Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cu ce lichidez sobolanul ?

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#55
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Tocmai Ioane de asta nu fac  asta .Muscatura lor poate fi purtatoare de leptospira .Si asta e si otravit . Mai astept vo juma de ora .

#56
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostGingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 15:52, said:

.Nu vreau sa scape sub cada, ca de acolo nu -l mai scot cu una cu doua !
Mananca-l Posted Image... prin tarile asiatice astia se mananca. Sobolanul se spune ca are 12 vieti, mai multe ca pisica, asa ca trage concluzia.... ce s-ar intampla cu el daca otrava aia nu-si face efectul? Nu-i pacat sa pierzi ocazia?... sa-l cauzi sub cada

Edited by tico18, 11 April 2019 - 17:12.


#57
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
dai cu pumnu' dai cu cotu' hai odata ca isi revine si fuge prin casa de nebun.

Dar e sobolan mare cu coada lunga, sau vreun soricel mic vai de mama lui? Baga o poza sa clarificam si noi situatia.

Eu zic sa ti o cutie sau o punga langa tine, si sa il tragi cumva de acolo si il arunci repede in punga. Hai mai repede Gingisssssshaneeeee

#58
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Băi, ce mai foileton aici.
Capă și spadă.

Hănița e bine?
Sau a plecat la mama?
Nu mama dracu', da? :lol:

#59
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostGingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 17:08, said:

Tocmai Ioane de asta nu fac  asta .Muscatura lor poate fi purtatoare de leptospira .Si asta e si otravit . Mai astept vo juma de ora .
Da, sa stii... romanul si leptospiroza... stii vorba aia.. "unde-i desteptaciune multa este si prostie cu carul"... parca ai fi ca ala cu drobul de sare.... daca-i cade in cap drobul si-l omoara... asa si tu cu leptospiroza. Daca nu astepti vreo doua citez "juma de ora"... inseamna ca n-ai facut nimic Posted Image
Ce naiba omule...este un amarat e sobolan omorat pe jumatate de la pastilele alea cu otrava... ce vrei sa-ti mai faca ala?... sa te manance? lasa-l sa-si dea duhul si l-ai luat de acolo

Edited by tico18, 11 April 2019 - 17:17.


#60
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2010
O poveste hazlie, cu niste pământ ptr. fori luat de la o fermă am adus în casa fara să știu, un șoricel. După ceva timp soția: avem șoareci! Fugi mă de aici, de unde ? După alt timp in care am stat liniștit îl văd. Alerg prin casa cam o oră după el cu paturi răsturnate, șifoniere mutate, nimic. M-am suit în mașină și de unde am luat pământul am adus un pisoi semisalbatec. O oră a fost necesar că sa-l prindă. Băiatul meu, cam șase ani, incantat de  pisic dai cu lapte, brânză, tot ce a găsit prin casa și manca pisoiul. A reușit să o convingă pe maica-sa să-l păstreze. Se duc ei in dormitor unde dormea pisica,un balon, și ce vad pe pat? vomitase și se sparcaise bietul de el.Țipete,reproșuri, daca erai atent și nu aduceai șoarecele nu mai vomita vagabondul asta in patul meu. Pe la zece noaptea eram cu pisicul la locul lui de baștină. Așa că pentru un șobolan un șoricar că e mai mare.

Edited by eugen261, 11 April 2019 - 17:19.


#61
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010

View Posttico18, on 11 aprilie 2019 - 17:15, said:

Da, sa stii... romanul si leptospiroza...
Daca mergi la doctor cu muscatura de sobolan, macar vaccin antirabic primesti!
Nu`i deloc placut.
L`au intepat pe colegul meu de n`a vazut bine, cred ca vreo 2 saptamini a fost sub tratament.

#62
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Posteugen261, on 11 aprilie 2019 - 17:15, said:

O poveste hazlie, cu niste pământ ptr. fori luat de la o fermă am adus în casa fara să știu, un șoricel. După ceva timp soția: avem șoareci! Fugi mă de aici, de unde ? După alt timp in care am stat liniștit îl văd. Alerg prin casa cam o oră după el cu paturi răsturnate, șifoniere mutate, nimic. M-am suit în mașină și de unde am luat pământul am adus un pisoi semisalbatec. O oră a fost necesar că sa-l prindă. Băiatul meu, cam șase ani, incantat de  pisic dai cu lapte, brânză, tot ce a găsit prin casa și manca pisoiul. A reușit să o convingă pe maica-sa să-l păstreze. Se duc ei in dormitor un dormea pisica,un balon, și ce vad pe pat vomitase și se sparcaise bietul de el.Țipete,reproșuri, daca erai atent și nu aduceai șoarecele nu mai vomita vagabondul asta in patul meu. Pe la zece noaptea eram cu pisicul la locul lui de baștină. Așa că pentru un șobolan un șoricar că e mai mare.

sau ceva un tigru, leopard de la gradina zoologica ce zici? Gingis sper ca stai la Bucuresti.

#63
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
..nici la Game of Thrones nu astept cu atat de multa incordare si suspans finalul episodului :D!

Tine-ne la curent, rogu-te, cu situatia, sa stim ce face fuckerul!

#64
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postsfantu.dracu, on 11 aprilie 2019 - 17:14, said:

Hănița e bine?
Sau a plecat la mama?
Nu mama dracu' mea, da? Posted Image
fixed

#65
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca nici marele Gingis Han nu se descurca cu Sobo, trebuie chemat Chuck Norris!
Sau un spray paralizant, poate unul cu azot, se face sobolan de gheata si nu mai misca, sau se sparge daca vrea sa miste.

#66
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostIon_Bumbu, on 11 aprilie 2019 - 17:18, said:

Daca mergi la doctor cu muscatura de sobolan, macar vaccin antirabic primesti!
Nu`i deloc placut.
L`au intepat pe colegul meu de n`a vazut bine, cred ca vreo 2 saptamini a fost sub tratament.
Stii cum este faza asta cu sobolanul, muscatura si leptospiroza?... ca ala care i-au iesit bune toate analizele mandru fiind ca are grija de sanatatea lui, a iesit pe strada si a dat unul beat cu masina peste el de l-a omorat pe zebra... sau i-a picat de la un etaj o glastra cu flori in cap sau un tzurture iarna pe strada, etc... Cand ti-e scris sa mori o sa se intample asta... orcat ai avea grija de sanatatea ta... Stii ca au fost persoane in lumea asta care au murit de la o basina?..si nu s-au gandit la sobolani, leptospiroza..etc..etc . Pe mine anul trecut m-au inhatat 2 caini ..n-am fost sa ma tratez la medic... si uite ca dialogam pe forum... daca era sa mor de la un colt de caine, eram mort de mult

Edited by tico18, 11 April 2019 - 17:40.


#67
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Daca erai din Bucuresti te rezolvam...
Attached File  9480_ts.jpg   83.12K   13 downloads
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w0HKIwJGPDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by baribalu, 11 April 2019 - 17:51.


#68
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostdaniMMM, on 11 aprilie 2019 - 17:02, said:



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UIOsJB09VyI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image Posted Image Posted Image

#69
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 21.03.2016
M-am prins! Sobolanul trage de timp. Asteapta sa dea astia ordonanta de urgenta si o sa scape.

#70
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Dar shobolanii de la putere cum ii puteti rolera mai rumani? Nu va ia cu voma?

#71
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dragilor, pentru voi o fac .Stiu ca unii e posibil sa ma placa .O fac si pentru ceilalti .Hanul nu e dusmanos .Mai ne contram noi cateodata, dar nu urasc si nu is ciudos pe nimeni, ca sa stiti asta !
Stiti romanul Clipa ? Incepe asa, cu o convorbire intre comunisti ! Zice unul :
-Tovarasi, am ratat clipa !
Ailalti il privesc cu aprobare, dand amarnic in plan orizontal din capetele acoperite cu sepci proletare !
No, dragilor, ma vad nevoit sa recunosc si eu, ca si ei atunci la colectivizare !
Am ratat clipa .S-a dus in pyz. a ma-sii ! A ramas  ceva ud in locul in care statea ! Unde s-a dus nu stiu, pentru ca s-a intamplat ceeea ce am prevazut din prima secunda !
Nu-l mai vad din cauza cazii .
Sunt gata sa glumim acum, desi eu o sa rad mai putin ca voi ! Totusi e posibil sa isi mai revina, desi otravit ? Futuy ceapa si ceara mamii lui astazi si maine dara !
De bagabont .
Ne-am dat naibii acum .Of Doamne, zic si eu ca Ceauseasca la proces despre  Stanculescu catre Nicu :
-Vezi Nicule, l-am avut in mana ! Posted Image

Edited by GingisHan2015, 11 April 2019 - 17:37.


#72
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostGingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 17:32, said:

Totusi e posibil sa isi mai revina, desi otravit ?
Depinde cata otrava a halit,prima oara gusta,nu baga tot ca pesedistu'..
Tine doi insi lustra aia?

Hai sa te linistesc putin
https://www.speciali...i-partea-4.html

Edited by daniMMM, 11 April 2019 - 17:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate