Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Booster Testosteron <Fara gica contra>

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Am tot cautat si caut stimulatorul "suprem"
M-am tot gandit , ce am gasit este ori Testofuel , Beast Super Test , Evl Test, Prime-T, M Theory Quantum T, Nugenix Ultimate
Tipul de la care imi iau suplimentele imi recomanda asta
https://www.proteine...products_id=218
sau asta ( Biotech Tribulus Booster + Brutal "Anadrol" )
https://www.proteine...2a&filter_id=29
O fi bun dar eu vreau cel mai bun posibil in raport pret/performanta .
Am voie cu linkuri da ? Nu stiu , nu frecventez asa des aici...
Imi cer scuze pentru orice eventualitate
Va rog frumos sa ma ajutati , conteaza foarte mult pentru mine . Sunt constient ca trebuie sa urmaresc un plan de exercitiu si o dieta cu 120-190 g proteina (si altele).

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005
Stimulatorul suprem n-are eticheta colorata si nume misto. Posted Image
Ai probleme cu testo? Analize ti-ai facut?

#3
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Pur si simplu vreau un stimul considerabil si natural , fara sa apelez acum la steroizi si alte substante

Edited by bigpanz3r, 13 April 2019 - 16:06.


#4
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005
(gica-contra prezent la datorie! Posted Image )

daca ar fi funtionat nu ar fi fost legal.
decat sa-ti pierzi vremea alergand cai-verzi-pe-pereti fa un drum pana la Medlife sau la Regina Maria, faci niste analize si daca e nevoie iti va prescrie 'nea doftor testosteron.

si la final o sa iesi mai ieftin decat sa dai 300 de lei pe niste placebo.

Edited by takillya, 13 April 2019 - 16:20.


#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
sunt 110% ca va zice ca nu am nevoie dar sunt departe de nivelul meu max de test.

#6
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005

 bigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 16:22, said:

sunt 110% ca va zice ca nu am nevoie dar sunt departe de nivelul meu max de test.

sunt 120% sigur ca tu esti mai destept decat nea doftor.

Edited by takillya, 13 April 2019 - 16:24.


#7
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu exista asa ceva
Prin antrenament mai creste nivelu de testo natural dar un produs natural care sa iti ridice testo cu adevarat nu exista
Singura sansa raman steroizii,dar o sa ai testosteron masiv doar pe perioada administrarii,dupa care chiar daca faci revenire ca la carte iar o sa ai testo la nivelul normal sau chiar in deficit
Cand o iei pe calea steroizilor ori o iei pentru multi ani de zile si cu informatii beton cum trebuie ori nu o iei si ramai curat si fara batai de cap
Poti sa ai un corp frumos si fara steroizi daca ai un genetic bun

#8
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005

 I2O, on 13 aprilie 2019 - 16:24, said:

Nu exista asa ceva
Prin antrenament mai creste nivelu de testo natural dar un produs natural care sa iti ridice testo cu adevarat nu exista
Singura sansa raman steroizii,dar o sa ai testosteron masiv doar pe perioada administrarii,dupa care chiar daca faci revenire ca la carte iar o sa ai testo la nivelul normal sau chiar in deficit
Cand o iei pe calea steroizilor ori o iei pentru multi ani de zile si cu informatii beton cum trebuie ori nu o iei si ramai curat si fara batai de cap
Poti sa ai un corp frumos si fara steroizi daca ai un genetic bun

poti sa ai un corp frumos si daca ai doar un genetic mediocru, trebuie doar sa depui efort, sa fii consistent si sa ai rabdare;
ca Roma nu a fost construita intr-o singura zi.

doar ca uitatul toata ziua pe youtube ne-a cam deformat realitatea si conceptul de  "frumos"
pe YT ii vezi pe cei top 5% (multi dintre care mai iau si steroizi) iar miticul cand se uita are impresia ca ala e normalul.

si apoi acelasi mitic cand vede ca nu are 100 de kile,8% grasime si nu ridica de jos 200 de kile are impresia ca un supliment de 300 de lei va face toata diferenta.

Edited by takillya, 13 April 2019 - 16:31.


#9
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 bigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 16:22, said:

sunt 110% ca va zice ca nu am nevoie dar sunt departe de nivelul meu max de test.
Eeee, cum dreaq, daca ti-ai atinge tu nivelul maxim...

#10
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Bree daca vrei  natural  incearca cu fudulii de porc asortate cu usturoi si vin alb sec , daca servesti cu femeia , testoteronul e pe valPosted Image
[ https://media.giphy.com/media/kDX1rwk617pQrZ6FPS/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008

 bigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 16:22, said:

sunt 110% ca va zice ca nu am nevoie dar sunt departe de nivelul meu max de test.
Nu e vorba de gica-contra dar chiar nu exista test-boostere. Sunt doar chestii de marketing. Te poti convinge si singur daca cauti "produsul minune" chiar si pe wikipedia si o sa vezi studii care arata ca nu s-a observat o majorarea a nivelului T. Indiferent ca este Tribulus sau ZINC sau ZMA, etc. Alimentatie corecta, nivel civilizat al procententului de grasime corporala (nici obez dar nici schilod) si antrenament cu greutati. Astea sunt singurele metode de a creste natural nivelul T. Daca mergi la doctor si se constata ca ai o problema (aproape exclus), o sa-ti spuna exact ce trebuie sa faci.

Edited by mkdan2004, 13 April 2019 - 17:16.


#12
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Si somn suficient.

#13
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Sa punem problema si altfel , de exemplu la cit te-ai plafonat la indreptari si cu cit crezi tu ca ar trebui sa bagi ca sa iti atingi potentialul maxim ?

#14
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
sa fiu sincer absolut nimic nu e 100% ,nici betaalanina , nici creatina , nici citrulina malat , nu ma crezi cate persoane cu fail si sistem ce respingeau suplimentele exista ? Iti arat si cete de oameni cu lopeti si bate in flacari de la vaslui ce zic ca proteina nu face bine, ca sunt "substante" , "steroizi" , "faina" , "concentrate de pui , nisip etc
La fel e demonstrat si nu se sfiesc in fitness oamenii sa zica , dar depinde ce are , ca zincul , magneziu ,vitamine b,d3 ginseng , ashwaghanda , etc etc au efecte ? Cica tribulusul nu ar avea efecte asupra musculaturii sau testosteronului dar cica tot te face mai agresiv , mai energic , ceea ce indirect (nu din joben) duce la crestere de testosteron si MASA. sau scaun , forta ,gaturi si spate rupte cum au oamenii ,nu e treaba mea

Ati bagat pesimism :))) , eu ma antrenez dar ma simt foarte nesigur si anxios (si literalmente si la figurat , si se stie ca ajuta la controlul astora boosterul)

indreptari :))) fac mai nou dar oricum ,in ziua de azi se stie ca nu mai conteaza greutatea sau forma. Ci Consistenta,stiu ca sparg al patrulea zid dar eu nu am chef de vorba acum ca m am intristat

 takillya, on 13 aprilie 2019 - 16:23, said:


daca pui problema asa ... hai sa nu incep sa jignesc ,dar da.
Daca e , nu ai ce sa rezolvi sau ce sa incepi ca ultima oara cand am fost la doctorul de fam , si am facut controlul periodic, mi am dat drumu la Freud sa zic ca sportul pe care il practic e culturism si e ceea ce vreau sa fac in viitor , si mi a tot tinut predica ca sunt perfect si mi am atins limitele potentialului genetic si sa ma uiit la mine ca am muschii asa bine profilati si sunt vene proeminente , sunt deja maxim crescut , dar sunt un Fakiru de 1.65 cu 63 de kile , nu am spus asta dar, m a trimis la psiholoc ca sunt prea trist si anxios si ca nu e deloc sanatos si draci sa o gaseasca ... daca stii ce jignit ma simt...

#15
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008
Cand ai dubii in privinta unui supliment, poti sa cauti aici. Site-ul tine cont de studiile si dovezile publicate pana in prezent pentru foarte multe suplimente de pe piata.
https://examine.com/...lus-terrestris/
Concluzia: "Despite the above promise as an adaptogen and a libido enhancer, studies investigating tribulus in sports performance have all failed to find benefits. The herb seems to be a possibly healthy herb that enhances sexuality but with limited use for power output and testosterone enhancement (which it has repeatedly failed to do)."
Prin comparatie, uite ce spun despre Creatine (ca tot aveai dubii)
"Creatine can help with exercise performance by rapidly producing energy during activity. Creatine may also provide cognitive benefits."

#16
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Ma uitam ca de obicei ca liste si comparatii si din coincidenta am gasit asta , la final , studii
https://www.suppleme...erone-boosters/

Ce ai ? Nu am eu nimic cu creatina ! Eu am vazut ca functioneaza

Enervant la siteul ala ca vrea sa dau bani pentru un ghid de supliment de test

Edited by bigpanz3r, 13 April 2019 - 19:19.


#17
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008
Pai uite, am luat primul din lista aia Hunter Test. Daca te uiti pe lista de ingrediente, dincolo de minerale si vitamine, ingredientul minune este D-aspartic acid care este un supliment cu o istorie interesanta. Intital au aparut studii care aratau o crestere acuta a nivelului T si toti producatorii au sarit cu suplimente pe baza de D-aspartic acid. Ulterior au aparut mai multe studii  care aratau, fie ca nu exista diferente intre ON si OFF si chiar studii care aratau ca de fapt, in timp, nivelul T scadea.

"There appears to be an increase in testosterone in most subjects acutely (6-12 days), and while this may persist to the tune of 30-60% in infertile men it is reduced to baseline within a month in otherwise healthy men with normal testosterone at baseline. However, high doses also seem to decrease free testosterone and total testosterone in resistance trained men."

#18
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 bigpanz3r, on 13 aprilie 2019 - 16:04, said:

Pur si simplu vreau un stimul considerabil si natural , fara sa apelez acum la steroizi si alte substante
Testosteronul e chiar un steroid :yes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate