectul meu despre lumină pe aria medicală la dezbateri.

#32
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Sa stiti ca e un baiat ce imi spune ca a avut rezultate foarte faine cu tribulus (si era Doar tribulus) si adica , se vedea clar diferenta dintre before si after

#33
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 16.07.2008
Nu exista "rezultate foarte bune" in regim natural. Deci indiferent de tipul suplimentului nu exista rezultate vizibile rapid. Am mai auzit astfel de afirmatii si ideea e ca ori nu stiu ce vorbesc, ori abuzeaza de steroizi. Urmareste progresul unui atlet "natural bodybuilding" sa vezi cati ani au nevoie ca sa faca ceva progres real si o sa-ti dai seama cat de lipsite de importanta sunt suplimentele,

#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postmkdan2004, on 16 aprilie 2019 - 08:34, said:

Nu exista "rezultate foarte bune" in regim natural. Deci indiferent de tipul suplimentului nu exista rezultate vizibile rapid. Am mai auzit astfel de afirmatii si ideea e ca ori nu stiu ce vorbesc, ori abuzeaza de steroizi. Urmareste progresul unui atlet "natural bodybuilding" sa vezi cati ani au nevoie ca sa faca ceva progres real si o sa-ti dai seama cat de lipsite de importanta sunt suplimentele,
3 kg de masa musculara pe an daca faci totu ca la carte si ai si genetic
In primul an de antrenamt e posibil sa iei ceva mai mult dar dupa asta mai mult de 3 nu iei nici cu slujbe natural...

#35
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View PostI2O, on 16 aprilie 2019 - 16:34, said:

3 kg de masa musculara pe an daca faci totu ca la carte si ai si genetic
In primul an de antrenamt e posibil sa iei ceva mai mult dar dupa asta mai mult de 3 nu iei nici cu slujbe natural...

daca incepi foarte slab poti sa iei cam 10-12 kile in primii 2-3 ani, dar dupa ce se duc newb-gains cam asa e, sa zici merci daca iei 2-3 kile pe an.

Edited by takillya, 18 April 2019 - 15:43.


#36
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Eu am luat 10 kg de muschi curati in primul an, apoi  abia 3-4 in altii 5. In primele 8 luni am crescut ca din apa dar pot spune ca eram documentat, ma antrenam si alimentam corect cat de cat.

Edited by vinciun, 18 April 2019 - 22:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate