Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Electrician sau Instalator sanitar?

Cate placute RAM sa adaug?

Modul step up dc to dc legat de p...
 Cost autorizație de construi...

ajutor vita de vie

Instrumentala

Duba 4x4
 Ca PFA eu platesc cu 4% mai mult ...

clickul se invarte continuu ajutor

unde preschimb franci elvetieni d...

7.83 HZ Schumann-Resonance Low-Fr...
 intrerupator smart cu doua pozi&#...

Ce aparate portabile de ascultat ...

Demersuri pentru perfectarea acte...

Evacuare din centrala in horn

Samsung Galaxy S10+

• Please log in to reply
3210 replies to this topic

bakucsp

bakucsp

Member

• Grup: Members
Am instalat si eu update-ul cu OneUI 4.1 Sunt foarte multumit. (Probabil) datorita faptului ca are setarea de memorie RAM virtuala, telefonul se misca mai bine decat inainte. Pana si deblocarea parca e mai rapida. E foarte fluent. Cei care nu ati instalat inca acest update va recomand.
Eu am extins memoria RAM virtuala la +6GB (by default era 4GB).

Peter

Octavian___

Octavian___

Membru de ocazie

• Grup: Senior Members
Tare asta cu memoria virtuala, abia acum am vazut ca exista treaba asta dupa ce am intrat aici sa vad ce mai povestiti de telefon.

Daca vreti sa vedeti efect de cum se misca telefonu (probabil ca se stie dar zic) din Optiuni Dezvoltator puneti la 0,5x (in loc de 1x) scara de animatie, scara de tranzitie si scara de durata animator, real se misca dublu mai repede la comenzi de deblocare ecran, acces meniu etc, laser se face, ca un chiptunning Posted Image)

Bateria, pt o viata inuman de lunga si sanatoasa il incarc in general pe intervalul 35-40% - 75-85% , am bifat la baterie oprirea incarcarii la 85%.
Ca inconvenient e ca il pun de vreo doua ori/zi la incarcat, dar nu ma deranjeaza. Ca avantaj pot spune de la vechiul S7 Edge care in mare cam asa am incarcat bateria, dupa 6 ani de folosinta nu am remarcat o micsorare reala/majora de capacitate la baterie. Fast charge permanent fara stres.
In felul asta dublezi (cel putin) viata bateriei

Asta ca mai aud "pe mine ma tine doua zile! " ok, dar asta nu inseamna ca e bine sa si folosesti pe termen lung stilul asta de incarcare 5-10% - 95-00%  la LiIon.

Edited by Octavian___, 11 April 2022 - 08:58.

pustiul_red

pustiul_red

Member

nik0d1m, pe 25 martie 2022 - 08:11, a scris:

A venit update-ul la One UI 4.1 pe ROM. Are 1000 de MB si security patch de 1 martie.

Dar update de securitate pe aprilie cat o aparea? Vad ceva pe sammonile dar e de la orange eu am csc rom.

La update-urile astea de securitate mai este necesara resetarea telefonului?

Inca ceva, sa inteleg ca nu mai primim android 13?

Si nu inteleg , daca eu am 8gb ram si la setari pun inca 6gb virtuali de ce nu imi apare in manager wiget 4/14gb si apare 4/8gb

abzysf

abzysf

New Member

• Grup: Candidate Members
A venit din galaxystore ceva ieri dimineată rapid

ovizel

ovizel

Member

A apărut update luna Mai, CSC ROM.

Attached Files

Alex_23

Alex_23

Guru Member

• Grup: Senior Members
L-am și făcut deja de vreo 3 zile

pustiul_red

pustiul_red

Member

Salut, știe careva unde a dispărut opțiunea sa descarci folosind wifi dar si date?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate