Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Booster Testosteron <Fara gica contra>

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
soft201701

soft201701

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2017
si cum arata o alimetatie corecta?

planul meu de alimetatie:

dimineata 7:30
fulgi de ovaz - 100g - 375 cal
3 oua fierte intregi - 300 cal
somon afumat ~50g - 75 cal / sau ton depinde ce am
migdale crude - 20g - 138 cal / sau caju/alune de padure

gustare1 10:30
iaurt grecesc 2% olympus - 150g - 98 cal
banana 80g(o banana intreaga, poate fi si mai mare de 80g depinde de dimensiune) - 67 cal

pranz 13:00
piept de curcan - 150g - 200 cal
orez jasmine - 100g - 345 cal

gustare2 18:00
unt de arahide - 20g - 126 cal
shake: in zilele de antrenament il iau dupa si in zilele de pauza oricand pe parcursul zilei
fructe de padure congelate - 100g - 43 cal
o cupa proteina Gold Standard Whey  - 30g - 120 cal
30/35g carbohidrati de care am fulgi de ovaz 50 / dextroza / glycomaize(ON) am mai incercat

cina 21:00
piept de pui / curcan / vita / porc / peste - cantitatea o aleg in functie de necesarul de proteine ramas
orez / cartofi / cartofi dulci / paste integrale - cantitatea o aleg in functie de necesarul de carbo ramas

mananc aproximativ 2700(+-100) cal pe zi cam aici am vazut ca este nivelul meu de mentenanta. Am 175 cm inaltime cu 78kg greutate
ce ati schimba/ajusta la planul de alimentatie?
Am inceput antrenamentele seriose de aproximativ 10 luni timp in care am luat 2-2.5 kg , am mai mers la sala si in trecut dar nu am fost consistent , mergeam 2-3 luni cu 2-3 pauza
Pe partea de antrenament am tot experimentat diverse programe pe care le-am urmat 3-4 luni minim, full body , upper/lower, insa am ajust la concluzia ca un bro-split pe 4 zile este mai eficient pentru mine.
luni:pauza
marti:pauza
miercuri: spate : tractiuni la liber si cu greutate +5/10kg in functie de cum ma simt , indreptari , pullover , t-bar , daca simt nevoia mai adaug un exercitiu
joi: piept : impins banca dreapta , inclinat banca sau gantere , fluturari , declinat sau flotari
vineri: pauza
sambata: picioare + abdomen : geno , geno cu gantera(front) sau fandari cu gantere , ridicari cu haltera pt gambe , exercitiu pt biceps femural
duminica: umeri + brate : military press , ridicari laterale cu gantere , arnold press , dips si bara z pt triceps , flexii cu bara si gantere pt biceps (3 exercitii umeri , 2 triceps , 2 biceps)
Eu asa simt ca lucreaza muschiul , la fullbody sau upper/lower nu simteam tensiune si nici nu vedeam progres

#38
soft201701

soft201701

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2017
imi cer scuze pentru postul anterior care este destul de stufos insa am vrut sa creez cadrul general pentru intrebarea ce urmeaza legata de subiectul topicului testosteron booster:
pe partea de suplimente pana acum am experimentat doar pudra proteica(in general de la ON WGS), carbohidratii(ON glycomaize sau dextroza) si un complex de vitamine Animal Pak.
In cele zece luni de cand ma antrenez serios am luat 3 cutii de Animal Pak si parerea mea despre acest complex de vitamine este exceptionala , am simtit beneficii pe partea de masa musculara si recuperare atunci cand l-am utilizat.
In prezent ma gandeam sa incerc Animal Stak despre care am citit ca este un stimulent hormonal care creste nivelul de testo.
ati incercat Animal Stak? si daca da ce rezultate ati avut? ajuta? sau este doar foarte mult marketing in jurul lui?
stiu ca industria fitnessului este foarte inselatoare la capitolul suplimente si din acest motiv incerc sa ma documentez inainte sa cumpar ca sa nu arunc banii pe fereastra.

#39
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 16.07.2008

View Postsoft201701, on 19 aprilie 2019 - 10:03, said:

In cele zece luni de cand ma antrenez serios am luat 3 cutii de Animal Pak si parerea mea despre acest complex de vitamine este exceptionala , am simtit beneficii pe partea de masa musculara si recuperare atunci cand l-am utilizat.
Nu exista asa ceva, serios. Nu este posibil sa ai "beneficii pe partea de masa musculara" sau orice alta parte de la un complex de vitamine. Este pur si simplu imposibil anatomic. Chiar daca, prin absurd, ai fi avut deficiente serioase de anumite vitamine sau minerale, suplimentare nu ar fi avut nici un impact serios asupra masei musculare. Doar daca nu cumva contine vitamina T (dar atunci nu cautai boostere).

Edited by mkdan2004, 19 April 2019 - 10:22.


#40
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
De ce spui asta? De la vitamine nu cresti direct, insa deficientele ar putea impiedica progresul. Poate o sa fac o comparatie aiurea dar, fiind crescut la sat, am observat multe cazuri cand dupa ce incepi sa suplimentezi mancarea puilor cu vitamine si minerale acestea incep sa creasca mai rapid si mai frumosi.

#41
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 16.07.2008
Cu siguranta ca lipsa de vitamine sau minerale poate preintampina dezvoltarea dar:
1. Trebuie sa fii intr-o deficienta semnificativa ceea ce de obicei inseamna ca ai deja niste simptome pe care de obicei le descoperi ininte sa te apuci de bodybuilding.
2. Cred ca iti dai seama cat de mare trebuie sa fie progresul ca sa devina notabil, in special dupa perioada de newbie gains
Cel mai probabil colegul a fost in perioada incipienta, cand progresul este cu adevarat semnficiativ dar fara nici o urma de legatura cu vitaminile.

Edited by mkdan2004, 19 April 2019 - 10:44.


#42
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Asa e. Mai ales ca din ce a scris, nu murea de foame, se alimenta cat de cat normal.

#43
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbigpanz3r, on 14 aprilie 2019 - 14:51, said:

La Olympia o sa va povestesc eu , deocamdata va las in suspans , stii ce zic

Cand vrei sa intri la Olympia? anul viitor? peste 2 ani? sa stiu sa imi iau bilet sa te sustin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate