Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cu ce lichidez sobolanul ?

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#19
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015
Nu lăsa să treneze lucrurile.

Edited by TheStarkestTruthMatters, 11 April 2019 - 16:19.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ia un tub de clei pentru sobolani/soareci si unge cu el un liniar de lemn la un capat. Il pui pe sobo si-l apesi cu coada de matura.daca nu atinge cu labele liniarul, nici nu se mai dezlipeste de pe el.

#21
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:01, said:

E inca viu .Sta ciucit si icneste .Fanta e cam mica .Daca il ratez si are putere se duce sub cada . ... Daca era loc deschis nu era problema !
Posted Image Încearcă și cu un fel de lasso să-l înhați.

#22
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
L-am vizitat .E terminat sigur da inca traieste .Cred ca e pui .Mi-e cam sila si mie ..Nu e in cada boss .E la fanta placii de gresie in care ajungi sub cada  daca lucrezi la sifon .Acolo l-a auzit doamna scancind iar eu al indepartat-o cat sa vad dincolo de ea .,
Nu va inchipuiti cat mi-e de urata faza asta .Parca mi-e si mila .

Edited by GingisHan2015, 11 April 2019 - 16:14.


#23
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 projectfp, on 11 aprilie 2019 - 15:57, said:

Iei manusi de constructie si il iei cu mana.
Sau asa si le ungi cu clei. E si mai ok. le arunci doar cu sobo cu tot. Paguba ta.
Nu e cazul de mila. Sanatatea e mai importanta.

Edited by myshyk, 11 April 2019 - 16:14.


#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
auzi el vrea sulita sa arunce dupa un sobolan, se vede ca te cheama Gingishan. Eu ti-as recomanda ceva un Glock cu scut.

Nu ai si tu niste manusi de iarna sa il prinzi de coada si la gunoi cu el. Sau dai cu sulita dupa el prin casa si daca curge sange speli ca doar nu pateaza.

#25
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:01, said:

Hanita sta agatata de lustra aproape .Ea l-a auzit cand a venit de la munca
Greseala ei, daca te suna in timp util veneai acasa cu tancul si terminai povestea.....asa, sa indure daca nu te-a sunat :)))

#26
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:12, said:

.Parca mi-e si mila .
Ce warrior ești tu dacă ți-e milă de un pui de șobolan?
Trebuia să moară deja

#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
omule, vezi daca nu explici cum trebuie : care va sa zica, sobolanul este sub cada, dar foarte aproape de iesirea aceea, unde nu ai placa de faianta. in acest caz greu de gasit o solutie sa-l scoti/prinzi fara sa incerce sa fuga cu ultimele lui puteri.
doar daca bagi un bat/lemn pe care sa pui un adeziv puternic (cred ca merge orice, gen superglue), sa apuci sa-l lipesti, pe urma e usor sa-l scoti.

#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ma duc afara dupa vre-un par, ceva .Nu l-as omori, dar ce altceva sa fac ? Probabil aia au lasat vreo gaura pe sub cada care comunica cu ghena .Nu vad nimic caci e zidita cada cu gresie peste zidarie .
Treaba de mantuiala, sigur .Nu e casa mea .Eu aveam totul blindat acasa la baie si ghena zidita cu caramida .

#29
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Mărite Han, pune o cutie în baie, în raza lui vizuală, cu o gaură mică pe care să intre. Te apropii ușor să nu-l sperii.
Dacă e în stare, va intra singur. O va percepe ca o ascunzătoare.

Edited by sfantu.dracu, 11 April 2019 - 16:20.


#30
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 corinadaniela, on 11 aprilie 2019 - 16:18, said:

omule, vezi daca nu explici cum trebuie : care va sa zica, sobolanul este sub cada, dar foarte aproape de iesirea aceea, unde nu ai placa de faianta. in acest caz greu de gasit o solutie sa-l scoti/prinzi fara sa incerce sa fuga cu ultimele lui puteri.
doar daca bagi un bat/lemn pe care sa pui un adeziv puternic (cred ca merge orice, gen superglue), sa apuci sa-l lipesti, pe urma e usor sa-l scoti.
Exact asta am zis .Exact acolo .Probabil a vrut sa fuga in baie, dar l-a oprit placa demontabila .Asta mi-e si mie, daca incerc sa-l apuc sa nu intre sub cada, ca -l scap si nu o sa -l mai vad !

#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 GingisHan2015, on 11 aprilie 2019 - 16:12, said:

L-am vizitat .E terminat sigur da inca traieste .Cred ca e pui .Mi-e cam sila si mie ..Nu e in cada boss .E la fanta placii de gresie in care ajungi sub cada  daca lucrezi la sifon .Acolo l-a auzit doamna scancind iar eu al indepartat-o cat sa vad dincolo de ea .,
Nu va inchipuiti cat mi-e de urata faza asta .Parca mi-e si mila .

Nu are de ce sa-ti fie sila si mila ca nu suntem la lectia de ecologie aici.. pune niste manusi in maini.. de care ai la indemana, agata-l de coada cu ceva, aplica-i o lovitura mortala in cap si du-l la ghena atarnat de coada.  Gandeste-te ca esti in jungla si e vorba de supravietuire... ce faci.. faci pipi de la un subolan...  Oamenii la tara ii fugaresc prin toata curtea ... cand ii prind.

#32
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 sfantu.dracu, on 11 aprilie 2019 - 16:19, said:

Mărite Han, pune o cutie în baie, în raza lui vizuală, cu o gaură mică pe care să intre. Te apropii ușor să nu-l sperii.
Dacă e în stare, va intra singur. O va percepe ca o ascunzătoare.
Nu se sperie .Cand departez gresia aia nu fuge vad .dar si- schimbat totusi putin pozitia .Sta ciucit si tremura putin din urechi .Mi-e atat de urat .Sila de fapt .Ma gandeam daca aveam un spray acum sa il paralizez de tot, era bine .

Edited by GingisHan2015, 11 April 2019 - 16:26.


#33
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Păi dacă nu fuge când ești atât de aproape, sigur poți arunca o cârpă peste el care să-l încurce. Și-l iei apoi cu mâna.

#34
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
oare merge sa-l tragi cu aspiratorul ? adica sa scoti tevile aspiratorului, si sa incerci sa-l aspiri/tragi cu capatul furtunului ?

Edited by corinadaniela, 11 April 2019 - 16:29.


#35
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Pune mana pe sabie. E in joc viata ta si a familiei tale.

#36
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018
De cand ai deschis threadul probabil ca deja a decedat.
Viata grea au sobolanii in aceasta lume rea si cruda Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate