Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Samsung Galaxy S10+

  • Please log in to reply
3247 replies to this topic

#3241
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Salutare!
Vreau sa schimb ecranul la S10+ si am vazut ca sunt mai multe tipuri de ecrane pe Ali Express: TFT, IPS, Amoled. Stiind ca ecranul original este Amoled, a schimbat cineva cu TFT/IPS ?

#3242
gabu91

gabu91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 28.11.2009
După 4 ani de folosire
- bateria foarte mulțumit
- ecranul doar o mica zgârieturi (folosit 2 ani cu husa și 2 ani fără și nici folie ecran vreodată)
- butonul brixby s-a desprins parțial până a căzut, am comandat de pe Ali buton și doar l-am împins fără sa fie nevoie sa deschid
- ca viteza dacă șterg data app merge foarte bine, altfel sacadează
- problema cu portul USB, pana acum 1 an mai mergea dacă îl țineam într-o anumită poziție pana încet, încet n-a mai mers deloc încărcarea (doar wireless charging de 1 an de zile)
- in timpul verii când a fost foarte cald și l-am folosit intensiv am tras de o margine și se desprindea în doua (vedeam puțin înăuntru telefonului) acum iarna s-a închis la loc
- foarte puține bug-uri întâlnite
Pentru 2200 lei cu husa originala, căști earbuds și garanție 1 an (cumpărat la second în 2020) eu zic ca a făcut o treaba excelenta dar cred ca i-a venit timpul de un upgrade.

Intenționez sa iau 23u sau 24u

Voi cu cât l-ați vinde pe al vostru?

#3243
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 gabu91, on 08 octombrie 2023 - 18:04, said:

După 4 ani de folosire
- bateria foarte mulțumit
Încă are bateria originală?

#3244
gabu91

gabu91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 28.11.2009

 missionnad, on 14 noiembrie 2023 - 03:31, said:

Încă are bateria originală?

Bineînțeles. Chiar ma mir de a fost asa de rezistent. M-am mutat la s23u, la asta ma rog sa ii scadă  bateria.

#3245
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Eu l-am dat copilului si inca e ok cu bateria originala.

#3246
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Merge perfect, bateria inca mai duce ba chiar are pe el folia originala , nu ma asteptam sa duca atat , se va mai folosi inca un an ,minim !
Printre cele mai urate telefoane dupa parerea mea cu camerele alea pe display insa…nu il folosesc eu personal !

#3247
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 11.08.2007
Vad ca bateria la S10 plus al sotiei, se duce de la 100% la 70% peste noapte, in conditiile in care nu foloseste nimeni telefonul.
Ce inseamna asta? Ca bateria e gata??
In diagnostics arata ca bateria este normala, ca nu ar avea nici o problema.
Are de 3 ani telefonul, in rest nu are nici o problema.
Credeti ca un A54 il poate inlocui cu brio sau ce alt telefon pana in 2500 lei?

#3248
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Baga-l pe mod avion si vezi exact ce se intampla cu el , la procese si aplicatii ce spune, cine a consumat bateria ?
Am in casa un 10+ de 4,5 ani si functioneaza ok, bine nu il folosesc eu insa nu am avut plangeri legate de baterie , peste noapte sta oricum in priza .
E adevara autonomia nu mai e la fel insa e normal la varsta asta si oricum Exynosu nu a fost vreun econom la consum !
Telefonul e inca de actualitate, am avut un S20FE5G si era sub 10+ la poze !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate